• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mješaona stočne hrane

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Evo ovako, mislim da teme nema nigdje (ak je admin briši ili premjesti post). Interesira me mješaona sa čekićarem, ko ima kakve i s njima iskustva, dobre i loše strane dotičnih.

Hvala!
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,900
ja imam mješaonu "sam svoj majstor" a kupili smo sad novi čekićar jer nam se ovaj stari razletio...sa tim novim smo jako zadovoljni kanta od 15 kg ode za 20-30sekunda stvarno šiba ko lud,sad dok bude motor 7.5kw onda nebudem stigao kipati u njega žitarice...inače čekičar mi je radio kralj-kocijan pravi majstor i ima jako dobre proizvode,on je susjed od člana Zjoocko pa bi vam on mogao reči nešto više
ja imam tu slike svoje mješaone,svaki dan radim smjese,i ide super,pa eto slika
DSC00003.jpg

DSC00002.jpg

DSC00001.jpg


http://www.kralj-kocijan.hr/mjesaone.htm
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Ja sam gledal neke oko 500-800kg Znam za kralj-kocijan-a. Je znaš možda cijene??? Radi i čalopek, sad kakve on radi ne znam... Ni jedan ne odg na mail-ove:)
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,900
znam da je za 400kg 11.000,00kn sa pdv-om,jer je jedan prijatelj od tate kupovao kod njega,komplet znači 2 motora i čekičar sa mješaonom......a 500 dojde neki 11.500,00kn sa pdv-om...a radi izvrsno...čuo sam da čalopek,a i on ja mislim radi dobre mješaone...treba pogledati pa usporediti cijene i tak...ako budem u prilicu poslikat ču kod tatovog kolege mješaonu sa čekičarom
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Znači 800kg oko 15000kn, barem tak mislim. Morat ću zvat i pitat, najsigurnije :)
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,900
da,to bi ti bilo najsigurnije...ali ja znam da kralj-kocijan sve radi izvrsno....
 

tatar

Član
Tu od
16 Ruj 2009
Poruka
455
Kod izbora mješaone najbitnije je odabrati pravu po namjeni , vertikalna i kosa mješaona služi za mješanje mljevenih žitarica i koncentrata a horizontalna za mješanje smjese od osnovnih komponenti . Kod vertikalne teže komponente brže sjedaju od lakših pa je mješanje nehomogeno !
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Ovak nešto mi se dopada:)





(slike preuzete sa stranica proizvođača)
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,900
Kad kupujete mješaonu zatražite od proizvođača "a test" zbog registracije mješaone to če vam kad tad biti treba ali mislim uskoro, tj.znam jer moj tata je više upoznat s time no ali pustimo sad to "ne vucimo vraga za rep" :vragek: :roll:
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
A kaj će atest, po tome treba atest i za čekićar koji star 20 godina :)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Ako se hoćeš zezati sam, prodajem korito s pužnicom. Ti napravi samo bočne stranice i bude te koštalo puuuno manje nego da ju kupuješ. Slike imaš negdje na stranici oglasa.
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Znam ,ali treba mi i čekićar. Nemam baš i vremena s tim poslovat...
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
adviser kaže:
komplet mješaona sa mlinom :
mesalnicazazrnje.jpg
nekaj takvog sličnog imam ja 8)
moja je "Cramer" ,800kg, malo je drugačije konstruirana,al na istem principu dela...mlin je 7kw,i samelje tih cca700kg žitarica za malo više pol sata,a ovaj motor gore na pužnici unutra je 3kw.

kupil sam ju u Kovačevcu pred par godina,za 1600€ i nemam nikakvih zamjerki zasad ;) :mrgreen:
nemam slike trenutno nikakve,al ak koga zanima to se lako da ispraviti :lol: :lol:
 
K

kico75

Guest
koliki kapacitet mješaone bi trebao za tov junadi 50 komada.hvala
 

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
Toma sličnu ovoj plavoj na prvoj slici što si stavio imam ja, ne sjećam se više naziva firme od koje sam kupio, ali čovjek je svaki put u Gudovcu na sajmu. On ih radi po kopiji neke talijanske koliko se sjećam koja je duplo skuplja. Moja je 750kg, al stane i preko 800, a bila je oko 14500 kn pred jedno 5,6 godina. Mislim da je motor na mlinu 5,5 kw, a ovi dva su oko 1kw čini mi se. Do sad sve radi super, jedino je zrela za farbanje jer su na boji jako jako štedili. Evo slika na kojoj se koliko toliko vidi mješaona:
dsc03052rf.jpg
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
M.M. kaže:
Toma sličnu ovoj plavoj na prvoj slici što si stavio imam ja, ne sjećam se više naziva firme od koje sam kupio, ali čovjek je svaki put u Gudovcu na sajmu. On ih radi po kopiji neke talijanske koliko se sjećam koja je duplo skuplja. Moja je 750kg, al stane i preko 800, a bila je oko 14500 kn pred jedno 5,6 godina. Mislim da je motor na mlinu 5,5 kw, a ovi dva su oko 1kw čini mi se. Do sad sve radi super, jedino je zrela za farbanje jer su na boji jako jako štedili. Evo slika na kojoj se koliko toliko vidi mješaona:
dsc03052rf.jpg

Baš sam si mislil kakve veze ima Landini s mješaonom :) Reko kaj s njim mješaš :)
Ovaj je jako slična kaj ti veliš ovoj plavoj, imaju isti sistem. Daj mi reci koliko je visoka?
 
K

kico75

Guest
kico75 kaže:
koliki kapacitet mješaone bi trebao za tov junadi 50 komada.
može te mi odgovorit molim vas.hvala :scratch
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Gledajte,ja imam 50 junadi!!!
I imam mješaonu cca 700kg,neznam točno.
I sada kada dajem silažu i suhi šrot onda meljem jednom tjedno!!!
A kada silažu potrošim,onda moram mljet svaki drugi dan dan!!
Ako Vas zanima,mogu je uslikat kroz par dana...
 

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
toma84 kaže:
Baš sam si mislil kakve veze ima Landini s mješaonom :) Reko kaj s njim mješaš :)
Ovaj je jako slična kaj ti veliš ovoj plavoj, imaju isti sistem. Daj mi reci koliko je visoka?
Vjerojatno ti je odsječena slika kao i meni kad ju postavim, ako vidiš cijeli datum i sat dolje desno onda je ok, ali bolju sliku mješaone stvarno nemam a danas zaboravio poslikati...
A visoka ti je ...brat bratu ima oko 3 metra...ako imaš doma limenu kantu od farbe za crte na cestama (ovakvu kao ove na slici desno od mješaone) možeš se poigrati i preko odnosa izračunati visinu :D Kad smo mješaonu stavljali na ovo mjesto morali smo izbiti ovu jednu "ruku" na šupi :mrgreen:
A Landini eno stoji u garaži i jedva čeka sezonu
 
Na vrh