• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mf 175

domagoj007

Novi član
Tu od
11 Sij 2012
Poruka
4
Pozdrav svima
Evo svašta sam ovdje pročitao, al još nisam naišao na traktor MF 175 kakvog ja imam.
Kupio sam ga prije 7 godina, prije mene ga vozio jedan djed koji ga je novog kupio 1972. godine i cijelo vrijeme obrađivao svojih 9 jutara zemlje.
sve je u redu osim što je djedu otišao originalni mjenjač i stavljen je trobrzinski od IMT 178 i sad imam prijenose kakvi se poželjeti mogu. U trečoj sporoj orem oko 8 jutara na dan sa dvoje brazde, a u brzoj ide 51 km/h.
Radim sa tim traktorom oko 30 jutara zemlje i do sada nisam imao nikakvih kvarova, a potrošnja je minimalistička.
U selu ga zovu Kapelski krijesovi i ja sam na to ponosan jer se niti jedan noviji traktor te jačine s njim ne može uspoređivati.
Ima li netko iskustva sa ovakvim traktorom i kakva su? :D
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

markoihc

Član
Tu od
3 Velj 2011
Poruka
118
Pozdrav svima
Evo svašta sam ovdje pročitao, al još nisam naišao na traktor MF 175 kakvog ja imam.
Kupio sam ga prije 7 godina, prije mene ga vozio jedan djed koji ga je novog kupio 1972. godine i cijelo vrijeme obrađivao svojih 9 jutara zemlje.
sve je u redu osim što je djedu otišao originalni mjenjač i stavljen je trobrzinski od IMT 178 i sad imam prijenose kakvi se poželjeti mogu. U trečoj sporoj orem oko 8 jutara na dan sa dvoje brazde, a u brzoj ide 51 km/h.
Radim sa tim traktorom oko 30 jutara zemlje i do sada nisam imao nikakvih kvarova, a potrošnja je minimalistička.
U selu ga zovu Kapelski krijesovi i ja sam na to ponosan jer se niti jedan noviji traktor te jačine s njim ne može uspoređivati.
Ima li netko iskustva sa ovakvim traktorom i kakva su? :D

ja sam kupio starog mf 178 sa menjacem od imt sa 5 brzina!al je jako brz!daj mi reci kakve ti imas gume gore?na ovom su 16.9-34!kako ti radi hidraulika?i ako znas,taj mf ima hidraulicko ukapcanje kardanske osovine?kad sjedis na njemu ona rucica sa lijeve strane?i ako znas za sta sluzi ona mala s desne strane?hvala na pomoci unaprijed!!!
 

domagoj007

Novi član
Tu od
11 Sij 2012
Poruka
4
kod mene je uključivanje kardana isto kao i na IMT-ovim traktorima. Dvostupanjsko kvačilo i na lijevoj strani ručica za uključivanje. Sa desne strane nemam ništa osim mjerača za ulje i špere (za blokadu oba kotača)
Što se tiče guma, mislim da su iste kao i na tvom traktoru, i na zadnjim kotačima imam utege, tako da tri čovjeka imaju problema ga skidanjem kotača prilikom krpanja gume.
žao mi je što nemam original mjenjač sa mogućnošću ubacivanja u polubrzine i kad bi znao da ga netko ima ispravnog sigurno bi ga zamjenio iako su i ove tri super raspoređene za naše uvjete obrade i prijevoza.
Kod mene je naprijed ispred hladnjaka ugrađen mali cilindar i majstori kažu da taj način upravljanja zovu poluservo, al stvarno radi kao singerica, jedino što nemam kompresor na traktoru.
kakav ti je motor?
 

markoihc

Član
Tu od
3 Velj 2011
Poruka
118
i na mom su utezi na na felgama i isto ima taj taj sistem servovolana!motor je a4.248!ja sam to kupio tek nedavno radi djelova jer mi je trebao motor i prednji trap za mf 590, al sam sad u rastavljanju tog jer cu ga najvjerovatnije sredit.stavit cu motor od tamica!
 
Na vrh