• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

mehanizacija u programu ruralnog razvoja

pixa93

Novi član
Tu od
1 Stu 2014
Poruka
23
Ima tko kakvih prjedloga za traktor cca 180 ks. uzi izbor neki su mi JD, Deutz,Masey i Steyr.imako iskustva sovim novim modelima, dobre lose strane. cjena je svima tu negdje, i koja t eura mi ne igra ulogu jer uzimam tratkro na jako dugo...Fenda sam izbacio jer je ipak pre skup a nemam ni priblizno zemlje da ga iskoristim 100%
 

pixa93

Novi član
Tu od
1 Stu 2014
Poruka
23
nije bitna zemlja nego je bitna cisterna od 16000 litara samo zbog tog mi treba traktor od 180 ks cca.. a zemlje imam 50h.
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Biće blokiranih do 2020 godine ajme

Rizik uvijek postoji ali bez pravih strojeva i infrastrukture se mozes slikati,nis drugo.
Kad se bavis poljoprivredom i vidis neku buducnost u tome onda riskiras i trudis si olaksati posao i prosiriti se.
A glupo bi bilo u ovih 5 godina ne iskoristiti pare koje se nude.
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
Rizik uvijek postoji ali bez pravih strojeva i infrastrukture se mozes slikati,nis drugo.
Kad se bavis poljoprivredom i vidis neku buducnost u tome onda riskiras i trudis si olaksati posao i prosiriti se.
A glupo bi bilo u ovih 5 godina ne iskoristiti pare koje se nude.

točno tako, potpisujem :D:(party):
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,543
Sad bi bilo interesantno da se objave svi prigovori što nam je EVROPA sve prigovorila u vezi RURALNOG RAZVOJA.
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Biće blokiranih do 2020 godine ajme

Ako za nešto dobis 50% povrat novca nemoj se ljutit onda moraš biti budala da propadnes...ako te novce uložis dalje u proizvodnju
Problem je ako si kupiš dobar auto za pare od povrata...
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
Ili ako te opet švicarski franak "razveseli" pa se cijena tog stroja s 50% povrata pretvori u 50% skuplji stroj od prvobitne pune cijene.

:icon_eyes:

:icon_blackeye:
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
I to mi je neka utjeha. Vidis da se svako malo spominje da bi tecaj trebao biti oko 9 kn. Samo ga hnb 'prisilno odrzava' ispod 8.
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
Uzmes u eurima.

Ne... otvoriš račun u Švedskoj i njima plačaš kamate 2%. Ako smo već europljani... ili u Nizozemskoj.

Pa nek se igraju domaće banke s tečajom. No ne vjerujem da se bili koji poticaj može dobiti bez kredita u domaćoj banci. Pod domaćoj mislim " zgrada na teritoriju RH"
Banke znamo čije su :biggrin:
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Ne... otvoriš račun u Švedskoj i njima plačaš kamate 2%. Ako smo već europljani... ili u Nizozemskoj.

Zakonski dozvoljeno i moguće, u praksi ti nijedna banka neće dat kredit. Bila reportaža kada smo ušli u EU.
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
Treba pitati.... kako je svima njima promet pao ne bi bilo ništa čudno da nakon Rusa doluta neka banka sa Sjevera. Ili da počnu ljudi kod njih kredite uzimati.
Svi rade na sličnom principu, osiguranje kredita im debelo prelazi vrijednost kredita. Problem je samo jezik... ma znaju oni engleski.

Evo videa koji bi vam dobro došao nakon otplate prve rate kredita :icon_eyes:

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=YxlJhqCYjAw[/YT]
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Treba pitati.... kako je svima njima promet pao ne bi bilo ništa čudno da nakon Rusa doluta neka banka sa Sjevera. Ili da počnu ljudi kod njih kredite uzimati.

Svašta. Ne možeš dignut kredit van HR ako nemaš prihode i osiguranje u toj državi gdje dižeš kredit. Ne znam od kuda ti da im je pao promet, banke u EU, uzmimo za primjer DE su toliko pune novaca da za iznose na računu ili štednji od 1mil eura na dalje imaju negativnu kamatu. I zašto bi se onda zajebavali sa balkancima?
Evo došao ti je Sberbank, koliko su kamate manje nego u PBZ, ZABA... ? Koliko ti je kamata u Kent banci manja nego u navedenima?
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
Kćerka od jednog mog poznanika radi u Švedskoj, njezin otac je odonud dovezao par godina stari Volvo i kaže da je kod njih, u tom gradu gdje mu živi kćer dobio kredit za taj auto.
Detalje ne znam osim da on s svojeg računa u RH svaki mjesec prebaci lovu u Švedsku. auto stoji na njega i registriran je kod nas.
Možda je kčer dobila kredit? Ili on tu lovu njoj na račun prebacuje a ona time plati ratu? Ili je čovjek ušetao u banku, dokazao da ima prihode i nekretnine u vlasništvu pa je dobio kredit, kao friški Europljanin. :icon_winkle:

Nije problem poslati e-mail na engleskom jeziku nekoj od njihovih banaka i pitati. Ako prođe.. prođe.

Na sreću, nikad mi nije trebao kredit niti ga mislim uzimati.
 
Posljednje uređivanje:

pimorje40

Član
Tu od
23 Tra 2013
Poruka
154
I da otvoriš račun u npr. Švedskoj i digneš kredit (naravno u EUR) to te neće spasit od pada tečaja kod nas jer ti opet radiš u HR s kunama koje moraš pretvorit u EUR da platiš kredit u Šv. jedino nemaš straha od samovoljnog dizanja kamata od strane banke i vjerovatno niže kamate.
 

Najnoviji postovi

Na vrh