• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Massey Ferguson serije 300 ('91.-'97.g)

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Mozete napisati od koga ste ju uzeli i koja je cijena?
Je to Lešnik lenart mozda?
 

digg

Novi član
Tu od
21 Kol 2016
Poruka
8
Ja, proizvađač je Lešnik Lenart. Cijena je bila 1500eur, bez joystika, ventila in hadravličke napeljave.
 

magla

Član
Tu od
11 Ožu 2008
Poruka
325
digg
lijep traktor svaka čast
zanima me šiber kod tvog traktora meni fale amortizeri ili neki panti kaj su bili gore možeš mi poslikat, Hvala!
 

Zetor93

Član
Tu od
28 Pro 2015
Poruka
141
Pozz raja neki dan sam provjeravao nivo ulja u ovom dijelu http://prntscr.com/d7c1ct i naisao sam na cudan miris ulja i pomalo je crno a sipao sam normalno novo ulje dok je u drugom tocku uredu sad me zanima dal zna neko zbog cega je ovo crno ? sta je mogao biti uzrok tome
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Unutra je hipenol ili?
On zna cudan miris imati
A crno je mozda od prljavštine od prijašnjeg ulja ako je i ono bilo crno.
A to bi moglo znaciti da se nešto troši ako je crno, tj.hoću reci da špena daje crnu boju...
Ste slagali vi prvi kraj nesto?
 

Zetor93

Član
Tu od
28 Pro 2015
Poruka
141
Da hipenol je,ispustio sam svo ulje i nasuo novo pa cemo vidjeti za koji dan da li ce pocrnuti ...
AAAA ulje koje je bilo unutra sam svo procistio i nema nikakve"špene,komadica zeljeza itd...
 

magla

Član
Tu od
11 Ožu 2008
Poruka
325
i kod mene sad kad sam rastavio daj dio recimo reduktor izašlo je crno ulje po mirisi i gustoći je hipenol a kad ga staviš na prst izgleda žuto ali u posudi je crno mijenjal sam dva semeringa plaćena 500kn
 

magla

Član
Tu od
11 Ožu 2008
Poruka
325
pitanje za kolege mehaničare na masseyu mi nešto zuji u crijevima od hidraulike zvuk dolazi sa lijeve strane ispod kabine ispred trube tama ima nekih crijeva i još nečega pa pitanje kaj bi to bilo kako se dodaje gas motoru zuji jače
 

magla

Član
Tu od
11 Ožu 2008
Poruka
325
kako misliš kakav, ako misliš dali je mijenjan skoro, promijenio sam ga pred 30 sati ali on je napred na motoru a zuji otraga lijevo
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,623
Nisu svi podaci na Konedata-i točni. Ima i tam grešaka.

Osim toga, tam su podaci za traktore na finskom tržištu, a traktori se opremom razlikuju od tržišta do tržišta.
 

magla

Član
Tu od
11 Ožu 2008
Poruka
325
baš da kad primem sa rukama filter hidraulike na zuji kad postim zuji pa se vjerovatno prenose vibracije, Kaj se to događa?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,623
Jel se to događa i kad se ulje zagrije?
Pogledaj i dotegni gumeni spoj usisnih cijevi ak postoji.
Iscijedi i probaj vrnuti stari filter samo za probu.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ak je filter povezan sa pumpom putem metalnog lajtunga onda ti pumpa prenosi vibracije na filter, jer jedino ona more stvarati vibracije i zujanje. Ili je pumpa premalog protoka ili je filter premalog protoka ili je protok negde zaštopan kad pumpa zuji, ili je puma gotova pošto si pisal ako se ne varam da si kupil neku kinesku.
 

magla

Član
Tu od
11 Ožu 2008
Poruka
325
to zujanje se ne čuje uvijek nekada prođe pol sata rada da se opće ne čuje a jučer čim sa ga upalio odmah se čulo i za minuti dvije je prestalo, a obično hoće se češće pojavit zujanje kad je ulje toplije, crijeva su do usisa jedan dio gumeno ali nigdje ne pušta ulje pa mislim da nebi smio vući zrak, pumpu nisam mijenjao kako sam kupio traktor tako je pumpa koja je bila sa njime orginal, bacio sam stari filter tako da ne mogu probat
 

magla

Član
Tu od
11 Ožu 2008
Poruka
325
popravljeno
metalno crijevo od hidraulike je dodirivalo se na okvir kabine :icon_biggrin:
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh