• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Miroslav Kovac buduci ministar poljoprivrede

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
a imamo i poveću hrpu (takve stvari najčešće idu na hrpu, jel) pojedinaca koji su se uštekali u poljoprivredu a da prethodno ni motiku nisu vidjeli. a ni ne moraju je vidit, kad imaju dovoljno nezaposlenih, pa biraju tko će raditi umjesto njih. ljudi se mrcvare da dođu do 5-6 ha zemlje, a nekima se daju samo okrugle cifre, od 50 pa na dalje... to je dosta veliki uteg za čitav sustav, ali i za pojedinca,htjeli vi to priznat ili ne. a svi su ili politički ili rodbinski povezani i nemožeš im ništa. meni lik koji radi 200 ha kaže: a dobijem i pare ako nešto i ovršim, znaš.
a meni nikako ne ide u glavu kako nitko ne shvaća važnost prehrambene neovisnosti. pa jbt. svaki dan moraš samo disati, piti vodu i jesti. dobro, voda je samo uzeta kao primjer, jasno. nije to problem samo politike, poljoprivredu većina stanovnika ove zemlje ne smatra bitnom, dapače, vide je kao nakupinu parazita koji siše njihove pare. ne kaže se bez razloga da svatko ima vlast po mjeri, tako i mi.
@zombie, mi nismo balkanci, mi smo unazađeni kulturološki, to što su nam cajke nasilno umetnute 80-ih godina ne može sakriti 800 godina utjecaja austrije i italije na naše podneblje. vjeruj mi, daleko smo mi od bugara, rumunja ili nekih puno bližih, da ne spominjem, da netko ne bi pomislio da sam nacionalist, a to svakako nisam. u istoj su poziciji sve ex-komunističke zemlje, ljudi su bili prisiljeni 50 g. improvizirati i izbjegavati zakone, a sad su gurnuti u nešto što su im sadašnje (i bivše) vođe pokazale kao demokraciju, a moram vas sve razočarati, mi ne živimo u demokraciji. mi smo, narodski rečeno, u banani. mažu nam se oči nekim glupostim, starletama i skijanjima, a s druge strane se krčmi i rasprodaju zadnji komadi zemlje. treba slikati što "sunčane šume" u vlasništu jake andabaka rade oko đakova. jednom im je netko ispod table "sunčane šume" sprejom napisao: ... nigdje lada nema :D: i tako, malo po malo, naša budućnost se rasprodaje, a mi stojimo skrštenih ruku. i ogovaramo jedni druge. tragično je što je nama vijest za polodove zemlje kad se negdje osnuje zadruga, a svi znamo da za zadrugu treba barem, tj. bolje da kažem samo 7 članova. dakle, za sve smo si sami krivi. isto kao što su radnici đakovštine 90-ih svjesno prodavali dionice pojedincima koji su prije rata krali stočnu hranu i mineralna gnojiva, tako i mi sami sebe svojom inercijom vodimo u neminovnu propast...
 

Najnoviji postovi

Na vrh