• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mjera 6.2.1. [2020.]

Raptor

Aktivni član
Tu od
13 Svi 2018
Poruka
219
Piši kući propalo za povećanje alokacija po ovom natječaju. Najavljen novi za 4. kvartal 2021. Kako je ministrica odgovorila da su sredstva za mjeru 6 iskorištena, budući da ide novi natječaj gotovo sigurno nema povećanja alokacije.
 

blackout

Aktivni član
Tu od
1 Ruj 2017
Poruka
407
Apsolutno nema nikakve veze što je najavljen natječaj za 3 kvartal 2021 sa eventualnim povećanjema alokacije za ovaj natječaj. Nikakvo čudo nebi bilo da taj što je najavljen za kraj 2021. bude i 2022. ....
 

Raptor

Aktivni član
Tu od
13 Svi 2018
Poruka
219
Naravno da ima veze.. Natječaj za 2021. ide iz novog programskog razdoblja 2021.-2028. što znači da ide iz novog budžeta za mjeru 6. Kako su sva sredstva za razdoblje 2014. - 2020. potrošena, čisto sumnjam da će se iz sredstava novog razdoblja uzeti sredstva za povećanje stare alokacije, a istovremeno trošiti i za novi natječaj. Jednostavno nema smisla, ionako će se svi koji su se prijavili na stari natječaj opet prijaviti. Vjerojatnije je da će u 2021. biti puno veći iznos na raspolaganju od 120 mil.
 

Zdravac5

Član
Tu od
21 Pro 2020
Poruka
30
Pa ovisi kakav ce i kad ce se novi natjecaj otvoriti, plan je za 6.2.1 bio 2019. godina, a isao je u 2020., a o broju prijava puno toga ovisi, mozda postroze uvjete, tu ima puno upitnika....mislim da je najbolje forsirati sad ministarstvo jer dok ima ovoliko prijava i zainteresiranost, to je dobar adut za mozebitno povecanje alokacije....isto je bilo sa 6.3.1, dva puta se povecavala alokacija....a sad nam ide na ruku da su iznenada produljili rokove za prijavu, pretpostavljam da ima jos neiskoristenih novaca, samo ce trajati procedura prebacivanja i pravdanja novaca iz jedne mjere u drugu
 

ASD

Član
Tu od
4 Tra 2020
Poruka
55
Objavljen je neki indikativni plan natjećaja za 2021. po kojem znate da će biti raspisan novi natječaj iduće godine ili je to tek ministrica izjavila?
 

Baldo

Član
Tu od
9 Svi 2019
Poruka
47
Naravno da ima veze.. Natječaj za 2021. ide iz novog programskog razdoblja 2021.-2028. što znači da ide iz novog budžeta za mjeru 6. Kako su sva sredstva za razdoblje 2014. - 2020. potrošena, čisto sumnjam da će se iz sredstava novog razdoblja uzeti sredstva za povećanje stare alokacije, a istovremeno trošiti i za novi natječaj. Jednostavno nema smisla, ionako će se svi koji su se prijavili na stari natječaj opet prijaviti. Vjerojatnije je da će u 2021. biti puno veći iznos na raspolaganju od 120 mil.
Natječaj 6.2. u 2021. ne ide iz PR-a 2021-2027.
Svi natječaji najavljeni u 2021. idu iz trenutnog programskog razdoblja, znači 2014-2020, obzirom da sredstva nisu iskorištena a dobili smo +3 godine za iskorištenje sredstava za trenutno PR.
Iznos alokacije neće biti veći obzirom da je za 6.2. i 6.4 u 2021. ukupno alocirano 140 mil kn.
 
Posljednje uređivanje:

topliner

Aktivni član
Tu od
17 Stu 2020
Poruka
125
moglo bi doc do povecanja alokacije za nekih 350 projekata,nadam ce da ce ministrica to uspjet odradit.negdje sam procito da ce za mjere 6 za novo programsko razdoblje financiranje biti 50 posto.
 

ZeaMays

Novi član
Tu od
8 Pro 2017
Poruka
22
moglo bi doc do povecanja alokacije za nekih 350 projekata,nadam ce da ce ministrica to uspjet odradit.negdje sam procito da ce za mjere 6 za novo programsko razdoblje financiranje biti 50 posto.
jel to neka pouzdana informacija za povećanje za 350?
 

topliner

Aktivni član
Tu od
17 Stu 2020
Poruka
125
pitanje za zdravca5,ovaj link sto ste stavili dali to znaci da ima viska novaca za odredene mjere
 

Zdravac5

Član
Tu od
21 Pro 2020
Poruka
30
pitanje za zdravca5,ovaj link sto ste stavili dali to znaci da ima viska novaca za odredene mjere
Da, koliko mi je poznato, s ovim natječajima bi se približno zatvorila konstrukcija prijašnjeg financijskog plana, možda će još ići 2021 godine i natječaji iz novoga fin. okvira, ali to ovisi o dogovoru u EU....znam da se na puno natječaja nije puno ljudi prijavljivalo, i tamo je ostala hrpa neiskorištenih para, čak mislim više nek ja plan raspisivanja natječaja za 2021 godinu, treba biti uporan prema ministarstvo, možda se uspije povećati alokacija za ovu mjeru
 

Raptor

Aktivni član
Tu od
13 Svi 2018
Poruka
219
Natječaj 6.2. u 2021. ne ide iz PR-a 2021-2027.
Svi natječaji najavljeni u 2021. idu iz trenutnog programskog razdoblja, znači 2014-2020, obzirom da sredstva nisu iskorištena a dobili smo +3 godine za iskorištenje sredstava za trenutno PR.
Iznos alokacije neće biti veći obzirom da je za 6.2. i 6.4 u 2021. ukupno alocirano 140 mil kn.
E sada više ne kužim ništa. Ako ima novaca iz prethodnog razdoblja(2014-2020), zašto bi išao netko otvarati novi natječaj a tu nije prošlo toliko ljudi? Stvaraš si dodatne troškove objave, rangiranja, kontrole itd...
Pa jasno je da će se opet većina tih istih ljudi javiti koji će opet morati plaćati konzultante itd...
Još manje jasno je to da je netko gore napisao da mu je ministrica odgovorila da nema novca više za mjeru 6 iz starog PR. Otkuda sada novac za nove natječaje?
 

topliner

Aktivni član
Tu od
17 Stu 2020
Poruka
125
zdravac da li znate ta nova omotnica kaki ce biti uvjeti financiranja,nesto sam procito da ce bit 50 posto dok su ovi bili 100 posto financ.
 

Zdravac5

Član
Tu od
21 Pro 2020
Poruka
30
@Raptor,
U linku od ministarstva Vam piše da su sredstva namijenjena financiranju ovih projekata iz fonda 2014-2020, tako da novaca ima, jer da ih nema išli bi na novi financijski okvir, i ja sam siguran ako ćemo raditi pritisak, da će se povećati alokacija, problem bi bil da ne namjeravaju otvarati više taj natječaj

@topliner,
Koliko je prezentirano, navodno neće više biti natječaja sa 100 % financiranjem, već manjem postotkom, a to opet ovisi od natječaja do natječaja, a možda bude sad i ova situacija sa koronom nešto izmjenila , ali iskreno mislim da će se od sad sufinancirati svi projekti u određenom postotku za razdoblje 2021-2027....stoga treba iskoristiti do kraja još ove natječaje koji su otvoreni iz 2014-2020
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Igi88

Član
Tu od
3 Sij 2021
Poruka
56
Zvao sam ZG.,nema ni bodovne liste,nisu svi zahtjevi ni pogledani,tako da treba pričekati,svi smo nestrpljivi u agenciji imaju kapacitete kakve imaju,tako da nekakve komentare da je crta na br.bodova x ne drži vodu.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh