• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MASSEY FERGUSON 3080

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
vidim da ti bizovac nije preko svijeta pabi možda nešto više mogao znati onaj švercer što prodaje MF traktore.[/quote]
Ma isao bih ja u bizovac ali imam losa iskustva sa njima a cim ti uzme traktor to te opeglaju nekoliko tisuca.
komsiji je na masseyu stao kardan ,ja sam mu rekao da su mu potrosene lamele ali mi nije vjerovao pa je traktor odvezao tamo i drzali su ga mjesec dana i uzeli mu tri tisuce eura.
mi smo pogledali sta je radeno i vidili smo da je promjenio samo lamele kardana a moze ih se kupiti za 400 € i promjenis ih za sat vremena tako da tamo idem u krajnjoj nuzdi
 

ELCOTEAM

Član
Tu od
5 Ruj 2009
Poruka
69
Ja radim elektroniku na Masseyima i dobro su mi poznati ti problemi možda ti mogu pomoći ali mi trebaju svi podaci o traktoru: godište,koliko ima brzina,da li ima dynashift ako imaš njegov serijski broj(traktora npr.A083022,B355037 ili slično) i napiši šta si sve pokušao da uradiš da to isključim u odgovoru.Pozdrav
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
ELCOTEAM kaže:
Ja radim elektroniku na Masseyima i dobro su mi poznati ti problemi možda ti mogu pomoći ali mi trebaju svi podaci o traktoru: godište,koliko ima brzina,da li ima dynashift ako imaš njegov serijski broj(traktora npr.A083022,B355037 ili slično) i napiši šta si sve pokušao da uradiš da to isključim u odgovoru.Pozdrav

vidjet cu brojeve pa ti javim ali izgleda ima veze sa kocniacama,juce mi se upalila lampica u voznji i kada sam dva puta stisnuo kocnicu ugasila se i vise se nije palila
 
M

Mladen25

Guest
Imam Massey 3080 i imam problem,ako moze neko da mi pomogne. Ostao je u sporim brzinama i ne ukljucuje prednju vucu niti gore kontrolne lampice od prednje vuce niti od brzih i sporih brzina a svi osiguraci su u redu ukljucujuci i ona tri iznad akumulatora?Sve je bilo u redu kada sam ga garazirao i izvadio akumulator sad kad sam ga ponovo stavio desio se taj problem!Unaprijed hvala!
 
P

pvic

Guest
Molim pomoc!!!

Ako moze neko da mi pomogne. U pitanju je hidraulika. Nece da spusti poluge. Kada je iskljucen traktor, polako se spuste poluge. Ali kada ga ukljucim sam podigne. Molim za pomoc.
 
P

pvic

Guest
poluge

Hvala "tibor88".

Mislim da nije elektronika. Sa leve strane, kod levog tocka, postoji cilindar. Kada skinem buksne tj. kablove sa cilindra i ukljucim traktor i dalje se podizu poluge.
Mislim da je cilindar blokirao, zapusio, pa ulje prolazi samo u jednom smeru.
Molim za predlog ili savet ako je neko imao slicnih problema. HVALA
 
D

dražen

Guest
Dal znaš šta bi moglo da bude na masseyu 3060,89 god!
Svjetli mi lampica od pritiska ulja,neda prebaciti u brze,neradi kardan,prednja se neda iskopčati!Promjenjen filter ulja hidraulike!Hvala
 
M

Marko Gligorić

Guest
Pali mi se lampica pritiska ulja hidraulike. kada se lampica upali ne mogu ubaciti u spore brzine i ukljuciti prednju vucu, da li neko zna sta je to?
Kako da skinem service manual za Massey ferguson 3080 ?



hvala kiraj za service manual.!

i ja imam isti problem
:=:)
 
M

Marko Gligorić

Guest
massey ferguson 3080

Imam problem sa kompjuterom. Zna li neko koliko košta kompjuter za traktor massey ferguson 3080
 

uppo

Novi član
Tu od
16 Sij 2014
Poruka
8
Imam Massey 3080 i u vise navrata mi se javlja problem da traktor u radu trga spone od volana. Zanimaju me razlozi zasto se to dogada i kako se taj problem rjesava? Unaprijed zahvaljujem na odgovorima.
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
samo jednu stran ili obadvije spone trga?
jesi mjenjal orbitol ili takozvanu glavu volana?

stvavi cilindar od volana točno na sredinu u mm i onda podešavaj spone, tako da dobiješ ravninu rednjih kotaća sa zadnjima i špur nek ti bude ravan tj kojih 2 milimetr u prednjem kraju bolje raširen prema van nikako više jer će derat gume.

osim ako si mjenjal orbitol jesi provjerio da li se u jednom kanalu nalazi netil tam gdi se crijevo šerafi.
ako nisi mjenjal isti taj ventil zna zaštekat i pumpu ne zatvori nego orbitol još primi ulja i povuče cilindar do kraja i tu dolazi do pucanja lajtunga jer taj cilindar skoro pa i nema graničnika kad dolazi glavčina do kraja nego baš taj ventilčil blokira dotok ulja i to je u pravilu graničnik.
tj graničnik postoji u njemu kao i svakom cilindru ali ne dođe do kraja kad dođe glavčina. ako me razumiješ....
to bi bilo ukratko to....
 

bosana

Novi član
Tu od
12 Velj 2015
Poruka
3
drug jesi rijesio problem i ako jesi mogul znat kako jer ja imam slican problem na MF
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Ljudi počela mi se paliti lampica pritiska ulja hidraulike ponovno..
Sve je drugo 100 posto ispravno...
Opet se pali i gasi dok je traktor hladan a kada se zagrije sve je u redu..
Kada donji ventil promrdam ugasi se.:(devil)::icon_scratch::(devil):
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Filter ulja hidraulike začepljen pa dok je hladno ulje nema dovoljnog protoka.
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Ima sada oko 100 radnih sati kako je promjenjeno 60 litara transhidrola i novi filter od 680 kuna..
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Hoće se novi filter zaštopati nakon izmjene ulja,kad potegne sve ono što stari filter nije.
 

slaven

Član
Tu od
18 Sij 2013
Poruka
94
Ima sada oko 100 radnih sati kako je promjenjeno 60 litara transhidrola i novi filter od 680 kuna..
Koje ulje je nasipano?
Ja sam sipo u svojeg jd50 ina. I bilo sve super...
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Ljeva kocnica mi ne radi dok ne odradi jedno sat vremena u radu....

Jel zna netko gdje se moze kupiti elektroventil ili špula za 3080
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh