• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MJENICE - OTKUP

  • Temu pokrenuo kikica0512
  • Datum prvog posta
K

kikica0512

Guest
Kao suradnik nekih banaka, upućena sam da bi se mjenice koje bi trebali dobiti mogle otkupiti od strane banke.
Znači dobivenu mjenicu bit će moguće zamjeniti za novac.
Nažalost, ne znam još sve uvjete budući da mjenice još nisu stigle. Upoznata sam s potrebnom dokumentacijom i procedurom za otkup mjenice.

Za dodatne informacije slobodno mi se javite putem mail-a ili inbox.
 
G

gjurostrasni1

Guest
a da "kikica" nije slučajno buhica za sirotinju koja se pali na keš....??!! :lol:
 
G

gjurostrasni1

Guest
jel neko ima kakvu informaciju kad bi trebale stiči te mjenice i šta sa njima.......i di je kikica(Gogica) ima li kakva nova saznanja :scratch
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
Mjenice i ako cemo dobiti kako je receno,to ce biti ili pred zetvu ili u zetvi...cisto da nas usute,kao dobili ste 205mil kn sta hocete?
 
G

gjurostrasni1

Guest
jel neko zna šta je danas dogovoreno sa Čobijem u Retkovcima.... :scratch ?
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
Procitao sam da su danas navodno poslane.
 
G

gjurostrasni1

Guest
mjenice su na pomolu a :lol: di je goga.....ups....kikica0512..... :lol:
 
G

gjurostrasni1

Guest
evo ,stigo neki papir "obavijest",međutim meni to ne liči na mjenicu u onom obliku kako sam ja to očekivao....da li sad neko zna šta sa time osim čekati 01.06.2011,jer je bilo rečeno da ćemo moči sa time podmiriti obaveze prema državi,a šuškalo se i o unovčavanju kod banaka..... :scratch
 
G

gjurostrasni1

Guest
jel neko čuo nešto šta je sa tim mjenicama(obavijestima),preuzimanjem od strane banaka,jer je Čobi rekao da če se moči
unovčiti "od ponedjeljka"(samo nije rekao od kojeg) :scratch
 
G

gjurostrasni1

Guest
imam nekakvu informaciju da bi "to" trebalo krenut ovih dana, a da će to preuzeti Croatia banka.....da li je još neko nešto čuo o tome :scratch
 

djelac

Član
Tu od
9 Tra 2009
Poruka
532
mene danas zvali iz banke i pitali dala sam dobil mjenicu i koji je iznos....i pitala me ženska dal hocu da mi smanje kamatu na kredit u vrijednosti te mjenice :lol: :lol:
 

mzilja18

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
440
gjurostrasni1 kaže:
imam nekakvu informaciju da bi "to" trebalo krenut ovih dana, a da će to preuzeti Croatia banka.....da li je još neko nešto čuo o tome :scratch

15.7.2010. na sastanku USVPŽ predsjednik udruge-Zvonko Pipić-nam je prenio informaciju da je za sad dogovoreno otkup mjenica od zagrebačke banke.
Potrebno je otići tamo i otvoriti "poslovni žiro račun"i obaviti još neke predradnje.
UGlavnom sve informacije se mogu dobiti na šalteru banke.
E sad ide šećer:
-kamata je 7 %
-banka će isplatiti sredstva u iznosu mjenice(vjerojatno umanjeno za 7 %),ALI kao kredit na rok od godine dana,pa ako država ne uplati iznos mjenice,kredit ostaje tebi... -zanimljivo zar ne !!!??? he he.
Možda nije tako ali ja sam tako shvatio.
Eto toliko ja znam,mada u banci još nisam bio.
POzdrav !
 

daniel2356

Član
Tu od
14 Svi 2009
Poruka
551
mzilja18 kaže:
gjurostrasni1 kaže:
imam nekakvu informaciju da bi "to" trebalo krenut ovih dana, a da će to preuzeti Croatia banka.....da li je još neko nešto čuo o tome :scratch

15.7.2010. na sastanku USVPŽ predsjednik udruge-Zvonko Pipić-nam je prenio informaciju da je za sad dogovoreno otkup mjenica od zagrebačke banke.
Potrebno je otići tamo i otvoriti "poslovni žiro račun"i obaviti još neke predradnje.
UGlavnom sve informacije se mogu dobiti na šalteru banke.
E sad ide šećer:
-kamata je 7 %
-banka će isplatiti sredstva u iznosu mjenice(vjerojatno umanjeno za 7 %),ALI kao kredit na rok od godine dana,pa ako država ne uplati iznos mjenice,kredit ostaje tebi... -zanimljivo zar ne !!!??? he he.
Možda nije tako ali ja sam tako shvatio.
Eto toliko ja znam,mada u banci još nisam bio.
POzdrav !
sve je to poznato od prije, nitko se nije ni nadal da budeš dobil lovu bez nekog osiguranja od strane banke...
 

Zdenko1981

Član
Tu od
9 Sij 2008
Poruka
89
Evo poslao sam mail Zagrebačkoj banci u vezi uvjeta otkupa mjenica i dobio ovaj odgovor:

"nastavno na Vaš upit obavještavamo Vas da će Banka otkupljivati potraživanja koja poljoprivrednici imaju od Ministarstva poljoprivrede, ribarstva i ruralnog razvoja na temelju prava na poticaje u poljoprivredi i na temelju prava na investicijske potpore. Uvjeti će biti pravovremeno objavljeni."
 
M

MOCO

Guest
Zdenko1981 kaže:
Evo poslao sam mail Zagrebačkoj banci u vezi uvjeta otkupa mjenica i dobio ovaj odgovor:

"nastavno na Vaš upit obavještavamo Vas da će Banka otkupljivati potraživanja koja poljoprivrednici imaju od Ministarstva poljoprivrede, ribarstva i ruralnog razvoja na temelju prava na poticaje u poljoprivredi i na temelju prava na investicijske potpore. Uvjeti će biti pravovremeno objavljeni."

Najbolje mi je ovo:" Uvjeti će biti pravovremeno objavljeni."

Što je za njih pravovremeno?
Za mene to je odavno prošlo-još 2008.
 
G

gjurostrasni1

Guest
ljudi,evo ja potpiso u Erste banci,provizija 6,5%,bez ikakovih drugih uvjeta(kreda,pa vračaš ako država njima ne plati),jednostavno uzmu proviziju,ti dobiš keš (rok 14 dana) i to je to :mrgreen:
 

mzilja18

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
440
gjurostrasni1 kaže:
ljudi,evo ja potpiso u Erste banci,provizija 6,5%,bez ikakovih drugih uvjeta(kreda,pa vračaš ako država njima ne plati),jednostavno uzmu proviziju,ti dobiš keš (rok 14 dana) i to je to :mrgreen:
Dali si klijent erste banke od prije (tekuci ili ziro racun) ili ne?
 
G

gjurostrasni1

Guest
na sreču imam tekuči kod njih,ali kolko sam shvatio nije uvjet,otvoriš račun i to je to...... :partyman:
 
A

amalka

Guest
Otvorila sam žiro račun u Erste banci samo radi isplate nazovi mjenice i sada čekam novce, ali jutros sam čula od kolege da neće biti ništa od toga za one koji su državi nešto dužni, bilo PDV, bilo doprinosi :shock: Ovako će jedino zaraditi banke, imam osjećaj da smo opet preveslani... :cry:
 
Na vrh