• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mjera 6.3.1. - obrada zahtjeva

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,218
I treba li prijavljivati dodatnu djelatnosti, sad u razgovoru za mjeru 6.2.1, mi je rečeno da može kombinirka pa čak i drugi strojevi, ali moram otvoriti dodatnu djelatnost.
 

semnicar

Novi član
Tu od
9 Lip 2020
Poruka
23
Pozdrav! Na inicijalnoj rang listi sam bio pod rb. gotovo 4000 , broj bodova: 74, status: u obradi.
 

Aaron

Novi član
Tu od
29 Srp 2019
Poruka
18
Ja sam na inicijalnoj listi 3822. i još uvjek mi je status "Podnesen". 🤔
 

semnicar

Novi član
Tu od
9 Lip 2020
Poruka
23
Tko zna kako oni to obrađuju. U mojoj okolici su na prijašnjim 6.3.1 natjecajima dobili potpore oni koji znatno manje rade. Nije ni cudo da milijarde bacaju u vjetar a niš se ne proizvodi.
 

semnicar

Novi član
Tu od
9 Lip 2020
Poruka
23
Namjeravam kupit novi traktor u vrijednosti cca 170 000 kuna, hoce li me porezna odjebat ako bude tolika suma uplacena na račun? Imate kakva iskustva ili preporuke? Hvala
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Nije baš jasno pitanje,bar meni...kome će biti uplaćena ta suma, kaj bi ti porezna napravila??
 

semnicar

Novi član
Tu od
9 Lip 2020
Poruka
23
Charlip... novac bude uplacen trgovcu ali ja pitam.kad na moj racun sjedne prva rata od 50 000 i ja jos dodam svojih 120 na racun dal ce mi uzet porez
 

Joza36

Član
Tu od
15 Lis 2019
Poruka
112
Ma mislim da ti nece uzet porez al ce provjerit podrijetlo novca, radi sprijecavanja pranja novca i tih gluposti. Ima neko pravilo da se iznad određenog iznosa oni spajaju s bankovnom transakcijom ali neznam tocno kojemu se iznosu radi. Ja bi se raspitao dobro prije 😁
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,858
Ako svoj novac uplatiš na račun piši si "pozajmica", nikako polog novca ili nešto slično.
Sam sebi smiješ pozajmiti pare bez brige.
Ako te iz porezne budu zvali,pošalješ im izjavu da si vlastiti novac uplatio na vlastiti račun zbog kupnje stroja ili čega već i nemaš brige.
Isto tako nazoveš poreznu i pitaš ih što da radiš ukoliko nisi siguran što i kako.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,627
Ako uplaćuješ s vlastitog tekućeg računa na vlastiti žiro, ne vidim problem u porijeklu novca, tj. pozajmice.
 

zlatko matijasic

Novi član
Tu od
6 Lip 2020
Poruka
7
Prijatelju semnicar, razmisli da umjesto dodaš vlastiti keš uzmeš kredit koji se nudi sa skoro nikakvim kamatama i kupiš traktor a s obzirom da imaš pokriće rizik je skoro nikakav .
Ja razmišljam tako
 

semnicar

Novi član
Tu od
9 Lip 2020
Poruka
23
Korisnici koji imaju pozitivno ocijenjen projekt ovih dana su u mailu dobili obrazloženja da je upitan novac i realizacija sklapanja ugovora. Radi se o inicijalnim brojevima oko 3900 i 74 boda.
 

semnicar

Novi član
Tu od
9 Lip 2020
Poruka
23
Ne mogu jer je mail poslat konzultantu a on je usmeno obavjestio čovjeka da je stvar pod upitnikom.
 

semnicar

Novi član
Tu od
9 Lip 2020
Poruka
23
Nakon 10 dana obrade izdana je odluka i projekt pozitivno ocjenjen. Konzultantica kaže da ugovor budu poslali kroz 2 do 3 tjedna. Radi se o 74 boda i gotovo 4000 rang lista.
 
Na vrh