• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Miš mi je polje popasel , popasel ...

R

Ratarko

Guest
Miš mi je polje popasel , popasel ...

... joj si ga meni kaj bum žel ...

Da li kod vas ima problema sa miševima ?
Kod mene u ječmu i pšenici ih uvijek ima pa ih svake godine uništavamo.
Malo žita pomješanog sa otrovom Faciron i to je to.
Ipak ima dosta cipeliranja jel se svaka njiva mora običi temeljito , danas sam napravio 35 ha i otpadoše mi noge :(

Postoje i neki otrovi koji se mogu mješati sa herbicidima i iz jednog prohoda traktorskom prskalicom se riješe makar dvije stvari , korov i miševi ali mislim da taj otrov još uvijek nema dozvolu za uporabu u HR.
Koriste ga neki poznanici iz Belgije več dugi niz godina i kažu da je učinkovit .

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Kod mene nema problema sa miševima. Dali ima toga kod vas zato što ima zapuštene zemlje?
 
R

Ratarko

Guest
Pa možda ima malo više miševa ako graničiš sa takvom zapuštenom površinom. Mislim da kod nas ima puno miševa zbog toga što su nam table podjeljene kanalima širine 6 metara koji su prilično zapušteni . Po našim kanalima se nađe divljih vrba koju su debele 20 i više centimetara a visina im ide preko 10 metara bez problema , jednom če samo iskočiti lav iz kanala koji ganja antilopu ili nešta slično , prava đungla ...

Koliko se sječam zadnjih 10 godina trujem miševe konstantno u ovo doba godine , vidim tek sada neke rezultate , mislim da ih ima manje nego prije .
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
I kod nas ima puno zapuštenih kanala. Svake godine je sve više zapuštene zemlje!
 
R

Ratarko

Guest
Eto vidiš , prilika za okrupniti gospodarstvo :) , samo da je love :(
 

robi

Član
Tu od
22 Sij 2007
Poruka
377
Bok dečki,
U petak kad sam bral kukuruzu, ispred mene su bježali štakori, desetine njih, jedno 30 tak fazana i onih trčki, i bila je i jedna lisica.
E sad, ta kuruza je bila zadnja na cijelom tom, izoranom, polju
pa su se svi valjda nastanili tamo gdje ima hrane.
Å takori su iskopali prave male vulkančiče.
 
R

Ratarko

Guest
Tako je , banda se skuplja tamo gdje ima nešta za klopu .
Kako dosta puta sijem pšenicu i ječam iza šečerne repe zbog toga imam miševa . Od repe uvijek ostaju njene glave koje stroj odrezuje a ima i komada repa koji puknu tako da te štetočine imaju pravu gozbu.

Bez obzira jesi brao kukuruz ručno ili strojno par slikica bi poprilično uljepšalo naš forum pa ako imaš fotič ili mobitel sa kamerom samo slikaj iduči puta. Recimo kad HR seljak ima prilike vidjeti vulkan a kod tebe ih je bilo kao u priči :wink: :wink: :wink:
Sve je to poljoprivreda .
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Te vulkančiče što spominjete nije napravio štakor nego miš humkaš a slično nešto pravi i poljski hrčak. Kada rasturiš te vulkančiče uglavnom je unutra sjemenke raznih trava
 

robi

Član
Tu od
22 Sij 2007
Poruka
377
Danas prilikom tanjuranja, primjetio sam na svojoj, tj. svoje 4 njive,
jako puno rupa i miševa smeđe boje sa crnim crtama na leđima.
Å to mi je činiti, hoče li oni stvarati problem u jarom ječmu ?
Neznam odakle su došli, do sad ih nikad nije bilo, barem ne tako puno. :(
 
R

Ratarko

Guest
Kako ne , popasu oni dosta toga , da li si stao i pogledao malo bolje kolike su ti štete . Bez problema se vidi koje su rupe aktivne i gdje je potrebno staviti malo otrova . Da li si primjetio kako odgrizu stabljiku ječma i vuku ju u rupu , na rupama im bude skoro začepljeno od izgrickanih stabljika koje su si dovukli za kasnije .
 

robi

Član
Tu od
22 Sij 2007
Poruka
377
Te njive gdje su miševi primječeni su do sad bile brazde, to je u kasnu
jesen izorano i sad se tu spremam sijati ječam, ali i po tim brazdama
ima jako puno rupa, svakih 2-3 metra.
Tražiti ču tu zatrovanu pšenicu pa nakon sjetve ako bude potrabno
baciti po mogučim rupama. Jel da !
 
R

Ratarko

Guest
Kako misliš tražit češ pšenicu ?
To ti je obična pšenica iz okna , kupiš si litru otrova , ja sam uzeo Faciron i sam si zamješaš koliko ti treba . Od te jedne litre Facirona napraviš više od 100 Kg mamca za miševe .
 

robi

Član
Tu od
22 Sij 2007
Poruka
377
Ma mislio sam tražiti ovu od deratizera koji idu po selu, ali sad kad znam
da taj Fac postoji kupiti ču to. Ups, ali nemam pšenice, ni grama ?
Bum negde posudil !
 
R

Ratarko

Guest
Eee , pa staviš ječma ili zobi , bilo šta što oni vole :)
Ja sam recimo u zimi trovao miševe na mladom ječmu a trovao sam sa pšenicom jel ječma nisam imao . Tu se radi o problemu da ta pšenica može poniknuti i u ječmu ti onda daje primjesu ali to se nije dogodilo , za pivarski ječam je jako bitno da u njemu nema pšenice .
 
R

Ratarko

Guest
Evo slike štete od miševa pri žetvi pšenice .
Pšenica je moja a opustošeno je oko dva hektara .

Obrisan neispravan link.
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
ravEto da malo osvježim ovu temu
ovaj vozi otrov po tabli
Obrisan neispravan link.
i lajt sa vodom za pranje ruku
Obrisan neispravan link.
eto i glavnog odmora pa malo nešto na ražanj ovo u pozadini na točkovima je majmunara sa time se prevozimo iako nije po pravilima zaštite na radu :lol:
Obrisan neispravan link.
ovo je bilo onih dana kada je bilo minusa
Obrisan neispravan link.
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
U pšenici i ječmu se izdaleka vidi gdje su logori napasnika a u repici imaju takvu kamuflažu kao da su vietkong-ovci.Moraš svaki m2 prehodati da bi im ostavio obrok.Evo malo i dokaza.
Slika068.jpg

Slika067.jpg

Slika065.jpg
 
S

sapat

Guest
super je repica 8) , ali kod nas ima više miševa, po repici su krugovi kao da su leteći tanjuri sljetali po njivi :roll:

već sam jednom trovao po pšenici i djetelini, ali ću morati još jedanput, ima miševa ko u prići :roll:
 

Najnoviji postovi

Na vrh