• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO Standard 350

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,991
Ček malo , ti kupuješ Bosch alate kaj v kufre fergazere pospravljaš ?🤔
A da, tam su na sigurnom ovi malo rijeđi... a alat mi je na dohvat ruke i služi da bi kutije popunil ;)
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,553
Jedna informacija , ako niste znali. Novi karburator Bing 8A 15,5 204, ovako izgleda novi u maloprodaji, znači fale mu još neki sitni dijelovi da bi mogao biti funcionalan. Ako me pitate kako znam, znam je sam imao priliku kupiti ga.
Ovo je slika sa neta i samo je informativnog karaktera.
Ustvari oglas ja sa bolhe, slike ima a tona ?????
 

ZKL

Član
Tu od
17 Ožu 2022
Poruka
78
Brgud me spomenul pa da dam i ja svoj obol ovoj temi koja je otišla u svim smjerovima osim onoj čemu forum služi.

Ako je cilindar bil pun risova ne vidim problem kaj je brušen na 42,5. Ima i 43 klipova za kupiti.
Piše da je cilindar obrađen prema klipu i to je ok zbog današnjih klipova.... nije to nikasil pa da treba subitor, i klip A,B;C,D ali to bi trebalo biti u redu.
Paljenje je kolko sam uspel isčitati novo sve osim magneta, a kak je poštelano neznam.
Kolega je napisal da nije mehaničar ali ima volju sam pokušati to napraviti. Napravil je to kaj je napravil i napravil je kak je znal, možda ne baš oku ljepu ali kaj je tu je.
Ostale su mu samo finese za poštelati ga pošto po njegovoj tvrdnji pali ali ne radi kak treba.

Da je moj, ako je termogrupa odrađena, paljenje ispravno i dobro poštelano, ja bi se poigral sa karburatorom jer sudeči po slici ovog nije to ni blizu onog kaj bi trebalo biti.
Sudeči po iskustvima iskusnijih kupiti rabljeni karburator nije neka sreča jer su svi neispravni, mada ja ne vjerujem da su tak poderani da nebi radili.... ali nisam se baš s tim igral pa ne ulazim u to.
Ima na oglasu jedan koji na slici izgleda ljepo za 20 euriča, ima kompletan motor za 70 euriča, navodno ispravan.
Najde se, samo treba potražiti.

Ja sam na svog nakalemil šiber fergazer umjesto ovog leptira zato jer mi je tog bilo najlakše upasati, a i frezica na njega radi dobro tak da..... to kaj njime upravljam ja sajlom mene zadovoljava.
Naročito od kad sam ovo prolječe stavil reduktor.... hvala Brgud, bil si u pravu da bu bez njega prebrza i neupravljiva.
Ja bi se igral sa frgičem zato jer ja imam odakle izabrati i pokušati nekaj iskemijati, kolega mora kupiti pa nek vidi sam kaj i kak bu.

Hvala na odgovoru Muha.Ne znam dali sam kaj zeznul prilikom sklapanja mašine,pazil sam da sve složim kak treba tj. slikal sam si dok sam raskapal i tak sam vraćal.Mislim da je paljenje dobro poštelano jer je bez problema palila i kad izvadim svjećicu vidi se da ima dobru iskru,problem je to kaj nema snage do kraja ona kad kopa onda radi ko da ima mali gas i hoće crknuti pa moram pritisnut kvačilo i stati.Kak ste i sami spomenuli moral bum odvagnuti kaj da napravim sa frgazerom,možda bi čak i uzel ovaj Delortov frgazer neznam kak se pokazal u praksi ak neko ima iskustva bilo bi mi drago da podijeli.Bdw nisam pital kak se pravilno štela frgazer?
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,553
Hvala @plus na sačuvanim slikama mojih uradka, da nisu sačuvane slike ne bi ni znao što sam slagao! :sneaky: :coffee:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Nije UMO, ali je Tomos.
Freza napravljena od 3-brzinca za prodati:
20230505_080246.jpg

20230505_080259.jpg

20230505_080350.jpg

To je bilo popularno početkom 80-ih. Sjećam se da su ih neki izrađivali u srednjoj školi.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,991
To je bilo popularno početkom 80-ih
Ima u mom komšiluku jedna, čovjek koji ju je napravil je otišel prije dobrih 20 let, ako ne i više i od onda nije paljena.
Imala je i prikolicu, kaj smo se na tome navozili....
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,553
Jedan jeftini trik uprešavanja vodene brtve (kpl), bez da rasturite cijeli mjenjač. Malo sam bio lijen da odkrčim zakrčenu prešu (od razno raznih ...) pa iskoristio mali dio stola (koji nije bio zakrčen). Uglavnom otvorite mjenjač i tako da vam sva iznutrica ostane u desnoj polutci, i tako lijevu polutku možete okrenuti i uprešati ili samo jednostavno nabiti kpl vodenu. Dok desnu polutku sa svim djelovima mjenjača (bez pogonske osovine) ne možete okretati jer bi u tom slučaju poispadali zupčanici. Ali možete i samo poklopiti sa lijevom polutkom (bez pogonske osovine), i u tom slučaju možete okrenuti kpl mjenjač i nabiti vodenu u desnu polutku. Ovdje sam primjenio ovakvo rješenje. :cool:
IMG_20230704_132449[1].jpg
Tako da kad budete stigli do tog segmenta zamijene vodene možete primjeniti neku od ponuđenih varijanti.
A da , vi ste zapeli negdje u niherhazilazi...:rolleyes::LOL::coffee:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ako je ovo filter na hondinom motoru..unutra ide ulje?..da li su ovo svi djelovi ili fali kaj?
 

Prilozi

  • 20231011_095253.jpg
    20231011_095253.jpg
    21.7 KB · Pregleda: 8
  • 20231011_095332.jpg
    20231011_095332.jpg
    30.2 KB · Pregleda: 8

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,553
Sve mi se nekako čini da je ovo ipak najgori Mio serije 350, barem kakvog sam ja vidio ovako izbliza. Ako negdje naiđete na neki lošiji primjerak od ovoga onda ga slobodno možete ovdje predstaviti.:(
IMG_20231217_103138[1].jpg i
IMG_20231217_103123[1].jpg
Ovdje sam zapeo. :rolleyes: Kao da je zapeklo u kombinaciji sa prašinom - vlagom? Zavareno nije , barem ne vidim to, više izgleda kao zalijepljeno!!! Malo sam pokušavao skinuti osovine ali se nadaju.:mad:😤🤬🤯 Svaki prijedlog za skinuti osovine je dobro došao.🤗
IMG_20231219_160153[1].jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh