• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mjera 6.3.1. - obrada zahtjeva

Imilkoo

Član
Tu od
6 Velj 2022
Poruka
31
Jucer sam predao sve racune i ugovore od mjere 6.3.1 i poslao zahtjev za drugu ratu...dali tko zna nakon koliko bude isplata od predaje zahtjeva?jel isto kao i prva za mjesec do dva
 

IstraOPG

Aktivni član
Tu od
28 Velj 2021
Poruka
117
Zna li neko kad se otvaraju prijave za 6.3.1 ove godine? Na agronetu piše da je rok podnošenja do 18.6. Ali ne mogu pronaći kad se otvara
teško da će biti ove godine. novi natječaji će navodno biti raspisivani nakon 10. mjeseca, ali poznavajući ritam institucija to neće biti tako. i ide novo razdoblje, sa novim uvjetima i pravilima, tako da vidjet ćemo tek šta su nam pripremili
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,237
većina toga se zna što su pripremili...nema više fiksni dio 15000€ već će sada biti klizni od 5000 do 30000€ do 85% vrijednosti...po svemu bi trebali biti natječaji ove godine...
 

IstraOPG

Aktivni član
Tu od
28 Velj 2021
Poruka
117
većina toga se zna što su pripremili...nema više fiksni dio 15000€ već će sada biti klizni od 5000 do 30000€ do 85% vrijednosti...po svemu bi trebali biti natječaji ove godine...
to ste u pravu, to se zna, ali evo ja osobno ne vjerujem da će biti ove godine, i sigurna sam da će biti iznenađenja u uvjetima
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
2,978
Ne vjerujem ni ja da će biti Ove godine.

Znam samo da su npr. Za 6.1.1

Digli s 2 na 5 godina da smiješ biti nositelj. Ali su i digli da evpg mora biti minimalno 10 000 eur
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,237
@IstraOPG ja sam prošle godine razgovarao sa savjetodavnom baš na temu mjere 6.3.1.
objašnjavala mi je da ide novo programsrsko razdoblje i da prijedlog RH vjerojatno neće biti prihvaćen možda do sredini 2023. i da će natječaji ići tek krajem 2023. međutim kako je sve usvojeno jako brzo (krajem 2022.) mislim da nebi trebalo biti problema da se natječaji objave negdje u 9. ili 10. mj.
to je moje mišljenje...
evo baš gledam natječaje na LAG-u...ima već otvorenih natječaja za pojedine mjere za 2023. godinu, a oni se isto financiraju iz programa ruralnog razvoja...tako da vjerujem da će i ministarstvo izaći sa natječajima...
 
Posljednje uređivanje:

IstraOPG

Aktivni član
Tu od
28 Velj 2021
Poruka
117
@IstraOPG ja sam prošle godine razgovarao sa savjetodavnom baš na temu mjere 6.3.1.
objašnjavala mi je da ide novo programsrsko razdoblje i da prijedlog RH vjerojatno neće biti prihvaćen možda do sredini 2023. i da će natječaji ići tek krajem 2023. međutim kako je sve usvojeno jako brzo (krajem 2022.) mislim da nebi trebalo biti problema da se natječaji objave negdje u 9. ili 10. mj.
to je moje mišljenje...
evo baš gledam natječaje na LAG-u...ima već otvorenih natječaja za pojedine mjere za 2023. godinu, a oni se isto financiraju iz programa ruralnog razvoja...tako da vjerujem da će i ministarstvo izaći sa natječajima...
Lagovi troše preostala sredstva iz prethodnog razdoblja ako su im ostala, bar su tako meni rekli, kao produžili su im izradu nove strategije do polovine 2023. koji to lag ima otvoren natječaj? piše na dnu naslovnice otkud se financira, to je lako provjeriti. A na nedavnom seminaru u Ministarstvu poljoprivrede rekli su da prvi natječaji iz novog razdoblja kreću u listopadu, tako da moguće je, ali evo, ja osobno ne vjerujem, jer ne mogu se sjetiti kad je zadnji put natječaj bio otvoren kako su rekli već uvijek kasnije i to i gooodinama kasnije (sjetimo se 6.1.1 i 6.2.1/6.4.1.). A ovo je još i novo razdoblje
 

H&S

Dobro znana faca
Tu od
2 Sij 2023
Poruka
411
Lagovi troše preostala sredstva iz prethodnog razdoblja ako su im ostala, bar su tako meni rekli, kao produžili su im izradu nove strategije do polovine 2023. koji to lag ima otvoren natječaj? piše na dnu naslovnice otkud se financira, to je lako provjeriti. A na nedavnom seminaru u Ministarstvu poljoprivrede rekli su da prvi natječaji iz novog razdoblja kreću u listopadu, tako da moguće je, ali evo, ja osobno ne vjerujem, jer ne mogu se sjetiti kad je zadnji put natječaj bio otvoren kako su rekli već uvijek kasnije i to i gooodinama kasnije (sjetimo se 6.1.1 i 6.2.1/6.4.1.). A ovo je još i novo razdoblje
Ako i za iduće državne natječaje budu ovakvi katastrofalni uvjeti kao sadašnji-prošli, po kojima nisu imali 80-90 % zainteresiranih, onda bude za LAG ove pune ruke posla....jer LAG ovi ne traže te promašene uvjete...
 

IstraOPG

Aktivni član
Tu od
28 Velj 2021
Poruka
117
Ako i za iduće državne natječaje budu ovakvi katastrofalni uvjeti kao sadašnji-prošli, po kojima nisu imali 80-90 % zainteresiranih, onda bude za LAG ove pune ruke posla....jer LAG ovi ne traže te promašene uvjete...
bez obzira na "katastrofalne" uvjete bilo je puno prijavljenih. oni znaju da ljudima trebaju ti novci i onda propisuju ono što žele da se ostvari, odnosno što su obećali uniji. ovo su bila sredstva iz NPOO-a pa su zato uvjeti bili drugačiji. A što se mehanizacije tiče, tu su si isto ljudi sami napravili problem jer je na terenu bilo svega, raznih preprodaja između sebe i lova u mutnom, tako da nije uopće čudno da su to promijenili i na lokalnim i na državnim natječajima. a promjena će biti još, i kod intenziteta potpore, kod lagova i kod visine i kod pragova, bodovanja, ...., jedva čekam da vidim šta će svašta biti jer na kraju bude opet nešto deseto.
 

Zolex

Novi član
Tu od
20 Lis 2022
Poruka
1
Poz,
Ima tko info kako je sad bodovno stanje (ja sam 46 boda) na 6.3.1. budući mi konzultant nije napravio odjavu tog natječaja i zbog toga sam odbijen na LAG-u a bodovno sam bio unutra. Jel imao tko takva iskustva
 

isoldo

Novi član
Tu od
10 Kol 2015
Poruka
4
Kutjevo dd je analiza 125 kn po uzorku.
Kod pz covjek radi rigolanje sa fendom 926 po 700 kn sat,dok recimo kad su krauthakeru rigolali bagerom-i cupali odma panjeve ispalo je oko 12000kn hektar-al toj poso
Pozdrav
Znate tko radi uslužno rigolanje u požeškom kraju?
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,584
Nitko...koliko imas i gdje
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Na vrh