• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Miroslav Kovac buduci ministar poljoprivrede

Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
evo ovako vec duze vremena pratim doticnog gospodina I ono sta radi,a nakon sinocnje emisije u kojoj je bio gost na poljoprivrednoj tv sam odlucio da pitam sve vas koji ga bolje poznate dali je on uistinu takav fer covjek koji zeli dobro I svima nama drugima a ne samo sebi I nekim interesnim skupinama?pa mi je I dosla ideja da bi on bio dobar ministar,ili mozda grijesim?:confused:
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Takvi sposobni ljudi i politički neangažirani nemaju šanse ni primirisati ni jednom ministrastvu ili mjestu gdje bi mogao nešto napraviti.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Zna se jako dobro da je u nas Hrvata najunosniji biznis politika pa bi mi svi rado u Sabor !! Nista ne radis a para ko pljeve .... To i je jedii razlog zakaj bi svi tam !!
... svi su oni isti kad dojdu na vlast.... jer mi smo takav narod.... novac nas brzo pokvari.....
a i oni ( jel ih uopce i ima ) koji bi mozda nekaj za Hrvate i napravili - nesmiju....
 

Alfada Jadarko

Aktivni član
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
994
Takvi sposobni ljudi i politički neangažirani nemaju šanse ni primirisati ni jednom ministrastvu ili mjestu gdje bi mogao nešto napraviti.

ne poznajem Kovaca i malo znam o njemu pa se neću upuštati u prosudbe i slažem se sa JD da nema šanse ali ja bih rekao da TRENUTNO nema šanse i čvrsto vjerujem da će se ubrzo stvari okrenuti, doći će sve na svoje samo moramo biti strpljivi, odgovorni i boriti se za da nam bude bolje na sve moguće načine

Zna se jako dobro da je u nas Hrvata najunosniji biznis politika pa bi mi svi rado u Sabor !! Nista ne radis a para ko pljeve .... To i je jedii razlog zakaj bi svi tam !!
... svi su oni isti kad dojdu na vlast.... jer mi smo takav narod.... novac nas brzo pokvari.....
a i oni ( jel ih uopce i ima ) koji bi mozda nekaj za Hrvate i napravili - nesmiju....

jesi li primjetio da se sa vlasti ide u Remetinec, haha, poručuje jedan što je ovih dana izašao vladajućima da malo poprave i urede zatvore jer bi i oni tamo mogli završiti i da mu je Sanader priznao da mu je žao šta nije ulagao više u uređenje zatvora
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
523
Netreba njima zatvor nego kamp na Golom otoku pa nek si ga urede kako im paše, ili ih izvesti u Sjevernu Koreju neka im oni tamo objasne neke stvari. Ne treba ih biti puno, dovoljna bi bila jedna pošiljka pa bi jedno vrijeme bio mir po tom pitanju.
 

Alfada Jadarko

Aktivni član
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
994
joj a šta ako ih onaj mali crni zalizani još više obući pa se vrate još gori, vidiš da je taj i svog strica ubio šta tek sa lopovima radi,

ne znam dali vam je poznato ali u svijetu postoje zemlje koje na primjer imaju jako malo stopu narkomanije jer za posjedovanje i male količine droga zapriječena je smrtna kazna, s jedne strane to je OK ali opet, niti jedna krajnost u bilo čemu nema smisla, eto za Sanadera sam čuo da je bio JEDINI PREMIJER koji nije bio član partije a da su krali svi, neki čak i više od njega a pa i o tome bi se dalo razgovarat
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
G.Kovača poznam osobno, i uistinu je dobar čovjek. Radio je u Savjetodavnoj službi i tamo je ukazivao na nepravilnosti i koliko znam dobio otkaz. Sad već nekoliko godina vodi Zadrugu Simentalac, okuplja mlječne govedare sa područja požeštine i koliko sam upućen, vrlo im dobro ide. Imaju svoju vet.ambulantu i 2 veterinara koji su nadležni za te farmere. Stalno se educiraju, imaju i svoj uzgojno obrazovni centar, idu na organizirane posjete u Europu itd.

Mario, i sam često pomislim kako bi nam bilo lijepo da je on ministar, ali neće to tako skoro...
 

snupy

Član
Tu od
7 Pro 2008
Poruka
422
Jedan čovjek nemože riješiti ništa sam . Može on biti pošten i pametan ali ako su oko njega lijenčine i lopovi tu nema rezultata . Nebih se začudio da u ministarstvu još rade ljudi iz socijalizma . Osim toga nemožemo samo ćekat da netko mahne rukom i riješi sve naše probleme ali imam osječaj da to svi očekuju . I na kraju poljoprivredna politika je iskrojena pregovorima s E. U. prema tome ministra i ministarsva nam ni netreba .
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
nisam ni mislio da on moze sam.al sam siguran da bi ga podupro svaki seljak.ali eto takav smo narod svi pametni na svoj nacin zato nam tako I je kak je!:fiery:
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
pa i rade, pogledaj ekipu u saboru, svi su startali '70 i neke. i dok ne odapnu nema mjesta za druge...
 

snupy

Član
Tu od
7 Pro 2008
Poruka
422
Na žalost ovo je utopija za našu državu . Največi problem je velika razjedinjenost našeg društva i pohlepa pojedinaca .
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Ne pohlepa pojedinaca, nego pohlepa cjelokupnog društva. U poljoprivredi se bogatstvo stječe (poštenim načinom) generacijama, zato Kovač i ekipa i da dodju do vlasti, ne bi mogli stvorit neku normalnu situaciju u poljoprivredi za 4-5 godina. Nama nedostaje kontinuirana, dugoročna poljoprivredna politika, tj cilj. Skupina živo selo taj cilj ima, a to je stvoriti obrazovanog,neovisnog, jakog seljaka, koji bi bio srž održivog razvoja države. Njima nije cilj stvarati megafarme, nego da se svako dvorište na selu ponovno oživi. To nazivaju organskim rastom, što je prirodno, čime bi svatko opstao, a ne bi ugrozio svoga susjeda nego bi jedan uz drugoga bili jači.

Za primjer, u Austriji, koja je poljoprivredno najrazvijenija zemlja na svijetu, ima manje od 2% farmi više od 50 krava. Takve su farme za njih nepotrebne, jer uzimaju životno važne resurse prosječnim imanjima sa 15 krava i koji sasvim uredno funkcioniraju. Kod nas je politika da se rade farme sa što više krava, minimalno 50, a upravo tu je problem, jer to traži neorganski rast osnovan na kreditima, nerealno velikim zaduživanjima, a sve to uz nestabilno tržište i još nestabilniju, da ne kažem nestručnu i kontraproduktivnu politiku.
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
poznajem g. Kovaca osobno,tj od samog pokretanja brenda zlatne doline i mogu reci samo dobre stvari o njemu,prvenstveno vizionar hrvatskog sela i svima ce pomoci ako moze..takav bi nama covjek trebao kao predvodnik hr.poljoprivrede jer ce saslusati svaciji problem i reagirati...a ne kao ove nase pricopricalice...ali postoji tu i druga strana medalje,a to je taj da su se ljudi odlucili udruziti pa osnovati zadrugu i napraviti sve sto su napravili..dok se vecina ljudi nezeli udruziti,jedan drugome nabijaju noz u leda,zavidnost itd. i onda se zapne i svima je tesko..e to je realnost koju sve vlade vole jer lakse je manipulirati ljudima,podjeli pa vladaj.. moglo bi biti puno vise takvih pozitivnih primjera ali ljudi odbijaju jer se boje,boje se promjena,"moj je djed tako radio pa mogu i ja",ali to neide vise...
bio je pokusaj da se osnova zadruga kod mene na lokalnoj razini,ali ljudima se to nije cinilo dobrim i ideja zapne,jer nema ljudi...ma kad sve to vidis gdje zivis,jaoooo...
.inace taj njihov brend je vrlo zanimljiv,oni su stvorili brend a da ga uopce nisu registrirali kao takav(mlijeko i meso iz zlatne doline)..
 

snupy

Član
Tu od
7 Pro 2008
Poruka
422
Tako je dečki ljudi su baza u razvoju nekog društva i svičalo se to nama ili ne javne osobe su odraz tog društva . To znači da bi večina nas na mjestu politićara bili isti ako ne i gori . Još u vezi prijašnjih postova za mlađe generacije da je socijalizam bio dobar opstao bi bez obzira na sve . Tako će i sadašnja situacija jednom prestat ali to ne znaći da če ić na bolje .
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
ako zelite promjeniti stvari morate krenuti od sebe i mislju da i drugi tako misle...misli globalno, djeluj lokalno..
nebi se slozio da bi bio isti ili gori(jer je konkurencija vrlo zestoka:) haha) jer je nekome zbilja stalo do razvoja i boljitka ove jeb...zemlje,samo takvi rijetko mogu doci na vlast od uhljebljelih pojedinaca koji guraju samo svoj lobij..jesmo balkanci, ali imamo i mi pozitivnih ljudi..
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
Prvi problem po meni je taj sto je prvi covjek ministarstva polj.uvjek covjek iz vladajuce stranke a taj posao nitko ni nezeli jer tu je problem na problemu,zato bi najrealnije bilo da se ministar bira imenom I prezimenom,znaci kandidati koji to zele skupe neki odedeni broj potpisa da mogu u izbornu utrku I koji skupe sa njima na listice pa na glasanje..mislim da bi onda bilo najpravednije.iakonsvi misle da covjek bez stranke nemoze nist ak nema svojeg u ministarstvu financija ja mislim da moze I to puno jer ima hrpa zakona I uredbi sto on moze mjenjati u korist malog seljaka.od zakona o zemljistu,pa hrpe nepotrebnih uredbi I odredbi,a st se tice zadruga to se lako rjesi,recimo tko nezeli u zadrugu nema pravo na poticaj I'll nest slico.sve se da regulirati,tako I zabraniti I uvoz,I kod mene je isto tako da nitko nikom nezeli pomagati jer svi jalni jedni na druge,al to nam je svima u krvi,nisu ni austrijanci nist bolji po tom pitanju al kad vide osobnu korist u udruzivanju onda I progutaju ponos..
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
da ne idem u politiku,pošto je politika svugdje pa nam je već puna kapa,ali najbitnije je to što od prvog dana samostalnosti,NITI jedna vlast nije shvatila da je poljoprivreda jedna od tri najbitnije stvari koje su pokretač napredne ekonomije,ovo o našoj ne slozi stoji ali isto stoji i da nismo svi krenuli sa istih pozicija i u isto vrijeme,pa je i tu veliki razdor između pojedinih poljoprivrednika,jer ako je netko krenuo sa ozbiljnijom proizvodnjom tamo 60-70 godina prošlog stoljeća i ako je pratio nove tehnologije taj je i danas u pozitivnom poslovanju,drugi problem je što smo se mnogi zadužili a došlo je do velikih promjena koje su nas zadesile,e tu nastaju problemi,propadamo velikom brzinom,tako da tko god da dođe na užareni stolac ministarstva poljoprivrede a ne bude imao potporu vlasti općenito ne može izvući selo iz ove situacije
 

Najnoviji postovi

Na vrh