• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO STANDARD F42

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
Stavi svuda osigurače, bolje je da imaju vijci (bolcni) lufta, oni služe da točak ili produžna osovina se ne svuku u vožnji. Vijci su ti i pucali zato što si ih stezao......
 

vapaka

Novi član
Tu od
2 Ožu 2022
Poruka
26
Au ljudi, pa hvala vam na ovome, verujte da mi previše znači. Mlad sam, tek mi je 23 godina, a kako je deda star, nemam od koga da naučim, već sve moram da pitam što je znam.

Elem, pokušaću sutra ili za vikend u Nišu da probam da nađem onaj vijak što je Muha ostavio link, to mi uliva najviše poverenja iskreno, treba veću količinu šuta da izbacim (čitaj: 10+ prikolica) i stvarno ne smem da improvizujem sam oko tog šrafa, treba da mi pukne haos sebi da napravim. Tako da ću se potruditi taj takav vijak kupim (bocni) i osigurač i da cepam.

Ako pak ne budem uspeo da ga nađem, onda ću kao što ste rekli, da seckam i režem pa da vidimo šta ću napraviti.

Hvala puno svima na odgovorima od srca još jednom!


Da li mogu ovo ulje u motor i menjač? Vidim da je za benzinske motore i za one koje koriste čist benžin, a moj motokultivator je čist benzinac.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
Nemoj taj Citroenol tako ti svega.
Šalim se malo jer ne volem ta Francuska vozila, dobro bude ;)
 

vapaka

Novi član
Tu od
2 Ožu 2022
Poruka
26
Narode moj dragi, ja sam kupio ulje za menjač, uredno ispustio staro, ALI evo već 20 minuta uzaludno tražim čep za sipanje novog ulja za u menjač. U prilogu kačim slike, ko ima vremena, molim da mi kaže gde se sipa. HVALA
 

Prilozi

  • 20220305_150531.jpg
    20220305_150531.jpg
    37.5 KB · Pregleda: 18
  • 20220305_150019.jpg
    20220305_150019.jpg
    43.7 KB · Pregleda: 18
  • 20220305_150027.jpg
    20220305_150027.jpg
    42.2 KB · Pregleda: 18

vapaka

Novi član
Tu od
2 Ožu 2022
Poruka
26
Još dve fotke, nisam mogao više od 3 u prethodnom postu.
 

Prilozi

  • 20220305_150011.jpg
    20220305_150011.jpg
    39.2 KB · Pregleda: 25
  • 20220305_150003.jpg
    20220305_150003.jpg
    38 KB · Pregleda: 25

vapaka

Novi član
Tu od
2 Ožu 2022
Poruka
26
Drugari, veliki hvala ❤
Evo upravo sam natočio 2,1 litar u menjač, tolika je merka :)

Ništa, samo još jedno pitanje i više neću da vas maltretiram i da vam dosađujeem -pored ulja u motor, ulja u filter za vazduh i ulja u menjač, da li možda još negde treba da se zameni ulje ili je to to?

Inače, sipao sam 10w40 Nisotec u motor, menjač i u filter vazduha. Nadam se da će biti ok, ukoliko ne radi posao, zameniću komplet sve i sipati 15w40.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,540
Sad imaš odličan stroj, znaš ono osnovno, ako bude kojih problema ili dilema , samo pitaj.
Povremeno kontroliraj ulje u motoru.
 

vapaka

Novi član
Tu od
2 Ožu 2022
Poruka
26
Ne stigoh danas da se javim, tek sada.

Elem, narode hvala puno svima na velikoj meni pomoći, zaista hvala vam.

Pozdrav svima pa se čujemo! Zdravlja i sreće želim!
 

gasans

Član
Tu od
25 Ožu 2017
Poruka
51
Sad imaš odličan stroj, znaš ono osnovno, ako bude kojih problema ili dilema , samo pitaj.
Povremeno kontroliraj ulje u motoru.
Tako je,i moram dodati vecan...sto se tice menjaca.Motor zamenjen kineskim zbog skupih delova.I dalje fercera,a menjanje brzina ko u puter...f 600 hoce da zakrci ponekad.
 

vapaka

Novi član
Tu od
2 Ožu 2022
Poruka
26
Zdravo narode, nadam se da ste svi dobro :)

Elem, kupih bocni, sredio sam sve sada, izbacio sav šut, mašina metak :)

Nego, htedoh da pitam, možda će biti malo glupo pitanje - kako da proverim nivo ulja u motoru? Hvala unapred.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
To bi trebal biti ovakav motor.
Ako je, ovdje je mjerač.
Staviš ga na ravno i izvadiš mjerač, na njemu bi trebale biti oznake min i max ili dvije crte, točiš do gornje.


motor-acme-slika-48035340.jpg
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,540
A vjerojatno nema na čemu mjerač.
Onda kad je motor u vodoravnom položaju ulja je dovoljno do vrha navoja na na kućištu. Ili nadolijevaš dok ne prelije van.
 

vapaka

Novi član
Tu od
2 Ožu 2022
Poruka
26
Jel možda neko iz Hrvatske prelazi granicu sa Srbijom ovih dana? Prodjoh ceo Niš za bolcni i ne mogu ama baš nigde da nađem, pa ako neko prelazi, da izmenjamo brojeve telefona i da mu dam adresu da mi pošalje, naravno plaćam ta dva bolcna. MUHA je ostavio link gde može da se kupi u Hrvatskoj, ja mislim da dva komada izađu oko 3 eur.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,540
Ako nađeš nekoga na toj relaciji, danas me zvao čovjek iz Ohrida za neki dio da mu pošaljem, ali kako ? Kaže on meni ako slučajno idem u Makedoniju da mu donesem.
Ma da Ohrid je samo tu iz ugla.:oops:
Slanje iz Hrvatske nije moguće jer Srbija , Bih i Makedonija nisu EU.
 

vapaka

Novi član
Tu od
2 Ožu 2022
Poruka
26
Nećemo mi nikad ni da uđemo u EU, kakvi smo ljudi, nikom da ne poželiš...

Elem, da li možda mogu da proverim nivo ulja u menjaču/transmisiji? Uputstvo kaže da ulje u menjač ide 2,1 litar, a ja danas skoro 3 litra sipao. Pa da proverim da li je to ok, da nešto ne napravim bedu.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,540
To mi je nekako bilo čudno da ide samo 2,1 l ulja, a getriba je po izgledu kao i F600, u koju ide 3,5 l. Pa i ne bi bilo nikakvog beda da je i samo 50 % ulja za neko krače vrijeme korištenja, jer se ulje preko lanaca prenosi u gornji dio getribe. Ali za duži period rada to nikako ne bi bilo dobro, zato je uvijek bolje da ga ima do potrebne količine.
 

gasans

Član
Tu od
25 Ožu 2017
Poruka
51
Ako nađeš nekoga na toj relaciji, danas me zvao čovjek iz Ohrida za neki dio da mu pošaljem, ali kako ? Kaže on meni ako slučajno idem u Makedoniju da mu donesem.
Ma da Ohrid je samo tu iz ugla.:oops:
Slanje iz Hrvatske nije moguće jer Srbija , Bih i Makedonija nisu EU.
Nije tacno.postom se normalno salje.To nema veze ko je u EU.licno sam slao pojilice za pilice kolegi u HR bez problema postom.Jedino sto se paket otvara i pregleda.Znaci obicna PTT.
Al dobro,svako ima svoje.

Jel možda neko iz Hrvatske prelazi granicu sa Srbijom ovih dana? Prodjoh ceo Niš za bolcni i ne mogu ama baš nigde da nađem, pa ako neko prelazi, da izmenjamo brojeve telefona i da mu dam adresu da mi pošalje, naravno plaćam ta dva bolcna. MUHA je ostavio link gde može da se kupi u Hrvatskoj, ja mislim da dva komada izađu oko 3 eur.
Nije samo dva bolcna ima tu i drugih troskova.Sta ako i taj koji resi da ti pomogne izgubi vreme trazeci ili ne zivi blizu a gorivo...olako shvatate pomoc.Naravno ti placas te dve bolcne...Posto vec ne mozes nac,svaki strugar moze napraviti pa vidi koliko kosta.
I savet ako ti kod kojih si trazio u Nisu nemaju ili nece da se bakcu zbog male cene i zarade,ima N Sadu dobro snabdevena prodavnica i servis.Sve imaju,e sad za cenu ne znam.
 

vapaka

Novi član
Tu od
2 Ožu 2022
Poruka
26
Bas mi pre dan-dva rece drug da je primio paket iz Madjarske, doduse platio postarinu par stotina dinara vise ali nista strasno. Klasicno poslato postom.

Druze, ostavljen je link u temi gde moze da se online naruce bocni, ne bi bilo potrebe nikakve da taj neko trosi gorivo i vreme da bi nasao bocni u nekoj radnji, vec bi mu stiglo na kucnu adresu. Svakako bih coveka castio koji dinar vise, nemoj da brines :)

Cekaj, pricas mi o troskovima za gorivo, a meni preporucujes da dodjem iz Nisa za Novi Sad da bih kupio 2 stvari koje zajedno ne kostaju max 400 dinara? 300 kilometara druze u jednom pravcu, putarina? Uozbilji se.

Hvala svakako na odgovoru, pozdrav :)
 
Na vrh