• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mješaona stočne hrane

K

kvicoje

Guest
Kad pogledaš kolike su rupe na situ izgleda kao da će sva zrna da prođu ali kad samelješ žitarice na 8 i sastaviš koncentrat za preživare dobiješ pravu stvar, već za svinje i kokoši je druga priča za njih mora dosta sitnije.
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Kad pogledaš kolike su rupe na situ izgleda kao da će sva zrna da prođu ali kad samelješ žitarice na 8 i sastaviš koncentrat za preživare dobiješ pravu stvar, već za svinje i kokoši je druga priča za njih mora dosta sitnije.


meni je dosta da jecam slomi na dva ili tri koada a zob na pola jer sada dajem zob cijelu i dok zvacu je OK ali ako gutaju onda ju ne uspiju probaviti problem ako uz to das nesto drugo razlicite velicine onda izbiru ... ja do sada maljem jecam na 5mm ili 5,5mm i dobro je kod zobi bi trebala brzina rotora biti manja jer ju centrifugalna sila jako razbaca i onda stopa sito mozda bi bilo i dobro probati sa 6mm...
 
K

kvicoje

Guest
5,5 ili 6 je vrlo blizu pogotovu pri brzinama kakve prave motori na mlinovima, probaj 8mm nećeš se pokajati videćeš da je prava stvar bar po meni.
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
5,5 ili 6 je vrlo blizu pogotovu pri brzinama kakve prave motori na mlinovima, probaj 8mm nećeš se pokajati videćeš da je prava stvar bar po meni.

narucio kod jednog "maistora" iz Vrbovca da mi slozi mjesaonu (1000oira) monofazna motor 2,2 na mlinu a na miješaoni 1,5...
on tvrdi da na 7mm nebude rotor uspio razbiti zrno posto su ovi motori (monofazni) dosta slabi pa im padaju okretaji pri opterecenju zato smo se dogovorili da mi napravi dva od 5mm i od 6mm za 10 dana idem po nju pa budem vidio ....
 
K

kvicoje

Guest
Kolega u svakom slučaju sito se menja a ima dosta i do broja obrtaja motora, kod mene je na mlinu končarev trofazni motor od 5,5kw sa 2800 obrtaja on ne oseća kad ga zaspeš sa žitom toliko je jak
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Kolega u svakom slučaju sito se menja a ima dosta i do broja obrtaja motora, kod mene je na mlinu končarev trofazni motor od 5,5kw sa 2800 obrtaja on ne oseća kad ga zaspeš sa žitom toliko je jak

jebiga ja nemam trofaznu struju zato mogu dobiti samo 2,2kw:cry:
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
pa da se stave slikice novopridošlice i nek dugo i dobro radi:drinkers:
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
pa da se stave slikice novopridošlice i nek dugo i dobro radi:drinkers:

kupio sam vidjet cemo sad sam još kod punice sutra sam doma bude slika hm.....
monofazna je nece biti neki kapacitet ali mislimda mi bude sluzila
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
e vidi se tko poštiva ženinu majku,nego koliko domačih novaca je trebalo izbrojiti ,i koji je proizvođač jer ja sam gledao na Gudovačkom sajmu i jedna privatna tvrtka mi je ponudila od tonu sa trofaznim motorom za mješanje a ja da pripojim svoj ciklo 100 oko 1000 eurića sa Jadrankinim pdvom:partyman:
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
e vidi se tko poštiva ženinu majku,nego koliko domačih novaca je trebalo izbrojiti ,i koji je proizvođač jer ja sam gledao na Gudovačkom sajmu i jedna privatna tvrtka mi je ponudila od tonu sa trofaznim motorom za mješanje a ja da pripojim svoj ciklo 100 oko 1000 eurića sa Jadrankinim pdvom:partyman:

da ali ova je sa mlinom od 350kg= 1000evri na crno bez racuna hm mene su u gudovcu trazili 8700kn za sličnu a onaj kralj kočijan ili tako nesto 8500kn za kosu od 100kg sve monofazne i svi motori na mlinu 2,2KW neznam mozda sam za za...bo vidjet cemo sutra kad ju skinem s prikolice...
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
onda ovi bravari imaju cjenik po kaputu,ja kada skupim pare za mješaonu idem u starim tenama i poderanim trapericama jer mi je gazdarica KRALJ KOCIJAN u Gudovcu rekla za 500 kg sa motorom za mješaonu a moj ciklo 100 sa pdvom sve čisto 10 000domačih novaca,druga slična 7500 ali ova druga definitivno lošija izvedba,po meni najbolja je opcija tko može nači nekakvu uvoznu ali te su sve polupane i potrošene a i cijene su im :madmana:
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
ja imam megametalov mlin od 2.2kw monofatzni i on za sat vremena izmelje jedno 150 kg ali ga ne silim i ne otvaram do kraja jer meljem na 4mm ili 5 mm da to bude brašno
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
ja imam megametalov mlin od 2.2kw monofatzni i on za sat vremena izmelje jedno 150 kg ali ga ne silim i ne otvaram do kraja jer meljem na 4mm ili 5 mm da to bude brašno

a zasto želiš da bude brašnasto?:scratch
ja mislim da je bolje da se melje na malo krupnije ;)
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
pa zato jer držim 2 svinje za svoje potrebe za koje kuham sitni krumpir kojeg bi i bacio jer ga godišnje imam 70-90 vreća po 30kg a krupnog imam 400-500 vreća njega prodam i onda taj kuhani krumpira tučem i u vodi mješam sa brašno pa to ispane kao nekakva meća
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
probao raditi sa novom mjesaonom i hm... zadovoljan:supz:
sito je gore od 6 ili 7 mm i za mene melje dosta dobro i dosta brzo:supz:
evo par slikica



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

na mlinu je novi motor koncar 2,2KW a na mješaoni reparireni isto končarov (uvalili mi ga) od 1,5KW sad sve radi nista se ne grije jedino mi se zastopao mlin jer je bio otvoren potpuno (kako ono vi kazete šuber) i ispraznio sam cijelu vrecu kukuruza sad sam radio samo kukuruz i otvorio ja 80-85% i ide za mene OK nije to sad prebrzo ali nesto slicno ko na traktoru samo sto ovdije ne moras tegliti vrece...
loše napravljeno za vaditi sito ali mislim da ce ovaj ostati gore dozivotno, vidjet cemo kako ce prolaziti ječam na godinu....
 
K

kvicoje

Guest
Baš lepo ti izgleda mešaona, po položaju mlina sigurno je nož u čvrstoj vezi, odrađivaće ona tebi dobro posao, neka te posluži
 

Ivica Blagaj

Član
Tu od
13 Velj 2011
Poruka
470
Mješaona st.hrane 1t

Početak "projekta automatizacije"..

14112009167.jpg

10032010034.jpg

10032010026.jpg

10032010031.jpg

14032010041ptyope.jpg

24042010065.jpg
 
Posljednje uređivanje:

Ivica Blagaj

Član
Tu od
13 Velj 2011
Poruka
470
Završeni svi radovi..

pa314287.jpg

pa314288.jpg

pa314294.jpg

pa314295.jpg

induktivna bezkontaktna sklopka
pa314291.jpg

pa314289.jpg

pa314292.jpg

pa314285.jpg

pa314286.jpg

pa314284.jpg
 
Posljednje uređivanje:

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Ivica, od kolikog su ti kapaciteta silosi i kako ih puniš????
 
Na vrh