• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MF 8140 i EHR

Stipa

Član
Tu od
12 Lip 2014
Poruka
36
Pozdrav svim forumašima.

Imam pitanje u vezi EHR.
Šaljem sliku upravljačke konzole.

Molio bih nekog da mi malo detaljnije objasni ulogu pojedinih potenciometara na slici, te npr. kako ispravno vući plug ili rotodrljaču koristeći ispravno EHR.

I ako netko ima katalog dijelova ili rad. priručnik ili slično, ako bude trabalo da ima, neka pošalje ili da link.

Hvala

Slika:
2uxNqo.jpg
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Ehr kao ehr, svaki je jednak, samo drugi raspored potenciometara i drugacije slike.

Ovaj veliki sa brojevima 1-9 podesavanje nivoa do kojeg se spustaju poluge a netko ga koristi i za dizanje-spustanje poluga.
Prekidac ispred njega - dizanje spustanje poluga, ovisi o tome kako je ehr nastelan, kako su postavljeni potenciometri.
Gore lijevo, zuto uokvireno - aktiviranje transportnog polozaja. Ublazava udare na polugama u transportu, sprječava skakanje prikljucka i ljuljanje traktora.
Prvi lijevi potenciometar-brzina spustanja poluga.
Srednji-ogranicenje visine dizanja poluga.
Zadnji sa brojevima - podesavanje osjetljivosti hidraulike.
Crvena i zuta strelica svijetle kod dizanja i spustanja, usklicnik na kraju mislim da javlja greske.
 

Stipa

Član
Tu od
12 Lip 2014
Poruka
36
Kolege forumaši,

zanima me ima li itko shemu elektro instalacije za MF8140. Radna svijetla koja se pale pomoću tri prekidača (uz prvotno paljenje prtekidača svjetla) ne rade mi. Pošto ne znam raspored osigurača, ulogu releya, nemam shemu, ne znam u čemu je problem. Malo sam gledao, i vidim da na ljubičastim žicama na prekidačima, koje dolaze i na reley, nema + napajanja. Gledajući na prvu, mislim da bi trebalo biti. Može li itko pomoći ikako?.

Kako doći do kataloga dijelova (i radioniočkog priručnika) za MF8140?
 

Najnoviji postovi

Na vrh