• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MF 3120

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
pa htio sam reci da se u temi 3120 nista ne desava
 

kiraj

Član
Tu od
13 Ožu 2009
Poruka
303
pa htio sam reci da se u temi 3120 nista ne desava
Ajd da malo osvežimo temu.Juče je dobio kupanje iako nije sve odradio.Ima još 20 kj da se ore ali je toliko vode u parcelama da će verovatno biti tanjiranje i setva.

Ove zime sam se igrao sa picasom pa je ispalo ovo
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=WmeOs5r1ZnA[/YT]
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Kiraj svaka cast na volji za pranje i sminkanje, stvarno je tip-top, ja ni auto po zimi ne glancam a traktor na sebi ima bar za dvoje-troje kolica blata i smeca. Nije jos gotovo s oranjem ustvari ostalo je najgore gdje jos voda lezi tako da mi to malo bezze sad oprati ga pa za koji dan zaroniti u mulj s njime.

Zeko se rijesio "zla" i sad je sretan, a cuj to tak ide ak valja - valja a ak nevalja onda sto dalje s njim. Ja sam sa svojim "Masnim" (tako ovdje zovu Maseye) prezadovoljan sto neznaci da ga necu udati ako me danas sutra pocne zderati. Zeko mislim da si ga dao badava, nerealno jeftino a ti najbolje znas sta je jos bilo skriveno u tom stroju i zasto je otiso za te pare.
 

kiraj

Član
Tu od
13 Ožu 2009
Poruka
303
Momentalno je traktor čistiji od auta.Inače i kod mene ja na traktoru bilo dosta blata a juče dan bio lep pa se sin rešio da ga opere.
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
evo sada kada razmislim vjerovatno sam se zeznio a u principu traktor (massey) mi je isao bez greske nekoliko godina dok sam ga samo ja vozio i onda sam kupio JD3650 pa sam massey davao drugima (mojim sezoncima u sjetvi i zetvi) jer ne mogu voziti oba istovremeno i tu su poceli problemi.
mislim da cu ubuduce bolje raditi sam pa nekoliko dana duze ali bez kvarova.
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
To ti pametno, ja svog nek je star ali nedam ga nikom u ruke, svaka cast svakomu ali siguran sam da niko ne pozna stroj bolje od samog vlasnika isto tako niko ga nece paziti ko sam vlasnik. Ako je sudjeno da se nest sje.. onda nek se to desi meni a ne bilo komu drugom jer kasnije bi se samo jeo kako ovaj nije pazio, uparavo kao ti sada.
 

Ruddy

Član
Tu od
17 Ožu 2009
Poruka
212
To ti pametno, ja svog nek je star ali nedam ga nikom u ruke, svaka cast svakomu ali siguran sam da niko ne pozna stroj bolje od samog vlasnika isto tako niko ga nece paziti ko sam vlasnik. Ako je sudjeno da se nest sje.. onda nek se to desi meni a ne bilo komu drugom jer kasnije bi se samo jeo kako ovaj nije pazio, uparavo kao ti sada.

i ja to kažem ako se mora pokidat nek se pokida meni barem znam šta se pokidalo,a ne odvest majstoru pa ti šefe traži gdje je i šta je....
 
V

vulja

Guest
MF 3120 obrtaju kardana i manual

prvenstveno me zanima na koliko obrtaja motora ovaj traktor postiže 540 O/min na kardanu, jer imam samo obrtaljku u kabini, nista drugo?

a opcenito gdje ima za skinut neki manual za njega, u pitanju je MF 3120 95. godina, naravno perkins i turbo gore...nabavio nedavno, jos nisam skuzio sve komande unutar kabine, svi oni potenciometri:D

i cisto iz znatizelje, da li je netko probao vidio kako se ponasa sa 4 pluga? vidim da masa ljudi furi 3 prekretača, nebi uzimao prekretače, samo me zanima dal se isplati uzet 4 brazde plug, da li bi on imao problema sto se tice snage? dal su mi utezi neophodni za taj plug? vidim da prvi kraj na cesti dosta plese sa 3m roto drljacama, bilo bi dobro da nabacim neke utege...
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
evo radionicki prirucnik koji je clan kiraj pronasao:

http://www.sendspace.com/file/vzrvcd

neznam napamet, ali recimo pri nekih 2000okr motora. budem pogledao tocno dok sjednem u traktor.
odakle si, kakvu zemlju imas i sta vuku ljudi u tvom kraju s toliko ks? 4br bi mu mogle biti puno. makar, islo bi na 12", zasto ne..
zasto neces okretac?

original utezi su skupi i nema ih bas. mozes nabavit od imt-a nove linije, ide 11komada gore.

evo i mala rasprava na temu ehr-a :

http://poljoprivredni-forum.com/showthread.php?t=18226

slobodno stavi koju sliku da vidimo mf-a ;)
 
Posljednje uređivanje:
V

vulja

Guest
evo radionicki prirucnik koji je clan kiraj pronasao:

http://www.sendspace.com/file/vzrvcd

neznam napamet, ali recimo pri nekih 2000okr motora. budem pogledao tocno dok sjednem u traktor.
odakle si, kakvu zemlju imas i sta vuku ljudi u tvom kraju s toliko ks? 4br bi mu mogle biti puno. makar, islo bi na 12", zasto ne..
zasto neces okretac?

original utezi su skupi i nema ih bas. mozes nabavit od imt-a nove linije, ide 11komada gore.

evo i mala rasprava na temu ehr-a :

http://poljoprivredni-forum.com/showthread.php?t=18226

slobodno stavi koju sliku da vidimo mf-a ;)


super, nisam znao par stvari na EHR-u, ovo za pritisak prema dolje i regulacija ono sto lik napisao za jarkove i ono drugo za sile tokom oranja....super...

ma nabavio MFa pred dva tjedna, izvana uvezen, piše 5800 radnih sati, pitaj boga kolko ima, al je bebica, barem sto se tice izgleda a i motora i turba (sve u urednom stanju, pregledan od strane servisera...uglavnom, cifra bila 13000 eura, cist u redu cijena po mom misljenju, i recimo da smo ulozili nesto manje od soma ojra jos u njega, o servisa, krpanja kilera, brtva poklopca ventila (serviser nastelal ventile), ocistili rezervoar i komplet sustav (vidi se da je stajao), promijenjeno ulje u motoru i ulje za hidrauliku kocnice i ostalo (60 litara stalo unutra)...jos kojekakvi popravci tipa mijenjanje gumica dizna i hidraulike i tako to... sve u svemu za 3 dana je slozen i ko nov, radi ko urica, samo me zajebava malo elektromagnet od hidraulike prva dva dana sa roto drljacama se par puta dogodilo da zašteka kad je dignuta hidraulika pa ga dolje na izvodu iz pumpe moram otpustit, sad vec par dana se to ne događa...

zanimljiva stvar koja se dogadja je to kad ga stavim u brzinu 4-D-brza (najbrza brzina) i kad predje 2000 okretaja zablicaju mi dynashift brzine i prebacuje sam u nižu brzinu 4-C...mi se bojali da nije pumpa elektronika ili koješto...nakraju razgovarali sa MF serviserom koji kaže da je vjerojatno stvar u tome sto je radjen u Francuskoj i da mu je stavljena blokada na 40 km/h....ima to logike?? ima netko da se susreo sa takvim modelom??

ma ima coek blizu mene neke imt-ove utege pa da probam to pririktat gore na njega, a sto se okretaca tice prevelika cijena mi je u odnosu na iskoristivnost, obradjujemo cca 50 hektara zemlje od toga svega dvije parcele koje su najvece su (svaka po 12 hektara u komadu) tako da napravim na toj velikoj parceli par jaraka kod spajanja brazdi sa obicnim plugovima koje nakraju dobro zaravnam sa roto drljacama, skoro pa nema razlike....puno je dati tri puta vise novaca za okretace po mom misljenju (nove mislim)...a zemlja koju raidm je svakakva, vecina ravna ravnica al ima i ilovače po brdima tako da zna bit veselo u brazdi:D

nabacim kojom zgodom slikice
 
V

vulja

Guest
.
odakle si, kakvu zemlju imas i sta vuku ljudi u tvom kraju s toliko ks?

ja sam iz karlovca (okolice), i kod mene sve prevladavaju imt 533 i 539, tu i tamo se nadje kakav 90 konja, ima jedan tu JD 125ks i koji deutz od 120-180ks...sve u svemu kod mene slabo ljui rade zemlju naveliko, meni je prvobitno zbog kukuruza, nešto ječma pšenice tritikala i soje.... inace imamo OPG, trenutno 70 krmača...tako da mi treba 100 tona kukuruza godišnje..
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
stalno slikas te mf-ove sa poskidanim poklopcima. kvaris im ugled :rolleyess:

netko se ponovio? kolika mu je to zadnja slapa?
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
A eto tak se desi da nemaju maske:D

A netko se je ponovio samo ne JA nažalost,valjda če jednom doč taj dan kad ču imat veliki MF u svom vlasništvu.
Ovog več gazda ima nešto više od 1g.

Gume su 650/65R38:


Uploaded with ImageShack.us
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
ma i pretpostavio sam da nisi ti. nebi valjda vec mijenjao hurlimana..
bome prava guma, ali svrbit ce novcanik kada odluci mijenjat. a vidim da su dosta potrosene.
svidjaju mi se radna svjetla na blatobranima. a i ph bi rado imao na svome :p
kako upravlja s njom?
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Po tome je taj traktor meni i jedinstven.
-4 radna svjetla naprijed i iza:D
-prednja hidraulika,ima 2 cjevi koje se onda nazad uštekaju u brze spojke pa onda u koje se zaštekaju s tom ručicom se upravlja
-široke gume
-i na kraju savršenstvo na njemu Dynashift:rolleyess:

A baš je i bio kod mene zbog radnih svjetala nije ni jedno radno radilo pa sam ona to ja tata-mata popravio:D

A kaj se tiče zamjene s Hurlimannom,hmm nebi dugo razmišljao da mi se ponudi ovak nešt:p
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Uvoz francuska? Ok izgleda
Da Francuz,kupljen u AGRAR-u..

Pokazao se dobar,s početka je imao nekih problema s getribom koji su se sad posložili donekle i sad ide ko metak.
 
Na vrh