• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MF 240

L

las2

Guest
trebao bih kupit neki traktor oko 50 ks on mi se cini vrlo dobar.
Što mislite o tom traktoru dali bi bilo bolje njega ili imt 549. ili nesto u toj klasi
inače mislim koristit plug imt 754, tanjuraču olt sava 24, i nemislim ga tjerat nema puno zemlje
malo u voćnjak, transport i to bi bilo to mislim da bi 50 ks bilo dovoljno
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Re: Mf 240

Ja sam pred godinu dana imao dilemu izmedju MF240 i IMT 539 ... evo rasprave Obrisan neispravan link.

Kineza sam relativno brzo izbacio iz razmisljanja, a odlucio sam se na 539.

A MF240 i IMT549, ne znam. Mene je odgovorilo od MF240 dva proizvodjaca i dvije razine cijene. Jedno je Uzel, turski, a drugo je pakistanski. Turski mi je bio malo preskup, a nekako u ovog paksitanskog nisam imao povjerenja.

Ako se bira izmedju Uzela (turskog) i 549 rekao bih da je Uzel bolji, a ako se bira izmedju pakistanskoga i 549, mislim da je bolji izbor 549.

Meni je glavni kriterij bio dostupnost rezervnih dijelova i majstora te dostupnost kabine. Za pakistanskoga su mi rekli da kabina kosta 15.000 ako zelim neku "njemacku", a Orasje jos tada nije bila dostupna. Pazi, pakistanski i turski imaju razlicite kabine.
 
L

las2

Guest
Re: Mf 240

ja imam 533 i on radi s tim plugom i tanjuračom, ali to je traktor star 33 god jos uvjek on ide samo otkad je bio na generalki teško pali pri hladom vremenu (loša kompresija) pa start sprej i verglaj sada bih htio uzet nesto novo da se nemučim s ovim starim jer bi trebo uskoro opet na popravak. inače susjed mi ima 533 i jos nije iso na generalku isto god. ko i moj al njegov je u joj gorem stanju on si je stavio anlaser od kombajna i sad mali vrti ko nenormalan al open nist bez start spreja
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Re: Mf 240

evo da malo osvjezim temu. Imam vladimirca t25 78.g. i kako stalno pomalo prosirujem obradive povrsine zanima me vase misljenje o kupnji Mf 240 s kabinom i hidro volanom cijena 67.000 traktor,3500 hidro volan i 10000 kabina. mozete vidjet slike na JURVAL ovoj stranici.
Traktor mi se cini kvalitetnijim nego eurowolf i europard al me zanimaju iskustva,prijedlozi
Mislim da je novo ipak novo ali i ona engleska
nisam tolko bogat da kupujem jeftine stvari.
iskreno to je ukupno cijena jednog grande punta
 
G

gogychy

Guest
Jel nema na forumu baš nikog tko je kupio ovaj traktor da nam malo kaže neka iskustva,poslika malo?
 
G

gogychy

Guest
Imam 549 ali sam razmišljao o prodaji i kupovini nečeg novog i odlučio sam ipak ostati na 549,osim ako u lijepoj našoj stvari u poljoprivredi krenu na bolje a sumnjam da hoće.
 

zcepic

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
369
Imam 549 ali sam razmišljao o prodaji i kupovini nečeg novog i odlučio sam ipak ostati na 549,osim ako u lijepoj našoj stvari u poljoprivredi krenu na bolje a sumnjam da hoće.

ma kakav turčin ovi pakistanski su se pokazali odlično, rade po BS (british standardu) sve je original i jako su dobri pogotovo mf 240 50 konja, ima jedan kod mene takvog 2000 rs. nijednog kvara motor suh ko barut a snage ima i previše:finga: ubija traktorsku frezu od 165 cm doslovno ju razara:rolfer:
 
T

traktorko

Guest
ma kakav turčin ovi pakistanski su se pokazali odlično, rade po BS (british standardu) sve je original i jako su dobri pogotovo mf 240 50 konja, ima jedan kod mene takvog 2000 rs. nijednog kvara motor suh ko barut a snage ima i previše:finga: ubija traktorsku frezu od 165 cm doslovno ju razara:rolfer:

možda je vec kasno ali moj glas nebi dobio pakistanac , imam ga vec tri god , motor i nije tako los i sto se snage tice ok ALI da vidim ovako ljevani dijelovi 0 bodova pucaju i suplji su , hidraulika lose reagira i slaba je nemože dici roto kosu 0 bodova, gume kad vide trn same se buse 0 bodova, el instalacija losa osiguraci na užasnome mjestu otkines ih nogom 0 bodova, papuča špere katastrofa ona neradi skoro od prvog dana 0 bodova, ulje iz getribe iscuril vec nakon 5 radnih sati servis naplatio dolazak iako je pod garancijom 0 bodova, nosači farova popucali prvih dana 0 bodova i tako dalje i tako dalje . Ima on i dobrih strana ali nebih ga vise kupio nikada !
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
moj susjed ga ima i doslovno je smece,na 200rh diferencijal se podrobil i novo kuciste diferencijala je stavljeno s svim novim dijelovima,motor procuril po svim brtvama,boja se napuhava,zavrsna boja naspricana na cisti lim,sav vibrira,u kabini jaako bucan,sve u svemu smece od traktora
 

sljivar

Novi član
Tu od
22 Lip 2014
Poruka
13
Pozdrav forumasi,odnedavno sam vlasnik Mf 240 4wd god 1984 uvezen iz svicarske sa 3600 rs,traktor u super stanju sve funkcionise perfektno,do sada zamijenjeno ulje u motoru i naravno filter,i takodje ac pumpa koja je pustala na membrani,ali imam samo mali problem kada podignem poluge u transportni polozaj cuje se lupkanje pumpe,moje pitanje je jeli to nesto opasno i moze li biti stetno po hidraulik?
Novi sam na forumu i lijep pozdrav za sve vas kolege iz poljoprivrede
 
Na vrh