• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Miševi i mišolovke...

Papcina

Član
Tu od
31 Sij 2011
Poruka
373
Pozdrav,

stavio sam ovdje temu jer neznam di cu drugdje :D

dakle, imam slijedeci problem.... misevi u kokosinjcu... i ne znam kako ih se rjesiti jer je gamad inteligentna... u obzir dolaze samo mehanicka sredstva, ostalo ne...

toliko su pametni da su nocas pojeli mamac sa svih 5 mišolovki bez da ih aktiviraju.... i tako se nadmudrujemo vec tjednima.... tu i tamo strada koji al rijetko....
sad vas molim za pomoc, koje mišolovke su najbolje i koji mamac stavljat na njih?
ili bilo koje drugo mehanicko sredstvo ili savjet?

na pamet mi pada zračnica sa IR ciljnikom za po noći :icon_mrgreen:

hvala!
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,568
Ja imam neke male kupljene u Kauflandu,izgledaju smiješno ali su već pohvatale more miševa,stavljaju se uza zid gdje miševi prolaze,poslikam ti ih popodne..
 

ninci

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
206
I ja imam neke malecne, a za mamac stavljam špek/pancetu ! :) tome ne mogu odoljeti! siroće se uhvati već za par sati i tako svi do jednoga. jedino za svaki slučaj ipak malo operem tu mišolovku jer navodno ostane miris koji ostale miševe/glodavce upozorava da je opasno...

Jasno...špek svima miriši pa pazi da tamo ne mogu kokoši, psi, mačke...
 

Papcina

Član
Tu od
31 Sij 2011
Poruka
373
kupio sam iz zafrkancije te neke male od 2 ili 4kn, al to ne sluzi nicemu u mom slucaju.... preosjetljivi su i odmah ih zatvori a mamac pojedu....

za mamac sam do sada stavljao komadiće sa ruba pršuta...

ne kuzim kako uspije pojest mamac bez da ga zatvori, a nije toliko neosjetljiv...
 

ninci

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
206
Dešavalo se to i meni, ali to nije bio miš.
Ne znam kaj je bilo ali miš nije bio. govneka su bila veća i drukčija. nije bilo ni onog "mirisa".
štakor ili kaj ja znam... s vremenom se odselio sam od sebe.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Vidim u jednom starom štaglju jučer rupu ispod temlja i reko bi da štakor boravi unutra!
Kak ga najefikasnije istjerati van i ubiti?

Pada mi na pamet idea s velikom petardom, one crvene MEGA :)

Zavezao bi ju za tanki štap, upalio i gurnuo unutra pa nek grune, jel ko isprobavao, dal ima efekta??? Bilo kaj samo da ga dobim van :)

Štagalj je prazan, trenutno se ne koristi tako da nema opsanosti od požara.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,416
ŠANANA naspi vodu u rupu, i ako imaš dobroga psa on će ga riješiti, rupu moraš nasuti punu vode..Tako ih ja izvlačim iz rupa, a dva psa samo čekaju da iskaču.. I gledaj da to okolo dosta bude čisto bez zapreka da ga može sustići pas ako mu umakne malo..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma imam terijera i to pravoga, otrov za štakore, na mom gospodarstvu nema više što ni raditi, sve je počišćeno, ovo mi je na drugom gospodarstvu koje nije ograđno, pa se nekak bojim da mi pas ne utekne nekud kad obavi posao :)

S vodom sam ih i ja znao tjerati, budem probao dok krenem čistit tamo.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Miša ćeš najjednostavnije i stoposto sigurno uloviti ovako - uzmeš jednu dasku,ravnu, i jednu zdjelicu.Jedan orah raspoloviš.Staviš na dasku ,u sredinu(sad,nemora to biti daska,može bilo šta ravnoga,lim,čak i knjiga) polovicu oraha okomito postaviš - jezgru okrenutu prema unutra - i na rub oraha namjestiš zdjelicu.Sasvim na rub.miš će doći,i kako je jezgra okrenuta prema unutra,morati će ući ispod zdjelice kako bi mogao jesti.U trenutku dok počne grickati,orah će se sam izmaknuti i zdjlica će sve poklopiti.Ujutro budeš ga živoga našel - ponudiš ga pičencem,i izbaciš van.:icon_razz:
Sad - ovaj sistem nije ako su ti koke unutra,jer će one zdjelicu same poklopiti.Ali,funkcionira - ja sam sve svoje miševe tako polovila,i pali su odmah prve noći kada sam zamkicu složila.Jedino je problem što ja imam mali problem sa miševima - treba mi par dana da se odledim dok ih spazim i poduzmem nešto.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Isti takav problem imam i ja s štakorima, organski ih ne podnosim i gade mi se i onda me nešto uvijek koći!!
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Joj,ja kad spazim štakora ništa mi nije dovoljno visoko da se popnem.Jednom sam kod kolegice pet minuta na stolici u dvorištu stajala.Ne bojim se - pa to je samo jedno malo biče.Ali,mogao bi ti začas preko nogu pretrčati.Brrrr.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
A dobro, ja baš nemam takvu fobiju, ali ne volim ih vidjeti, pogotovo ako nemam nikaj u rukama ili ako nije pas uz mene!
 

Papcina

Član
Tu od
31 Sij 2011
Poruka
373
u moćno izgleda! jel to cca veličine šake?
gdje si je kupio i po kojoj cijeni?

thx!
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Kod nas su u upotrebi i ovakve.Unutra lako uđe ali za van se napikuje na krajeve žice,sa pravom vabom ulov siguran.
screenshot pc
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
abarth ovakvu već nisam vidio godinama,ali je efikasna,a za štetočinu je lako ,samo ga spustim u goruću peć,malo ciju i puf ode kroz dimnjak,eventualno ak je žućo blizu onda ga on zatamani
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Ta na tvojoj slici je za pacove a ova je baš za miševe.Kod nas su jih pravili kod kuče (domača obrt) i ostale stvari za domačinstva od drveta i onda se to prodavalo po selima.Još i sad svake toliko vremena naiđe koji sa takvom robom,kod nas se to kaže suha roba a prodavci suhorobari.Ak je mrziš ubit,samo je preseliš što dalje od kuče.:(angel):
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
ja svoje redovno rijesavam kobinacijom zracne puske i otrova.
Kad se nakotu i postanu aktivniji, uvecer dojdem sa jakom svjetiljkom i uvijek su na istim mjestima.
Tu ubijem zracnom puskom svaku vecer po 1-2, kad vise ne mogu ubit u 3 veceri jednog pobacam otorov i onda sam miran jedno razdoblje.

Kad postavljate otrov ili zamke koristite rukavice, izuzetno dobro njuse!
 

Najnoviji postovi

Na vrh