• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mjera 6.3.1. - obrada zahtjeva

Aaron

Novi član
Tu od
29 Srp 2019
Poruka
18
Na inicijalnoj listi 3822 74 boda
Od 23.06. u obradi.
25.06. Izdana pozitivna odluka o administrativnoj kontroli. Odrekao se prava na žalbu.
15.07. potpisan ugovor i vraćen poštom.
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
616
Pozdrav, jučer zakaparen traktor.. molim samo informaciju vezano za zahtjev druge rate. Ovih dana ću izvaditi novac od prve rate te drugu ne planiram tražiti do kraja godine. Dali će biti problem ukoliko se traktor prenese sad a zahtjev traži kasnije?? Ili imam soluciju sad prenesti traktor na susjeda pa krajem godine kad bih tražio povrat druge rate??
Što mislite??
 

vlastel

Aktivni član
Tu od
30 Sij 2019
Poruka
521
Ja sam traktor traktor kupil i registriral 30.08.2019. Odluka je bila 22.08.2019. A potpis ugovora 06.12.2019. Isplata prve rate je bila oko 20.12.2019. Zahtjev za drugu ratu je bil 16.06.2020. Bitno je da nije kupljeno prije predaje prijave na natječaj.
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
616
Znači može se direktno prenesti, drugu ratu mogu tražiti krajem godine. Što je sve potrebno poslati uz zahtjev.. I da još ne znam koju cifru mogu staviti na ugovor? Imao sam ulaganje traktor i posipač... samo umanjim ukupni iznos za cijenu posipača i stavim tu cifru.. mada traktor je dosta više..??
 

vlastel

Aktivni član
Tu od
30 Sij 2019
Poruka
521
Pa moraš prikazati račune, ugovore za sve kej si napisal u prijavi da buš napravil. Kolko bu to penez nije bitno, odnosno nije bitno kolko je več od potpore.
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
616
Oke, razumijem.. Posipač je nov i od njega imam račun, traktor je rabljen od njega bude ugovor. Trebalo bi sve štimati. Di uzeti naljepnice koje moram naljepiti na strojeve.??
Kad kontrola ide van,, dal su strogi? Mislim papire imam sve koji su slani na natječaj i ugovor koji mi je poslan,, uvjeti iz natječaja su ispunjeni.
 

vlastel

Aktivni član
Tu od
30 Sij 2019
Poruka
521
Meni je naljepnice napravil Robert Deak, Grafo, Zabok, Pavlovec. A kontrola, nemam pojma još mi nisu bili. Ali kaj imaju biti strogi, ak imamo papire od kupovine i opremu, nemaju kaj drugo gledeti.
 

Aaron

Novi član
Tu od
29 Srp 2019
Poruka
18
Dali je tko dobio ugovor koji su poslani jucer na adrese....tako stoji u objavi da je poslano 200-ak ugovora na kucne adrese....
Ja sam dobio u srijedu.
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
616
Još jedno pitanje, kako se treba obaviti plaćanje traktora, dal mogu izvaditi novac i dat čovjeku na ruke te ovjerom kod bilježnika ovjeriti da je traktor plaćen tolko i tolko. ..
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,572
Dobro provjeri jel možeš.

Meni konzultant rekao da je donešen neki pravilnik gdje se zabranjuje svako plačanje gotovinom, da sve treba biti preko računa.
Ja sam na mjeri 6.1.1., ne znam je li to vezano isključivo za tu mjeru, ili općenito.
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
616
Sad više ne znam šta i kako, poslao sam upit u agenciju pa ću vidjet šta će reći..
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,875
Ja platio kešom;)
Netko je pisao na forumu da je sve platio kešom i da je bila kontrola i sve bilo uredu.
Meni kontrola nije bila još.
Sad da li su za posljednji natječaj promijenili pravila,kod nas preko LAGa nisu rekli da se nesmije kešom ili da se mora isključivo preko računa.
 

vlastel

Aktivni član
Tu od
30 Sij 2019
Poruka
521
Ja sam isto sve platio kešom, napravio ugovore, ali sam ih morao ovjeriti kod bilježnika jer to traži agencija.
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
616
Pa i ja ću tako ako mi ne odgovore... vjv je ostalo isto.. Ja sam dobio uz onaj dio kad je bilo povećanje alokacije.. tako da je vjerojatno sve ostalo na istome. Overit ću ugovor da je plaćen na taj određeni iznos.

Samo me malo brine ako sad prenesem traktor direktno a ratu zatražim krajem godine, dal bi tu mogao biti problem ono kao zašto niste odmah zatražili povrat kad je stroj kupljen nego par mjeseci kasnije.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,875
To nema veze kada je prenesen traktor.
Imaš ugovor sa tim i tim datumom,a ti možeš zatražiti isplatu drugog dijela kada hoćeš.
Osim ako drugačije piše u ugovoru koji si sklopio s Agencijom.
 

vlastel

Aktivni član
Tu od
30 Sij 2019
Poruka
521
A, jebi ga, zaboravil sam. Pa njima je u interesu da čim kasnije daš zahtjev. E si dal izjavu o napretku?
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
616
To nema veze kada je prenesen traktor.
Imaš ugovor sa tim i tim datumom,a ti možeš zatražiti isplatu drugog dijela kada hoćeš.
Osim ako drugačije piše u ugovoru koji si sklopio s Agencijom.

Nisam sto posto sve čitao,, onako na preskokce, Imaš rok 3 godine. Nego samo mi je to da me nebi zezeli zbog toga. Vjerojatno znaju da se tako izbjegava onaj porez koji plaćaš ako prekoračiš 80500 kn na godišnjoj razini.
 

vlastel

Aktivni član
Tu od
30 Sij 2019
Poruka
521
Cilj je modernizacija poslovanja. Ja zbog korone nisam dugo mogel do javnog bilježnika, pa sam predal zahtjev 7 mjeseci nakon završetka planiranih aktivnosti. Ko mi je kriv ke bum godinu dana plačal kamate na kredit.
 

Najnoviji postovi

Na vrh