• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mjera 6.2.1. [2020.]

Raptor

Aktivni član
Tu od
13 Svi 2018
Poruka
219
Administrativna obrada se koliko mi je poznato radi po regionalnim podružnicama, tamo gdje se i predaje papirnato potpisani zahtjev. Ako je stvarno tako, zar ne bi onda tih 300 bi trebalo biti gotovo u 15-ak dana??. Ja znam neke koji sa 82 bod još nisu u obradi.

Ne kužim zašto bi bio problem da se odmah nakon zatvaranja natječaja objavi inicijalna rang lista prema traženim bodovima? Tu se radi o investicijama i do nekoliko miljuna kuna (6.4), zašto ljudi ne bi znali odmah kolike su šanse, možda imaju i neke druge planove
Zato što podatak nije točan.

Inicijalna lista nije na 81 bodova nego su trenutno u obradi prijave s 81 i više bodova. ....
Gdje ste to čuli? Možete li navesti točan izvor, stranicu, osobu koja je to rekla ili nešto slično?
 

jacko

Član
Tu od
4 Ruj 2014
Poruka
95
Evo iz prve ruke da se administrativna ne radi regionalno. Mi u obradi, nadopunu trazila administratorica iz Splita, a mi iz zg zupanije...
 

jacko

Član
Tu od
4 Ruj 2014
Poruka
95
Nije. Mislim da smo bili na 85. Barem smo s tim racunali. Sto ce biti, vidjet cemo...
 

Raptor

Aktivni član
Tu od
13 Svi 2018
Poruka
219
Evo iz prve ruke da se administrativna ne radi regionalno. Mi u obradi, nadopunu trazila administratorica iz Splita, a mi iz zg zupanije...
Pod regionalno mislio sam da se ne obrađuje sve u Zagrebu u centrali, što svakako smanjuje pritisak. Iskreno nisam znao da podružnice obrađuju zahtjeve iz drugih podružnica - hvala na info. Možda je i logičnije tako ne bude preferiranja i sl.
Da li na kraju ima nekoga tko je u obradi sa 81 bodom?
 

John Wayne

Član
Tu od
23 Stu 2020
Poruka
58
Zato što podatak nije točan.

Inicijalna lista nije na 81 bodova nego su trenutno u obradi prijave s 81 i više bodova. Obzirom da Agencije nema kapaciteta u istom intervalu obrade uzeti 300+ prijava znači da će ići novi krug obrade prije nego li se ispuca trenutka alokacija i u tome slučaju će se uzimati u obradu prijave s manje od 81.
Tako da informacija da je inicijalna crta na 81 bod nije točna, a tamo gdje ste to pročitali i nije navedeno da je crta na 81 bod nego da se obrada trenutno spustila na prijave s 81+ :)
Ja se nadam da je tako kako Vi kažete. To mi povećava šanse. Informaciju da je inicijalna lista došla do projekata sa 81 bod sam čuo prije nekih 3 tjedna od osobe koja je čula od osobe koja ima kontakt u Agenciji. S obzirom da je informacija prolazila nekoliko osoba, možda je kriva. A možda i nije. Jer je to bilo prije 3 tjedna, a onda se obrada možda nije još spustila na 81 bod.. Znate li nekog tko ima 81 bod i u obradi je?

Administrativna obrada se koliko mi je poznato radi po regionalnim podružnicama, tamo gdje se i predaje papirnato potpisani zahtjev. Ako je stvarno tako, zar ne bi onda tih 300 bi trebalo biti gotovo u 15-ak dana??. Ja znam neke koji sa 82 bod još nisu u obradi.

Ne kužim zašto bi bio problem da se odmah nakon zatvaranja natječaja objavi inicijalna rang lista prema traženim bodovima? Tu se radi o investicijama i do nekoliko miljuna kuna (6.4), zašto ljudi ne bi znali odmah kolike su šanse, možda imaju i neke druge planove

Gdje ste to čuli? Možete li navesti točan izvor, stranicu, osobu koja je to rekla ili nešto slično?
Mislim da dvije podružnice obrađuju sve. Definitivno su trebali objaviti tu inicijalnu listu. Ovak hrpu ljudi drže u neizvjesnosti.
 

zdena

Novi član
Tu od
27 Velj 2020
Poruka
15
Ne kužim zašto bi bio problem da se odmah nakon zatvaranja natječaja objavi inicijalna rang lista prema traženim bodovima? Tu se radi o investicijama i do nekoliko miljuna kuna (6.4), zašto ljudi ne bi znali odmah kolike su šanse, možda imaju i neke druge planove
U potpunosti se slažem, to čak nije problem jer mislim da je svatko upisao koliko ima bodova u nekom dijelu prijave, to se može takoreć automatski izlistat ime OPG-a i broj bodova na toj nekoj ulaznoj tablici, ne treba velika informatika, a ljudi bi mogli ić dalje s projektom, na neke druge subvencije možda ili kredite subvencijske itd.
Ionako većina mora ishodit barem neku dokumentaciju, a pojedina dokumentacija ima i rok trajanja... Uglavnom ovo je baš glupo i to moraju promijenit da bi investicije išle dalje za dobrobit svih
 

fabo123

Novi član
Tu od
6 Velj 2016
Poruka
24
Krenulo je.E sad bi valjalo saznat do koliko bodova je doslo ovih 50 ugovora.
 

istranet

Novi član
Tu od
2 Pro 2020
Poruka
12
Pozdrav.
Mi smo se prijavili.Trebali bi imati 80 bodova.Da li je itko dobio kakvu potvrdu da je obrađen zahtjev?
Evo jucer smo dobili da smo prošli administrativnu provjeru imao sam 86 bodova ali su mi skinuli na 76. konzultant kaze da to znaci da svi do 76 bodova prolaze
 

Lukafra

Novi član
Tu od
6 Stu 2020
Poruka
5
Evo jucer smo dobili da smo prošli administrativnu provjeru imao sam 86 bodova ali su mi skinuli na 76. konzultant kaze da to znaci da svi do 76 bodova prolaze
Jel znas za sta su ti skinulu bodove?
 

istranet

Novi član
Tu od
2 Pro 2020
Poruka
12
U prilogu bodovanje pise strucna sprema nositelja ili clana
a znam ali pošto smo obrt i konzultant je rekao da ne kompliciramo jer sigurno i ovako prolazimo, da to prihvatimo.
 

blackout

Aktivni član
Tu od
1 Ruj 2017
Poruka
407
Hmmm, malo mi je to čudno da nisu tebi možda skinuli sa 86 na 81? Da su ti skinuli na 76 a da već znaš da si prošao mi se čini čudno pošto ja imam 78 bodova a nisam još u obradi....
 

istranet

Novi član
Tu od
2 Pro 2020
Poruka
12
Hmmm, malo mi je to čudno da nisu tebi možda skinuli sa 86 na 81? Da su ti skinuli na 76 a da već znaš da si prošao mi se čini čudno pošto ja imam 78 bodova a nisam još u obradi....
Bodova sigurno imam 76 jer tako pise u odluci, inace moje razmisljanje je da ce svima dati koji su se prijavili, cini mi se da je i na proslom natjecsju bilo tako
 

Najnoviji postovi

Na vrh