• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MF 1114

Z

zdrmedo

Guest
Poštovana gospodo ja sam novi na forumu zovem se Zdravko .
Imam jedno pitanje .Interesira me Masei Ferguson 1114 koliko vidim nisu pretjerano skupi pa me to plaši.
Dali netko može nešto reći o tom traktoru.Hvala
 
B

Bobo

Guest
To je Landini zamaskiran u Massey Fergusona. Landini traktori koji su sepokazali dobri, pa je nesto u suradnji s MF dogovarano da se prodaju u MF bojama.

Dobri traktori, ali ne "original" MF.

Ocekujem da ce ZJ znati nesto bolje o ovoj temi.
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
samo da nadodam. fali mu potpuno sinhronizirani mjenjač i jako su spori, ali radnici su pravi jaki i izdržljivi i voljni su si popiti :)
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Bila su 2 takva u selu,jedan ga je prodo i kupio JD 2850,a drugi kaže da ga nikako nemože prodat...
Vidim jedan takav se sa utovarivačem več duže vrijeme vrti u oglasniku...
Tak da to sve govori. Izgleda da nisu baš neki...
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
ima ga jedan kod mene u selu i stalno ga je hvalio i hvalio dok jedanput nije orao na njivi pokraj moje gdje sam ja orao.došao je do mene i pitao da li može da proba orati sa mojim traktorom.dao sam mu i on se oduševio,na kraju je svoga ispljuvao i rekao kako nenormalno troši i da od buke ne može da se izdrži u njemu.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
naša zadruga je do prije 2 godine imala MF 1114, to je bio živi kramp od traktora, em spor, em brunči, em nikud nikam, vukli su 2x16 s njim..bio je u totalnom xxxxx, a nije se bogzna što naradio
uz njega je bio i Steyr 100 ks, puno bolji traktor
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
ŠANANA kaže:
naša zadruga je do prije 2 godine imala MF 1114, to je bio živi kramp od traktora, em spor, em brunči, em nikud nikam, vukli su 2x16 s njim..bio je u totalnom kurcu, a nije se bogzna što naradio
uz njega je bio i Steyr 100 ks, puno bolji traktor
I onda je kirv traktor a ne ljudi koji rade s njim :twisted:
Razgovarao sam sa čovjekom koji ima 1014 i super je zadovoljan s njim..Bio je u transportu repe sa 10tonkom,rekao je da nema toga blata gdje ne može proč..1114 ima jedno 5 komada kod mene koliko znam i svaki ore sa 3br...
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
to možda i je nekada bio traktor i to samo možda,a u današnje vrijeme to više nikako nije jer je prevelik potrošač,užasno bučan,nikakav raspored brzina i uz sve to još su i dijelovi skupi.
 
N

neno2

Guest
ja sam ga imo i bio prezadovoljan njime istina da je malo sporiji
ali samo pali i vozi bio je 80g a u zimi palio na zub i to na 100ap
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
maiky kaže:
sto kazete za
MF 1134 84.god cijena 45 500kn


"MF 1134 AS 135 ks 84.g stanje dobro može se probati orat,i BROJČANIK SATI RADA NE RADI, MOTOR JE JAKO DOBAR,BRZINE NA LJEVOM MJENJAČU SU BRZE, RADNE ,SPORE I RIKVERC, NA DRUGOM MJENJAČU SU 4 BRZINE I TO ZA SVAKU SA LJEVOG MJENJAČA KOJI SE NALAZE ISPOD VOLANA , TRAKTOR IDE 40/h , IMA LOŠIJE GUME ,IMA GRIJANJE NA KROVU I HLAĐENJE SA VENTILATOROM , OPČE STANJE DOBRO"

nek mi netko obijasni sto znaci ovo "lijvi" i "desni" mijenjac i sto se to tocno nalazi ispod mijenjaca


Piši malim slovima!
zbalija
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
Sa svake strane sjedal ti je jedna ručka mjenjača: s desne normalni mjenjač H rasporeda s 4 brzine, a s lijeve isti raspores samo su u istoj liniji rade i rikverc, a u dugoj liniji spore i cestovne. Kad mijenjaš grupu brzina ili hoćeš u rikverc, moraš stati.
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
ZJ kaže:
Sa svake strane sjedal ti je jedna ručka mjenjača: s desne normalni mjenjač H rasporeda s 4 brzine, a s lijeve isti raspores samo su u istoj liniji rade i rikverc, a u dugoj liniji spore i cestovne. Kad mijenjaš grupu brzina ili hoćeš u rikverc, moraš stati.

skuzio sam (nema reverzora)
sorry za velike slova (paste-coppy iz oglasa)
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
MF 1134
ako ne grijesim znaci 4*3 brzine+3*rikverc?
134Ks 6 cilindri turbo (ili bez)?
 
B

Bobo

Guest
3 grupe s 4 brzine naprijed i rikverc grupa (4 rikverca). Znaci 12+4, a ako ima polovljenje brzina onda uduplaj, znaci 24+8.
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Bobo kaže:
3 grupe s 4 brzine naprijed i rikverc grupa (4 rikverca). Znaci 12+4, a ako ima polovljenje brzina onda uduplaj, znaci 24+8.

da da kuzim 4 rikverca
 
F

filipkc

Guest
zdravko
zašto nebi uzeli npr. same laser 110
ja imam same laser 90
jako dobar traktor
pali ko mina
ali jedina mana su mu dijelovi dosta su skupi
 
M

Mato280

Guest
MF 1114 je super traktor s obzirom na godine starosti. Naravno, ne može se usporediti sa današnjim novim traktorima punim elektronike, ali u svoje vrijeme je bio super traktor. 1114 i nije toliki potrošač, samo ga treba redovito održavati i to sa pravim dijelovima, naravno kao i svaki drugi stroj (tko maže, taj i vozi). Imam 1114 kojeg sam kupio u Njemačkoj i zadovoljan sam s njim. Čista mehanika, bez ikakve elektronike, i samo vozi...
 
Na vrh