• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MASSEY FERGUSON 3080

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Massey ferguson 3080

Pali mi se lampica pritiska ulja hidraulike. kada se lampica upali ne mogu ubaciti u spore brzine i ukljuciti prednju vucu, da li neko zna sta je to?
Kako da skinem service manual za Massey ferguson 3080 ?



hvala kiraj za service manual.!
 
Posljednje uređivanje:

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
Dobrodošao..Radi preglednosti na forumu koristi mala slova :!:

Koliko sam upoznat s time moguče da se ti filter ulja zaštopao..Pričao mi čovjek koji ima 3080 da je to bilo i kod njega problem,pa je kupio original MF filtere i ulje i sad nema tih problema..Ako i ih ima u manjem broju su..

Jedan član ima takav traktor ali slabo je aktivan zadnjih dana :blackeye
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Kao što ti je marko napisao, probaj promjeniti filter od getribe. Nalazi se s desne strane na kučištu.
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
da slabo sam aktivan jer sam bio u njemačkoj pa nisam bil u mogučosti se prijavit na forum.
pogledaj filter i ulje a onda ako bude isto probaj izmjeriti pritisak pumpe iz getribe možda se potrošila pa nemože stvorit tolki pritisak al ipak mislim da je filter u banani
 
B

baota

Guest
pogledaj dole ispod traktora kraj desnog kotaca imas 5 magnetnih ventila jedan je od kardana 2 je kocnica kardana 3 blokada diferencijala 4brze spore brzine 5 od vuce imam shemu tocno kako ide po redu od cega je sta i koji je od cega magnetni ventil moze biti da je se uprljao ili jednostavno dotrajao pa ih odvrni i pogledaj moze biti da je magnet oslabio a imas sa desne strane odmah isto dole i indikatore pa i njih pogledaj a naravno i filter hidraulicni koji je ispod lijevog tocka,

ja sam imao isti problem potpuno a to je dotrajalost tih magnetnih ventila jer su potrosni materijal ja sam ih sve zamijenio i rijesio problem a pogledaj ima li svaki magnet struje dole ispitaj , ;)
 
B

baota

Guest
pardon filter ti se nalazi kod tih ventila iznad malo s desne strane
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
evo nakon skoro godinu dana kvar je otklonjen ,desna kocnica je propustala ulje i padalo je pritisak pa je zato palio lampicu.sada kada mi ne pada kocnica sve je u redu i lampica se ne pali.
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
i.[/quote]
evo opet se pocela paliti lampica pritiska hidraulike
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
majstor kaže:
Provjeri ljevu kočnicu.
promjenio sam filter i lampica se opet pali kada je traktor hladan ,kada se zagrije dok radim je sve u redu.
Kada ga drugi dan upalim lampica pritiska opet svjetli dok se ne ugrije.
pritiske sam mjerio i sve je u normali.
Dok svjetli nemam spore brzine,ne mogu upaliti kardan,ukljucena je prednja vuca i ne mogu je iskljuciti a sve ostalo radi normalno.
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
josip123 kaže:
možda je ovaj puta filter ulja?
Kada je filter zastopan onda trza volan.
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
vidim da ti bizovac nije preko svijeta pabi možda nešto više mogao znati onaj švercer što prodaje MF traktore.
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
kolki ti je rpitisak ulja? da ti nije koji elmagnetski ventil zaštekal.. oče radi pada napona struje to zezati. tam gdi ti je matična ploča kod stepenica ispod kabine provjeri da ti koja žica nije oksidirala ili da nije preglodana pa nema dobar kontakt. to je mene bilo zezalo. al sam to složio i sve utičnice i đekove pošpricao kontakt sprejom i sad je sve kak bi trebalo biti.
 
C

CLLAS

Guest
mogući je kvar kod žica prema elektro ventilima da gube kontakt ili si otkinijo koju žicu na desnoj strani traktora prilikom obrade tla kukuruzovina ili slićno isti kvar je bio na mf šaltać kardan itd.3060 ali ako se kvar pojavljuje kod hladnog traktora odnosno-ulja a kasnije bude uredu naj vjerojatnije je filter u pitanju . nemoj ugrađivati zamjenski filter ili mali .veliki filter imaš kod oro internacional oko 500kn ili u bizovcu nešto skuplji ili jakopec itd. inaće taj fil. ide 500rh a ulje u mjenjaću isistemu 1000-1500 trans hidrol 85 .pozdrav
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
zeko kaže:
majstor kaže:
Provjeri ljevu kočnicu.
promjenio sam filter i lampica se opet pali kada je traktor hladan ,kada se zagrije dok radim je sve u redu.
Kada ga drugi dan upalim lampica pritiska opet svjetli dok se ne ugrije.
pritiske sam mjerio i sve je u normali.
Dok svjetli nemam spore brzine,ne mogu upaliti kardan,ukljucena je prednja vuca i ne mogu je iskljuciti a sve ostalo radi normalno.
Po opisu mi se čini da se to pali lampica od filtera. Jer logično je da je manji pritisak ulja ako se zagrije traktor i tada bi trebala svijetliti kontrolka za slab pritisak.
Kod tebe je obratna situacija zato smatram da se pali lampica koja signalizira prevelik pritisak u filteru, odnosno da je filter zaštopan. Filter nemora bit zaštopan da bi ta lampica svijetlila, lampica svijetli jer je hladno ulje pa teže prolazi kroz filter. Neka te to ne zamara isti slučaj imam i ja na Agrostaru, kad je hladan u zimi mi svjetli lampica od filtera, kad se zagrije (nakon 10-ak min ) ugasi se, a filter je novi gore.

Stavi sliku lampice, da vidimo simbol.
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Filter sam mjenjao ali opet isto a gdje se nalazi maticna ploca
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
kikic MF kaže:
kolki ti je rpitisak ulja? da ti nije koji elmagnetski ventil zaštekal.. oče radi pada napona struje to zezati. tam gdi ti je matična ploča kod stepenica ispod kabine provjeri da ti koja žica nije oksidirala ili da nije preglodana pa nema dobar kontakt. to je mene bilo zezalo. al sam to složio i sve utičnice i đekove pošpricao kontakt sprejom i sad je sve kak bi trebalo biti.
pokusati cu a gdje je maticna ploca,kod kojih stepenica?
 

kiraj

Član
Tu od
13 Ožu 2009
Poruka
303
Gledajuci od napred ispod levih stepenica (tako je na MF 3120).
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
mala ipravka traktor se nikad ne gleda kako stojiš kraj njega nek kak sjediš u njemu. znači dok ga voziš tvoje desno je i traktoru desno tvoje lijevo je i traktoru lijevo.
prema tome kad ga bi gledao odnaprijed bi traktoru rikverc tebi bio naprijed a nije tak i tu svi griješe. stroj se uvjek gleda ko da si u njemu. :evil:
isto dođe dok se rukuješ s čovjekom ti njemu pružiš desnu ruku i on ti da također desnu a u tvom slučaju bi tebi čovjek pružio lijevu :twisted:

da dobro si mu rekao matična ploča se nalazi s desne strane traktora dok sjediš u njmemu znači tvoje desno i negvo desno. imaš jedan lim ili plastiku zavisi kako koji to izvadiš i tu je matična ploča s komandama.
 
Na vrh