• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mjera 6.3.1. - obrada zahtjeva

Tu od
10 Sij 2020
Poruka
91
Gdje ste i od koga saznali i po kojem zakonu nam moraju isplatu izvršiti za 30 dana, i od kojeg dana za 30 dana? Od dana kontrole? Od dana odluke o isplati?
Inače nigdje u Pravilniku, ni Natječaju, ni Ugovoru o financiranju (sve troje za mjeru 6.3.1), se ne spominje rok za isplatu druge rate, a kamoli da je definirano od kojeg dana teče taj rok, pa me kao korisnika mjere interesira ono što sam pitao u pitanjima na početku ovog posta.
Jedini rok koji se mora ispoštovati, jest da mi korisnici moramo najkasnije 36 mjeseci od dana potpisa Ugovora o financiranju zatražiti isplatu druge rate, odnosno završiti ulaganje jer je to preduvjet za isplatu druge rate.
 

Duda1986

Novi član
Tu od
26 Svi 2020
Poruka
2
To mi je rekao čovjek koji je u ministarstvu poljoprivrede i koji je jedan od odgovornih za bespovratna sredstva. Ako on laže , lažem i ja. A to što nije pisalo nigdje pa neće oni sebe stavljati u nezgodan položaj.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Tu od
10 Sij 2020
Poruka
91
Duda1986, ja ne opravdavam niti branim ikoga, napisano je kako je napisano i to treba poštivati, i to smo svi znali mjesec dana prije moguće prijave. Osobno bih volio, kao i svi ostali, da postoji rok za isplatu druge rate, ali eto nema ga, kao što sam prije napisao niti u jednom aktu mjere 6.3.1.
A još manje opravdavam pozivanje na nekakav zakon po rekla kazala prenošenju informacija, bez obzira od koga dolazi informacija. Živimo u državi kakvoj živimo, imamo zakone kakve imamo, pa se bar onda referirajte na točno određeni zakon ili neki drugi akt onakav kakav on jest, kao što sam se ja referirao na Pravilnik, Natječaj i Ugovor o financiranju u prethodnom postu.
 

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
Da se javim sa zakasnjenjem...jos 02.10. 2020. mi je sjela uplata prve rate, znači nekih 4 tjedna nakon potpisivanja Ugovora. U međuvremenu me zvala žena iz Agencije jer joj je bilo brže tako nego da mi piše mail. Uglavnom strojevi koje kupujem moraju biti po karakteristikama jednaki ili većeg kapaciteta nego što sam imao u Poslovnom planu. Pojedini stroj može biti jeftiniji, ali ukupno cifra treba biti "tu negdje". Još mi je rekla da redoslijed kupnje strojeva nije bitan, ne treba biti kako sam naveo u planu i rekla mi je da nije nužno plaćanje preko računa, tj. da oni neće tražiti izvod, ali se preporuča da plaćanje ide preko računa.
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,211
10. 4 ,2020 predano zahtjev, 01.10.2020,dobio poziv, da poslikam sve,i dostavim još izvadak iz banke,
08.10.2020.dobio mail da je sve uredu
10.10.2020 prihvatio odluku u agronetu.
 

intronic2

Aktivni član
Tu od
29 Lip 2018
Poruka
125
Nemogu pronači tehničke karakteristike za naljepnice za označavanje opreme koje bi poslao u tiskaru pa ako netko ima link, negdje sam imao to, veličina, font, boja?
 
Tu od
10 Sij 2020
Poruka
91
Ima u jednom od priloga natječaja, a natječaj možeš naći ili na stranici Agencije ili Ruralnog razvoja
 

francek963

Novi član
Tu od
9 Kol 2020
Poruka
17
10. 4 ,2020 predano zahtjev, 01.10.2020,dobio poziv, da poslikam sve,i dostavim još izvadak iz banke,
08.10.2020.dobio mail da je sve uredu
10.10.2020 prihvatio odluku u agronetu.
Jel to znači da strojeve moramo platiti preko računa, ili...ako može gotovinsko plaćanje, čemu onda izvodi?
 

vlastel

Aktivni član
Tu od
30 Sij 2019
Poruka
514
27.08. predan zahtjev za drugu ratu, od petka u obradi, jučer poslao svu dokumentaciju i slike opreme. I sad čekam lovu.
 

francek963

Novi član
Tu od
9 Kol 2020
Poruka
17
Pozdrav svima, da li se poslije potpisivanje ugovora dobiva i odluka o isplati prve rate, ili samo izvrše uplatu prve rate?
 

JordanX

Član
Tu od
15 Velj 2011
Poruka
149
Pozdrav ,
Sigurno na forumu toga već ima , ali može netko napisti kratko koji su prvi koraci i kako se javljaš na koju mjeru .
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,568
Prvo mora biti raspisan natječaj. Trenutno nije raspisan natječaj za ovu mjeru, tako da ne možeš ništa.
 

Najnoviji postovi

Na vrh