• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MF 155 hladnjak vode?

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Radi se o Massey Fergusonu 155 propisao je kiler ili ti hladnjak pa me sada zanima od kojeg sve traktora pase kiler za njega? Da li pase od kojeg IMt-a 558 560 ili tako nesta?
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
da ne povjerujes muhanicar nezna odg a ovo pitanje pa nije valjda ajde javi se znam da znas odg.:D sigurno si kojeg popravljao hehehe
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
A kaj je kileru?

a star je i prnjav curi voda i to negdje na polovici pusta to mi je od jape traktor pa za njega pitam on kaze da mu je od frka mali a od ursusa i zetora kaze da mu nepase ja ga osobno nisam vidio kak izgleda tak da neznam kak ima izvode jos mu ja kazem da si kupi od zetora il ursusa al kaze da nepase pa zato pitam!
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Ursus 360 ima manji hladnjak nego imt 539. Ja uspoređivo, nisam mogo vjerovat.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,797
da ne povjerujes muhanicar nezna odg a ovo pitanje pa nije valjda ajde javi se znam da znas odg.:D sigurno si kojeg popravljao hehehe
Nekaj sam malo čaćkal po nekom, ali da ti prvo velim nemam pojma :oops:
Ali da bi se od nekog IMT-a dal pripasati, bi sigurno. A od kojeg nemam pojma. Skini ga dole i gas po dučanima u potragu, a poslje lemilicu u ruke i lotaj nedostatke.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,797
Zašto ga ne probaš zakrpati jednostavno čelije koje puštaju blindirš.
Misliš da nije dost blindiran od silnoga kamenca, kroz te silne godine ;)
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
evo jednog "dobrog recepta" kak zakrpati kilera koji curi,al nesme biti ono "rupetina":!:

...jednostavno skuhaš jedno pakiranje bijele kave "Divke" i uliješ sve komplet tog gustiša unutra dok motor radi i kroz dve-tri minute bi trebalo prestati cureti,ak ne skroz al barem 90% i kroz par sati rada čak i skroz:supz:
i ak ti se nebude pregrijaval(a to ovisi kolko kamenca imaš nutra)rešen problem zanavek:lol:

možda zvuči čudno,ali radi 100% provjereno na IMT 539 i na Zmaju 142:mrgreen::mrgreen:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,797
evo jednog "dobrog recepta" kak zakrpati kilera koji curi,al nesme biti ono "rupetina":!:

...jednostavno skuhaš jedno pakiranje bijele kave "Divke" i uliješ sve komplet tog gustiša unutra dok motor radi i kroz dve-tri minute bi trebalo prestati cureti,ak ne skroz al barem 90% i kroz par sati rada čak i skroz:supz:
i ak ti se nebude pregrijaval(a to ovisi kolko kamenca imaš nutra)rešen problem zanavek:lol:

možda zvuči čudno,ali radi 100% provjereno na IMT 539 i na Zmaju 142:mrgreen::mrgreen:
Recept ti je stvarno pravi, a za rupetine možeš koristiti kvasac (germu).
Moja preporuka ti je DIGO :rolleyess:
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Recept ti je stvarno pravi, a za rupetine možeš koristiti kvasac (germu).
Moja preporuka ti je DIGO :rolleyess:[/Q

ma ti recepti ne dolaze u obzir mislim da bi mogao pripasat od 558 kiler nesta cemo iskemijat...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
evo jednog "dobrog recepta" kak zakrpati kilera koji curi,al nesme biti ono "rupetina":!:

...jednostavno skuhaš jedno pakiranje bijele kave "Divke" i uliješ sve komplet tog gustiša unutra dok motor radi i kroz dve-tri minute bi trebalo prestati cureti,ak ne skroz al barem 90% i kroz par sati rada čak i skroz:supz:
i ak ti se nebude pregrijaval(a to ovisi kolko kamenca imaš nutra)rešen problem zanavek:lol:

možda zvuči čudno,ali radi 100% provjereno na IMT 539 i na Zmaju 142:mrgreen::mrgreen:
Vele da je to dobro i za kompresiju , za kompresiju je još bolja kora od banane
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,797
Vele da je to dobro i za kompresiju , za kompresiju je još bolja kora od banane
S njom se podmata oko vodene pumpe ili :scratch
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
evo znal sem da bude zaj.... al sam se smijte mene to ne dira:finga:

...dok smo kupili ferka novog kroz par dana mu kiler precurel i ubacili kavu,evo i danas nakon skoro 7000 rs drži i ne curi više,pa se vi sam smijte kolko vas volja:butthead:
...no da je najbolje rješenje ispravni kiler tu se potpuno slažem,al ak se nemre najti ili ak se nema para za bolje onda je ovo privremeno rješenje netreba bolje...
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,797
evo znal sem da bude zaj.... al sam se smijte mene to ne dira:finga:

...dok smo kupili ferka novog kroz par dana mu kiler precurel i ubacili kavu,evo i danas nakon skoro 7000 rs drži i ne curi više,pa se vi sam smijte kolko vas volja:butthead:
...no da je najbolje rješenje ispravni kiler tu se potpuno slažem,al ak se nemre najti ili ak se nema para za bolje onda je ovo privremeno rješenje netreba bolje...
Taj kojeg je kava začepila nije izdržal ni 700 rs.
U to me nebuš uvjeril ni da mi koljeno vrtaš :roll:
Antifriz pojede i kamenac, a ne da ne bi kavu, mljevenu papriku i ostale kojekakve sedative ;)
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
Taj kojeg je kava začepila nije izdržal ni 700 rs.
U to me nebuš uvjeril ni da mi koljeno vrtaš :roll:
Antifriz pojede i kamenac, a ne da ne bi kavu, mljevenu papriku i ostale kojekakve sedative ;)

eh sad...:scratch...v njemu ne nigda bil antifriz...uvijek voda koja se u zimi pušta van,a dok treba paliti ulijevamo nutra toplu tak da nememo problema s paljenjem ni dok je jako hladno...:supz:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,797
eh sad...:scratch...v njemu ne nigda bil antifriz...uvijek voda koja se u zimi pušta van,a dok treba paliti ulijevamo nutra toplu tak da nememo problema s paljenjem ni dok je jako hladno...:supz:
Sve lepše od lepšega

Ali još me nisi uvjeril da je tih par zrnaca divke zakrpalo kiler u sve ove godine :(

Hmmmm, možda je dok je bil novi usljed zagrijavanja i širenja vode iz hladnjaka malo vodice bacil na onu prelivnu cijev, a vi čep dole i divka nutra :scratch
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
Sve lepše od lepšega

Ali još me nisi uvjeril da je tih par zrnaca divke zakrpalo kiler u sve ove godine :(

Hmmmm, možda je dok je bil novi usljed zagrijavanja i širenja vode iz hladnjaka malo vodice bacil na onu prelivnu cijev, a vi čep dole i divka nutra :scratch

ma jok,scurela sva voda van i već išli tražit novi kiler...
...i neki dan dok sam išel kombajnirat ista stvar na Zmaju...(istna još malo kaplje al to je skoro zanemarivo),iscurelo je za pol sata 10 litri...

...no meni nije ni bila namjera nikoga uvjeravati da je to ovak ili onak super nalevati ovo ili ono u kiler,samo sam htel podeliti svoja iskustva koja su se pokazala dobra i praktična,a na svakom je da sam procjeni kaj je najbolje za njega i njegov stroj;)
 
G

grah

Guest
ja imam massey ferguson 155 i neče paliti bez sprea mugu li si kako pomoči?
 

Najnoviji postovi

Na vrh