• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Massey Ferguson 3070

S

slobo_66

Guest
Zna li neko gdje se moze naci mjenjac za Massey ferguson 3070 i koliko bi bio para?
 

belarus 105

Član
Tu od
26 Ruj 2011
Poruka
486
kako misliš mjenjač , samo kučište ili cijeli kompletni ispravan?

mislim da češ nešto ispravno s malo rh teško nači jer su to večinom uvezeni izrabljeni traktori , ak je problem u nekoliko zupčanika ili sinhrona , bolje kupi orginal novo , bit će malo skupo al češ pouzdano znati što imaš unutra.
zupčanike čak možeš dati napraviti nove u nekoj ljevaonici ili sličnoj radionici, u Hrvatskoj HITNER( za BiH neznam)
 
S

slobo_66

Guest
Meni treba komplet mjenjac,posto kod nas covjek prodaje Massey-a bez mjenjaca,moze se jeftino uzeti,pa da se malo raspitam....
 
S

slobo_66

Guest
Znam druze,lako cu ja za dijelove samo da mi je naci kuciste......
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,909
kako ces naci dijelove, raditi nove ili, pitam da us lucaju buidem trebao, da znam gdje da trazim, kakve su cijene i sta mogu napraviti.
 
S

slobo_66

Guest
Ima kod nas u Gradisci covjek prodaje dijelove za sve traktore Massey Ferguson,a cijene se jos nisam raspitivao,ako bi mogao naci ispravan mjenjac....
 
M

marko ivancevic

Guest
mf 3070

pozdrav!imam mf3070 i non-stop nesto ne valja sa strujom znali mozda tko gdje mu je greska???
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Kolko se sjecam imal je hadrovic u kz mjenjac ox 3080 s 32 brzine. E sad nest je bilo sjeb.... Al neznam tocno sta pa ga je zato prodavo u djelovima... Raspitaj se traktor servis krizevci......

kakvi kvarovi i smetnje ti se dogadaju na 3070??? Koji opce mjenjac imas da ti znamo nekako pomoc......:D
 
M

marko ivancevic

Guest
imam mjenjac s 32 brzine svijetli mu pumpa hidraulike i nemogu iskopcati prvi pogon u spore i brze ga mogu prebacit samo ako kardan radi i tad se rijetko moze prebacit,prije 2 godine sam dao slozit getribu i dao 9000eura
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
jesi i pumpu hidraulika mjenjao? Kako stojia okretanjem volana na leru a kako na malo vecem gasu ? Probaj izmjerit pritisak pumpe........ Ako je to ok bojim se da je problem do struje i kompjutera..... Dakle trebas elektricara koji zna sta treba pogledati i ispitati....
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
To su najvjerovatnije el. hidraulicni ventili poceli stekat. Trebas ih jednog po jednog rastavljat i procistit ili ako im bas nema spasa zamijenit novim, nisu skupi. Pitanje je i koliko ima spene u ulju i kad je zadnji put mjenjano. Kazes da si pred 2 god radio getribu pa si sigurno stavio i novo ulje. Provjeri uljni filter i te ventilice to ti je najjednostavnije i od tog se krece. Ako su i dalje problemi morat ce neki bolji elektronicar uskocit u pomoc oko kompjutera.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
čuo sam da 3065 ima neki modul ispod tepiha u kabini pod nogama, tu zna ući voda i kontakti oksidiraju pa neće prebacivat brzine....vjerojatno tak ima i 3070...
 
M

marko ivancevic

Guest
promjenio sam ulje i filter prije nekih 500 sati rada,dal zna mozda tko dobrog elektricara koji se razumije u te stvari???da promjenio sam pumpu hidraulike i kompjuter novi sam stavio radio je dobro al je poceo sad zajebavat:eek:kretanje volana je u redu pritiska ima..
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
500 sati je vrijeme za mjenjanje barem filtera...... Ali ipak mislim da ti elhidraulicni ventili, iako cisto sumnjam d bi svi od jednom poceli stekati........ Elektricara trebas da ti to pregled i rijesi. Drugo je sve nagadanje....
 
Tu od
21 Sij 2012
Poruka
496
Kum je kupio gore spomenuti massey i sad ima male probleme oko elektrike, recimo ne radi mu dugo svjetlo. Koliko znam pali se na prekidac (okretanjem ) duga i kratka, Duga ne rade a na polozajju za kratka ne radi nista. Jel mislim da kratka i pozicija se zajedno pale a duga na sljedeci polozaj. I na istrument tabli ne rade neke lampice, kad sam rastavio lampice su ispravne ali kao da ne dobiju struju preko one ploce. Sad da li tko zna kako to narediti mislim taj spoj na ploci jel se moze ili treba drugu kupiti? I taj prekidac za svjetla kako uopce radi?
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
prekidac radi kao blic na autima .. Ab gdje nestao moj prosli post??
 
Tu od
21 Sij 2012
Poruka
496
Ma ono je mehanicarskoj radionici (temi) pa nitko ne odgovara, ma lako kako se pale kako rijesiti lampice da rade na onoj ploci u kontrolnoj tabli
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
ja imam masseya 3080 i sa tablom nikada nisam imao problema mozda je kod tebe los spoj na konektorima na ulazu u kabinu to su oni stekeri ispod haube kraj orbitora volana...
 

Najnoviji postovi

Na vrh