• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mazalica pitanje

Kosjerac

Član
Tu od
1 Lis 2010
Poruka
167
Da dopunim kolegu muhaničara, u tu rupicu ispod šafa ide jedna olovna kuglica koja služi kao osigurač da se neodvija ona velika matica, znači šaf pritegne kuglicu uz navoj a neošteti ga. Poz.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
S tim da treba voditi računa da šaraf nije ni predugačak, ni prekratak.
Zato mu to nism htel ni pisati, da ne uglavi predugačak šaraf ;)
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
Dečki, ja kad ju punim, postepeno uvlačim dno po 3-5cm i nikad problema, jer ostane vrlo malo zraka u njoj.

Tako je...ja svoju isto tako punim i nikad je ne zasarafim skroz do kraja....i ide bez problema
 
F

fićo

Guest
Ja u radijoni koristim mazalicu Raasm kapaciteta 13kg nožno pumpanje i nikada nemam problema sa zrakom jer se sama ozraći. Natrpam tovatnu mast i zatvorim poklopac i nema ozraćivanja.
Cijena joj se kreće oko 1000 kn
http://www.raasm.com/indexpc.htm
 
O

oseloth

Guest
Ja pak nemam problema sa zrakom ali imam problema sa time da mi oko "sise" curi mast kad tiskam na sve strane samo ne u nju. Koliko god stisnem taj priključak n siu ne pomaže. Vjerojatno se pojeo vrh mazalice?
 

peteracing

Član
Tu od
31 Sij 2012
Poruka
175
kaj to ti utiče na sve mazalice-sise ili samo na jedni? ako ti samo na jedni onda menjaj sisu ako na svima onda menjaj nastavak na crijevu mazalice
 
O

oseloth

Guest
kaj to ti utiče na sve mazalice-sise ili samo na jedni? ako ti samo na jedni onda menjaj sisu ako na svima onda menjaj nastavak na crijevu mazalice

Ma na svima. Bit će da je vrh mazalice vrisnuo. Ima toga negdje pod rezervne djelove? tipa pevec,obi ili tako neka trgovina.
 

peteracing

Član
Tu od
31 Sij 2012
Poruka
175
Ma na svima. Bit će da je vrh mazalice vrisnuo. Ima toga negdje pod rezervne djelove? tipa pevec,obi ili tako neka trgovina.

Ima bez brige. Ja sam isto svoju ove godine promjenil
 
B

Bobo

Guest
Godisnje mijenjam 2-3 glave na mazalici jer nigdje ne mogu iskopati kvalitetnu da se nasadim na glavu... ona pera sa strane se pojedu, pa to ne drzi kako treba, pa sam podgumicu ubacivao neke podloske da bolje priljubi uz vrh "sise" no nista od toga... 9 kn je glava i tocno toliko i vrijedi... godinu dana ako sastavi uz bager, kombajn berac i dva traktora i kojekakve prikljucke, to je super...

Imam dvije mazalice. u jednoj jeobicna mast au drugoj kvalitetnija za najopterecenija mijesta i kardane. ova druga se slabo koristi i radi jos odlicno, ali ova "obicna" ufffff
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
Po iskustvu moga kolege ne.
Nakon ove si je kupil na zrak i zadovoljan je.
 

Toni_montana

Član
Tu od
11 Velj 2009
Poruka
90
Po meni ako vec hoces mazalicu najbolje su one mazalice kaj sa nogom radis pritisak ili definitivno na kompresor! Samo kaj ove nozne ti nitko nebude htio prodat jer takve stare kad se jednom docepas miran si za stalno! I kaj je zanimljivo ide u nju cca 10 litara a mozda i vise masti, i mozes postic jak pritisak na stisak noge, po meni najbolja opcija
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Trebaju dva za upotrebu jučer sem bil u istoj trgovini i baš je tema bila ta mazalica vlasnik kombajna je kupil takvu i veli da je ok samo je produžil crijevo i mora kad maže imati pomoć onog kaj pumpa .
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,416
Pa dobro, nas dvojica smo uvjek oko strojeva tako da to nije problem. Bitno da ovako valja.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
Muha, zašto nije zadovoljan?
Zato jer se stalno neki vrag štopal, tj. nije vukla mast več je bilo zraka pa nije bil siguran dali je nabil mast ili je pucal u prazno.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
E to neznam ni ja.
Kolega je krenul s ručnom ali zbog proširenja posla i prelaskom na više i veče strojeve je probal nekoliko komada ovakvih i sa nijednom nije bil zadovoljan ponajprije radi toga jer nije znal dali je podmazano ili ne, a zatim zbog rastepa masti i brzine kod podmazivanja.
Rekel je da je ova koju sad ima (uvjek mu je bila preskupa dok nije probal par raznoraznih) u startu skuplja ali mu se u jednoj sezoni otplatila.
 
Na vrh