• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MEILI DM 25 SA MWM motor

  • Temu pokrenuo Jadranko
  • Datum prvog posta
J

Jadranko

Guest
pozz svima
vjerojatno ima par starih forumasa koji me se sjecaju,jer nisam bio pa oko godinu a mozda i vise na ovom forumu aktivan.
bilo je puno svadja problema posebno sa ratarkom ali to su nase stvari.
vidim da i on nije vise aktivan,ali eto sta ces.
forum pratim redovno ali se nisam htjeo javljati,jebi ga jebeni ponos ili koji vrag.

e sad nakon dugo dugo vremena da se javim,a i ujedno trazim pomoc ako ima kakav strucnjak na forumu-
kupio sam oldtimer meili dm 25 sa mwm motorom 1961 godiste 3 cilindra zracno hladjenje evo i par slika.
e sad posto se nekuzim sta ili od koga je taj motor trazio sam po netu pa sam kao nasao da je to od fendt.
dali je pojma nemam.
posto mi je hobi ili moja bolest traktori morao sam opet nakon nekog vremena nabaviti ovako nesto
pa da ga resturiram.
ali ali to nije tako lagano.posto imam par podataka broj motora i ime nemam pojma gdje da nadjem par djelova sto mi fale.
ustvari neznam dali mi mozete reci gdje imaju djelovi.
nego barem koja informacija dali pase mozda od neke serije fendta taj semering ili dihtung stali vec.
curi mi ulje na remenici naprijed koja vrti hladjenje i alternator i isto tako mi kapa ulje prilikom voznje iz rucice od hydraulike.
pa sad ako netko zna bilo sta o tome bilo bi mi od koristi..

inace meili je traktor proizveden u svicarskoj

hvala unaprijed i evo par slikica
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 
J

Jadranko

Guest
uh i ti izmisli toplu vodu sad
hehe dobar si.pa to i ja znam nego koji je tip brate dragi.i od koga je motor.
i tako dalje
 
A

Alen

Guest
Skineš ga pa češ znati..... Nekužim gdje je problem...
 
B

Bobo

Guest
Jadranko, dobro nam dosao nazad ;)

Skini semering i otidji u neku trgovinu auto dijelova, stavi semering na pult i reci: "Ja bih htio ovakav isti, samo novi!" To kod mene uvijek pali i uvijek nadjem od potrosnog materijala sve sto mi treba...
 
J

Jadranko

Guest
ajde onda cu tako probati nema mi druge.
ali nitko mi jos nije pojasnio odakle potice taj mwm motor.
na plocici motora pise motoren werke manheim deutschland.

bobo jel se treba skidati prednji most tj prednji dio da bi izvadio taj semering ili se moze nekako jednostavnije.
jeli treba skidat radilicu komplet ili moze jednostavnije.
danas cu uslikati taj dio motora pa da vidis otprilike o cemu se radi.
evo par slika ali slikano u garazi pa se nevidi bas najbolje
ajd ako nije problem opisi u par crtica sta sve treba.

Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 
B

Bobo

Guest
Svakako ce ti biti lakse ako budes prednji most skidao, ali samo komplikacija je rastavljanje cijelog traktora radi jednog semeringa. Trebat ce ti jednako vremena za i jedan i drugi nacin, tak da je odluka na tebi.

Skidanje mosta zahtjeva vremena, a za to vrijeme ti se moze posreciti da vec stari semering izvadis van... A kad nema prednjeg mosta, onda je mijenjanje semeringa posao od 3 minute...

Ako imas alat kojim ces bez problema odvrnuti remenicu s radilice, onda neces morati skidati prednji most, samo ce ti malo biti tijesno za ruke. Ako si siguran da ces naci novi semering, stari semering mozes izvaditi kako ti srce zeli, posto ga mijenjas, mozes ga komotno i ostetiti. Mi smo otisli u trgovinu i trazili semering radilice za imt539 i znali su kakav ide. Odvrnuli remenicu, zabili sarafciger u stari semering i iscupali ga van ;) stari lijepo usjedne na svoje mijesto i to je to. Vratis remenicu i posao gotov.

Pri skidalju semeringa pazi da ne ostatis mijesta na koja sjeda (remenica i blok) jer se tu moze opet pojaviti curenje ulja i tako u nedogled...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
a ako ne nadjes originalnu mjeru semeringa onda se potrudi na nadjes istu vanjsku mjeru pa remenicu otokari ako je veca ili navari materijala na nju pa onda otokari

ili ako nadjes unurasnju mjeru onda napravi plasticnu piksnu za korekciju vanjske mjere

ovo "budzenje" sam radio vise puta i svaki put uspjesno


a i ja se slazem sa bobom najbolje je potrazi po trgovinama i niposto ne govori od cega je posto mnogi trgovci znaju da kenjaju kako to ide po kataloskom broju ovo ono
samo kazes neznam od cega je komsija mi poslao da mu kupim, tako ja radim i uvjek prolazi hehe
 
Z

zrine892

Guest
Jadranko kaže:
ali nitko mi jos nije pojasnio odakle potice taj mwm motor.na plocici motora pise motoren werkemanheim deutschland.

koliko sam ja upoznat s tim motorom to je fendtov...ja mislim da je to njemacki motor..cak i traktori šliter traktor koristio te motore.. jako dobri motori..skoro pa najbolji..motor izdrzi do 20 000 radnih sati..na ovim starijim fendovima do 82 god..tako negdje
 
G

Gemist boy

Guest
zrine892 kaže:
koliko sam ja upoznat s tim motorom to je fendtov...ja mislim da je to njemacki motor..cak i traktori šliter traktor koristio te motore.. jako dobri motori..skoro pa najbolji..motor izdrzi do 20 000 radnih sati..na ovim starijim fendovima do 82 god..tako negdje

I ja sam čuo da su to jako dobri motori. Imam renaulta 75-34 (70ks,89.god) s tim motorom,a na satu mu piše 23 047 h s tim da sat stoji najmanje 2 godine koliko je taj traktor kod mene i motor radi kao da se tek dobro razradio(vjerojatno je rađena generalka,ali nemam pojma na koliko sati ni koliko on stvarno ima sati jer je uvežen iz njemačke).dimi lagano samo pod većim opterećenjem,a ne troši ništ ulja.
uglavnom svi koji koji se nešt kuže u traktore kažu da su to odlični motori
 
B

Bobo

Guest
Ovo mi ne lici na Hrvatsku... Prije kao Austrija ili Svicarska, eventualno Slovenija.

Prekrasan krajolik ;)
 
B

Bobo

Guest
Na ovim slikama iznad je ne vidim nikakvu tablicu na traktoru...

Sta ja znam, pise lokacija Zupanja, a oko Zupanje bas nema ovoliko brda :scratch

I nekako je zbilja pre uredno da bi to bila hrvatska ;)
 
J

Jadranko

Guest
ma mislio sam skroz gore na pocetku kad sam pitao u vezi semeringa tada sam stavio sliku od traktora i tamo se vidi tablica,ma nema veze..
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Nisam znao da se i tamo igraju ruskog ruleta sa raskrižljima :mrgreen: Ali ipak kinder je gore... :shock:
 
J

Jadranko

Guest
Kontam kaže:
Nisam znao da se i tamo igraju ruskog ruleta sa raskrižljima :mrgreen: Ali ipak kinder je gore... :shock:
prijatelju pa to je na njivama tamo nema nikog jer sam ja bio jedini danas.i prosao sam tuda danas bar 10 puta.
tako da se nemoras bojati.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Je li to prednja hidrulika u povojima ili su to samo panti haube?
Obrisan neispravan link.
 
J

Jadranko

Guest
nije prednja hidraulika.to samo drzi haubu,neznam ni ja sam zasto tako veliki nazovimo sarafi
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
To je kad mu pukne prednji most da može sa 539 tu staviti poluge od hidraulika pa da ga donese kući!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

Najnoviji postovi

Na vrh