• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Miniwach KERCHER HDS 1210

Mrk

Član
Tu od
30 Stu 2008
Poruka
201
Neki dan perem posude za berbu i hoću uključiti da grije vodu a on neće.
Da li netko zna kaj bi mogla biti greška?

Evo i slikica

slika137.jpg


slika139.jpg
 
Posljednje uređivanje:
B

BAGERISTA

Guest
vidi dali ima juhe(nafte),znam da je glup odgovor,,,ali kreneš redom,vidi dali uopče dobija gorivo plamenik,,,pa krečeš dalje,,,možda zaštopan dovod nafte,,,..............
 
B

BAGERISTA

Guest
Neznam dali oni imaju ko grijači kabine na kamionima(eberšpaher)punpu koja nabija naftu do plamenika,,,,,,,
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,392
Neznam dali oni imaju ko grijači kabine na kamionima(eberšpaher)punpu koja nabija naftu do plamenika,,,,,,,
A kak drugačije? svi ti plamenici su vrlo slični. Ventilator i pumpa se vrte zajedno, imaju iskrište za paljenje, fotoćeliju za detekciju plamena, nekakvu upravljačku ploču i VN trafo (bobinu). Pogledaj da negdje nije osigurač izgoril ili pak malo rasklimaj konektore. Ima li iskre? Valja li termostat ili se zaglavil?
 
B

BAGERISTA

Guest
A kak drugačije? svi ti plamenici su vrlo slični. Ventilator i pumpa se vrte zajedno, imaju iskrište za paljenje, fotoćeliju za detekciju plamena, nekakvu upravljačku ploču i VN trafo (bobinu). Pogledaj da negdje nije osigurač izgoril ili pak malo rasklimaj konektore. Ima li iskre? Valja li termostat ili se zaglavil?


Moguče,,,neka proba sve,,pa nešto če nač,,,najčešči budu problemi sa začepljenjem jer stoije dosta i talog od nafte radi svoje.........ali i naše gorivo,,fala bogu je za 10-ku po čistoči
 

rudamaca

Aktivni član
Tu od
6 Ruj 2007
Poruka
485
Ja sam slagal jenog sličnog nedugo .

Imal je miša-podstanara.

Kaj mu je pasalo pregrizel je do kraja, kaj nije samo je ogulil izolaciju .
 

Mrk

Član
Tu od
30 Stu 2008
Poruka
201
Čim uhvatim malo vremena pogledat ću moguće greške koje ste naveli,danas sam pral s njim berač eko 3500 oko tri sata sa hladnom vodom, malo veći tlak i sve skida bez grijanja vode.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
danas sam pral s njim berač eko 3500 oko tri sata sa hladnom vodom, malo veći tlak i sve skida bez grijanja vode.
Minivaš, berač, pritisak, ležajevi, voda, tri sata :scratch
 

Mrk

Član
Tu od
30 Stu 2008
Poruka
201
Nije bilo tri sata samo pranje, malo skidanje zaštita,malo razgledavanje u kakvom su stanju prijenosni sklopovi ...
Poslje generalnog pranja ide i generalno podmazivanje,i nema frke-provjereno.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,392
Da, samo je problem s ležajima u kućištima (recimo na valjcima perušaljke) koji nemaju mazalice.
 

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
500
Ako dobro vidim to je trofazni miniwash.
Moguče da su ti faze promijenjene pa se motor vrti obratno i ne vuče naftu jer je pumpica za naftu spojena na glavni motor.


Znam iz iskustva, došao kod nas novi miniwash u firmu mi ga spojili i frajer ne želi grijati vodu, a prao je normalno i radio.
Skinuli plastiku i istrazili malo i skužili da se vrti krivo jer se vidlo da ne vuče naftu, spojili u drugu utičnicu i u roku 3-4 sekunde, potegnuo naftu, zatulio i radio punom parom.

Ako ga kopčaš uvijek u istu utičnicu mozda su ti elektraši promjenili negdje faze na vodu bez znanja pa ti se sad vrti naopačke....


sretno :)
 

Mrk

Član
Tu od
30 Stu 2008
Poruka
201
Tu verziju s promjenom faze sam čuo,moguće da je i to, prvom prilikom ću provjeriti.
Malo sam u vremenskom škripcu pokušat ću isprobati sve navedeno pa vam javim.

Sad na drvenoj stolariji mijenjam obična dupla stakla sa IZO staklom 4+18+4 low-e + argon,a i berač kukuruza moram dotjerati za berbu.
 
Posljednje uređivanje:
Na vrh