• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mjera 6.2.1. [2020.]

Baldo

Član
Tu od
9 Svi 2019
Poruka
47
Ok. Nisam znao da taj termin znači to. Mislio sam da kada potroše trenutnu alokaciju i objave listu, da to još nije gotovo.
Ma ono što ste prethodno spomenuli slažem se da treba raditi jer nam je to jedina šansa.
Sad dok još nije završena obrada treba ih konstantno zvati i tražiti povećanje. Ali lijepo i fino, bez ikakvih povišenih tonova jer znati i sami kak je to s njima. Mogu pomoći ali samo ako žele. Treba također slati masovno mailove na agenciju i tražiti povećanje ali treba obrazložiti smislen razlog za to. Treba navesti da se investiralo u naknadu konzultantu, u izradu idejnoj projekta, tehnološkog projekta, itd...
Da smo se spremni samozaposliti, samostalno stvarati prihode, ući u RPO, itd...

Treba pokušati pa ko zna, možda nam se i smiluju.haha
 

topliner

Aktivni član
Tu od
17 Stu 2020
Poruka
125
jedino da sada povecaju alokaciju onda prolazi a kad izbace konacnu rang listu nema povecanja,BALDO je to dobro napiso
 

topliner

Aktivni član
Tu od
17 Stu 2020
Poruka
125
ministrica niti netko od suradnika ne odgovara na pitanje o povecanju sredstava
 

John Wayne

Član
Tu od
23 Stu 2020
Poruka
58
Nazvao sam upravu ruralnog razvoja. Javio se neki ugodan čovjek. Pitao sam ga postoji li mogućnost da se pošalje email u kojem bi se navelo zašto nam je taj projekt toliko važan te da taj email stigne do osoba koje će odlučivati o povećanju alokacije.
Pitao me kako bi ja artikulirao zašto je moj projekt važan. Naveo sam mu razloge i svidjelo mu se. Rekao je da takva obrazloženja pošaljemo na uprava.ruralnirazvoj@mps.hr
Napišite da vam je ta mjera jedina prilika da uđete u ozbiljno poduzetništvo i navedite osobne razloge zašto to želite.
Osoba s kojom sam razgovarao je dala nadu da će se o povećanju možda ipak odlučivati ako stvarno steknu osjećaj koliko nam je to važno, a ne na temelju neke statistike.
 

Raptor

Aktivni član
Tu od
13 Svi 2018
Poruka
219
Da, svakako treba slati. Radi se o natječaju koji razvija puno širi dio gospodarstva od same poljoprivrede (obrt, turizam, prerada), pa će time profitirati i obrtnici koji će izvoditi radove, i prodavači opreme itd....
Prema sadašnjoj listi gotovo 20% prijava je imalo smanjenje bodova. S obzirom da je očito prag prolaznosti na 81 (jer su neki nakon smanjenja na 81 dobili ugovore), mislim da bi mogla lista pasti još koji bod,dva.. npr do 79
Opet napominjem da je suludo da se ne izda privremena rang lista odmah nakon završetka natječaja prema zatraženim bodovima, da ljudi okvirno znaju di su, kolike su šanse i da mogu planirati. A onda ide administrativna kontrola kako je navedeno. Ne vidim razloga da se to ne radi i da bude transparentno, osim naravno ako se mulja nešto.
 

topliner

Aktivni član
Tu od
17 Stu 2020
Poruka
125
razgovaro sam sa jednim kolzuntantom,rekao je da ce bit povecanje alokacije ali nezna koliko.ja vjerujem da ce biti za barem 200-300 projekata jer ovo nema smisla ako ne bude
 

John Wayne

Član
Tu od
23 Stu 2020
Poruka
58
Od kud mu ta informacija? Jel samo nagađa ili ima provjerenu informaciju? Jer sam ja zvao i Agenciju i Ministarstvo i pitao ih o povećanju alokacije. Naravno, nisu ništa rekli, ali po tonu glasa nisam bas shvatio da su prevrući za povećanje.
 

topliner

Aktivni član
Tu od
17 Stu 2020
Poruka
125
neznam,tak mi je covjek reko.ove u agenciji sto sam pito o povecanju alokacije rekli su da nista ne znaju,da o tome ne odlucuju oni.
 

topliner

Aktivni član
Tu od
17 Stu 2020
Poruka
125
povecanje alokac za svaku operaciju ovisi o nizu cimbenika.razumijemo interes za mj 621,kao i uvijek nastojimo iznaci nacina da interesu udovoljimo,ali s obzirom na cinjenicu da su sredstva u mj 6 za ovo prog.razdoblje ugovorena i da realokacija izmedu mjera treba biti odobrena uz postivanje mnogih pravila i akata,nismo jos u mogucnosti odgovoriti.zahvaljujem na strpljenju,marija vuckovic
 

blackout

Aktivni član
Tu od
1 Ruj 2017
Poruka
407
Jadan, teško ti čekati :p:D:D:D A valjda ćemo i mi koji čekamo povećanje alokacije doćekati da budemo u obradi :D
 

fabo123

Novi član
Tu od
6 Velj 2016
Poruka
24
Topliner nemoj se ljutit al sta si ti napisao sve sbrdaszdola.nemoj zbunjivat ljude
 

Najnoviji postovi

Na vrh