• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Massey Ferguson serije 300 ('91.-'97.g)

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
kad sam bil kod svercera u Konaku,sjedil sam u dva takva mf,samo da me ubijes se ne sjecam tocnog modela. malo sam se i provozal s njima,posto su me jako zanimali. naravno da su to generalno super traktori,po meni jedna od najboljih mf serija,ali me jako razocarala kabina. mala je,bucna,nema ravan pod,a mjenjac sa strane zapinje za nogu. uzas. ocito su bili napravljeni za nekog od metar i pol i 50kg.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kaj mi možete reći o MF 399, ima li nekih posebnih mana, gore je Perkins motor 6-ak, kakve je on potrošnje u oranju i teškim poslovima, dali troši abnormalno puno u odnosu na Fiat ili neke druge marke kako ljudi pričaju da taj motor puno troši??
Dal ima kočnice potopljene u ulju i dal može biti velikih problema s njima kako se priča, ili su to sve nebuloze??

Neznaš više kome kaj vjerovati!
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Kaj mi možete reći o MF 399, ima li nekih posebnih mana, gore je Perkins motor 6-ak, kakve je on potrošnje u oranju i teškim poslovima, dali troši abnormalno puno u odnosu na Fiat ili neke druge marke kako ljudi pričaju da taj motor puno troši??
Dal ima kočnice potopljene u ulju i dal može biti velikih problema s njima kako se priča, ili su to sve nebuloze??

Neznaš više kome kaj vjerovati!

A tko ti je kaj napričao o tome traktoru??
Ni na jednom MF traktor nisam čuo da bi kočnice bile problem..
Potrošnja je jako široki pojam,nebi o tome pričao jer ni nemam takav traktor a ni na svojim traktorima neznam potrošnju..

Dal si išao glet onaj 399 s njuškala?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Nisam ga išel gledat, ali ako se ne proda, možda tokom jeseni bi ga išli gledat, mislim traktor je full opremljen, čak i gume još mogu poslužiti, uglavnom bil bi u igri za kupiti ako bi se Same prodal.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
sto se tice potrosnje, zna se da su jedini potrosaci oni sa zutim felgama :icon_e_biggrin:
kao i kod marka, neznam potrosnju perkinsa 6aka koji je u dvoristu, ali daleko je to od abnormalne. ako mu zakopcas odgovarajuci prikljucak, nebi trebao trositi vise od tvog explorera. tim vise sto 6ak ima snage i na malim okretajima i nemoras drzat gas na podu u radu.

jedina mana tom 399 je sto to nije 375 i sto nije u mom dvoristu :icon_mrgreen:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma razumijemo se kolega.
recimo taj 399 100 ks, plug 3x16", sjetvena kombinacija 3m i vjerujem da nebi puno trošio.

Ljudi stalno uspoređuju i komentiraju recimo potrošnju MF-a 4455 s perkins motorom i 5465 s sisu motorm, pa vele da su strašno veliki potrošači, neznaš više kaj bi vjeroval.

NPR: išli su dva kolege s 5465 (nova linija sisu motor) po neku prikolicu 80 km u jednom smjeru, znači 160 km putovanja i veli da je potrošil 100 l plavca. I ovaj jedan kaj ima Fiata F110 se grozi da je to abnormalna potrošnja za takav jedan transport!
A recimo ja sam s Sameom prešel put od nekih 65 km u jednom pravcu, pa nije potrošil max 15 litara plavoga...

No mene novi MF apsolutno ne zanima niti bilo kakva elektronika, seriju 3000 neču ni gledati, opčenito vjerujem u dobrog starog perkinsa 6-aka i klasičan mjenjač bez elektronike, misli mda bi to za nekih 500 rh godišnje moralo služiti jako dobro. A taj 399 bi trebao biti baš to kaj sam napisal.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
normalno da ce 6tak u lakom poslu ili u ovom slucaju u transportu popiti vise od 4cil motora. ali tih 100l na 160km vjerujem da je prenapuhano.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma ja isto nevjerujem da bi u lakom poslu puno trošio, pa on gotovo lebdi tada, nema tu neke potrošnje, troši toliko da se vrti.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,625
Mijenjati traktor kojem si prvi vlasnik za nekaj nepoznatog porijekla???
A kaj misliš da se Perkins ne kvari?

Glede potrošnje: Same 160km/20 litri (stalno na gasu do kraja), tak da 100 litri ne drži priču.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Neznam kak se vrte motori na MF-u, no u transporu vrtim samea na 2500 okr, a u radu prakticiram 1900-2000 okr, nema posla u kojem mu treba više gasa.

Istina je ovo kaj veliš da nikad neznaš kaj kupiš...pa svejedno ljudi kupuju polovnjake.

Ako bi usporedili boš pumpe SDF-Perkins, mislim da kompletni remont 6-ove pumpe i dizni nebi koštal ni približno 1000€ na perkinsu.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ima jedan njemac porsea (al traktor ne auto) vecega oldtajmera komplet ureden restauriran,i isel je s kampkucicom na jadran na ljetovanje i prosel je s njim cjeli jadran,i pitali su gajkoliko mu trosi na 100km,i veli da je u vise navrata racunal i ispada mu izmedu 17-25 litara na 100km.
 
Posljednje uređivanje:

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,858
mene zanima koliko je 96 godine koštao novi traktor sa drugog oglasa koji je postvljen na drugoj stranici?
znam da ce mozda netko i popljuvati ali ja se jednostavno grozim koje su cijene polovnim traktorima...u usporedbu sa novim,tko je u sustavu PDV-a, mozda je bolja opcija,a ne drasticno skuplja novi traktor pa znas kaj imas...

gledam onaj 3680 vec godinu dana skoro u oglasniku,90 tisuca kuna...Tomo vinkovici se prodaju po 30 tisuca kuna jebate..za poludit..steta kaj nemam sastrane para rijesil bi se tomeka i kupio nekaj vecega da mogu terat plug:)
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
poznanik iz susjednog sela je imao problem sa tom serijom 3060,nešto je otišlo u getribi,uglavnom kvar od nekih 6-7 tisučaka ali eurića,taj njegov i sad spor kao puž ali ga sad ne želi prodati jer ne može vratiti ni taj popravak
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Nije to ta serija kolega, mi ovdje pričamo o seriji 300, a ovo je 3000 serija koju ja doma nebi nikako htio imati od modela 3050 pa sve do 3095, hvala lijepa.

Nego ova mehanička serija 300, modeli 390 ili 399, e to je več nekaj drugo.
 

kago

Novi član
Tu od
29 Lis 2012
Poruka
11
Serija 3000 su super traktori, ali nisu za svakog ako se pazi i daje im se sve što treba ne nikakvih problema.Ja sam ga kupio prije 5 godina i radi sve savršeno bilko je nekih sitnih kvarova ali mojom greškom da sam potrgo žice ili da su ventili dobili udarce od grana pa nisu uključivali itd., uglavnom sve najbolje o toj seriji
 

marko kt

Član
Tu od
15 Kol 2013
Poruka
159
kad sam bio u njemackoj kod cure onda sam prvi put vidio 342 ima prednju vucu i utovarivac,nesta preljepo od traktora a takav treba svakom seljaku.to ga ima njen susjed i kaze a ga je novog kupio i da do sad stvarno nikakvih problema nije imo...
 

Zetor93

Član
Tu od
28 Pro 2015
Poruka
141
uzeo sam mf 362 96 god 2438 radnih sati euro utovarivac i daska za plug(ciscenje snijeg)
cijena 12500 eura .
znal neko vise o tim traktoru 12x12 mjenjac
Kakvi su potrosaci sta su im mane itd... meni na prvu traktor nije los nema luftava nigdje nije izradjen na motoru nema packe sto se kaze ...
 

magla

Član
Tu od
11 Ožu 2008
Poruka
325
pozdrav
evo i mene nakon dužeg izbivanja i da se pohvalim da sam prodao svog imt-a i kupio MF 365
 

Prilozi

  • 2016-07-13 11.31.45.jpg
    2016-07-13 11.31.45.jpg
    82.8 KB · Pregleda: 257
  • 2016-06-22 16.02.06.jpg
    2016-06-22 16.02.06.jpg
    43.7 KB · Pregleda: 203

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Jako lijep Massey.
Prednju hidrauliku ste vi stavljali ili je kupljen tako?
 

Najnoviji postovi

Na vrh