• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mješaona stočne hrane

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Svi komentari što nisu imali veze sa mješaonom stočne hrane obrisani.
a ti maiky,imaš upozorenje,nemoj skretat sa teme.
o "žišcima" si otvorite posebnu temu ako več ne postoji.
dino
 

Ivica Blagaj

Član
Tu od
13 Velj 2011
Poruka
470
Mali osvrt...meni je zanimljivo da dobra većina ljudi uopće ne primjećuje zapravo prave i bitne možebitne probleme i pojave prilikom nekih procesa proizvodnje ili sl..nego uvijek neke nebitne površinske stvari..(u što sam se uvjerio kroz desetak svojih postova a i kroz čitanje mnogih drugih)..


**** Velika iznimka: štovani član ZJ !!!!!!!!!!!!
 
Posljednje uređivanje:

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Mali osvrt...meni je zanimljivo da dobra većina ljudi uopće ne primjećuje zapravo prave i bitne možebitne probleme i pojave prilikom nekih procesa proizvodnje ili sl..nego uvijek neke nebitne površinske stvari..(u što sam se uvjerio kroz desetak svojih postova a i kroz čitanje mnogih drugih)..


**** Velika iznimka: štovani član ZJ !!!!!!!!!!!!!

kakve ima vezo OVO sa mješaonom stočne hrane????
 

mate22

Član
Tu od
18 Lis 2009
Poruka
420
ovako. meješaona stočne hrane mi je preskupa jer imam samo 5 krava, ali treba mi solidan mlin čekićar koji melje svo zrnje i cijeli klip kukuruza. kolko sam vidio na netu samo ova tri daju nove proizvode

5300kn
http://strojarstvo-skrobar.hr/index.php?option=com_content&view=article&id=65&Itemid=70

4700kn
http://www.strojarstvo-calopek.hr/ArtDetalji.aspx?Artikl=100020

7000kn
http://www.metal-herceg.hr/index.php?option=com_morfeoshow&task=view&gallery=1&Itemid=14

i ovaj za 2200kn na njuškalu
http://www.njuskalo.hr/poljoprivreda-ostalo/mlin-cekicar-oglas-3919234

ugl. treba mi mljet barem 250-500kg/h i obavezno cijeli klip i da ima spremnik i obavezno na struju. ovi svi gore mi se čine dobri posebno ovaj od skrobara ali mi je malo preskupo. ako tko ima kakvu informaciju za neki takav rabljeni ili tko se kuži u te stvari jel mi može reć jel se isplati ovaj sa njušala, meni se čini ok ide motor 4kwh, malo mi je čudno jedino ono za klip
 
Posljednje uređivanje:
K

kvicoje

Guest
Neznam Mate zašto bi ti bila puno skuplja mešaona od ovoga mlina sa bunkerom, prošle godine sam našao majstora za 700 eura mi je napravio mešaonu sve sa mlinom 7,5kw motor, meni je mlin u krutoj vezi ali melje ceo klip, ako bi bio čekićar to bi bilo još 100-150 eura skuplje.
 

mate22

Član
Tu od
18 Lis 2009
Poruka
420
kakav je to mlin u krutoj vezi? kako to izgleda, i radi?
hm, ta tvoja mješaona sa motorom i mlinom je cirka 5500kn a to mi zvuči ko bagatela za cijeli komplet, o tom bi se već dalo i razmislit

imam cirka 2500kn na raspolaganju trenutno tako da su mi i mlinovi ovi gore novi preskupi. financijski mi je prihvatljiv ovaj ručni rad (ovaj zadnji) pa me zanima jel mi tko može reć kako vam se čini jel to valja što
 
K

kvicoje

Guest
Ima 3 vrste mlinova, u krutoj vezi(gde je nož fiksiran za motor), čekićar sa polusitom tzv. slovenački tip i čekićar sa celim sitom koji je i najbrži od te tri vrste. Mešaone pravi kako ko stigne tako da ih ima dosta različitih modela. Treba se dobro raspitati jer ako kupuješ mlin to ti je pola investicije a velika je razlika.
Ovaj ručni rad na poslednjoj slici dosta dobro izgleda i lepo je urađen.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
V

velim

Guest
pozdrav. planiram napraviti kosu mješaonu cca 400 kg pa me zanima koliko okretaja treba imati pužnica, ako netko zna.
 

mate22

Član
Tu od
18 Lis 2009
Poruka
420
koji promjer sita koristite na mlinu?
jel ima razlike u optimalnom promjeru za recimo krave simentalke, svinje itd?

ja sam razmišljao da je 8-10mm najbolje, 12 mi se čini pregrubo, al nisam naročito pametan po tom pitanju :)
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
koji promjer sita koristite na mlinu?
jel ima razlike u optimalnom promjeru za recimo krave simentalke, svinje itd?

ja sam razmišljao da je 8-10mm najbolje, 12 mi se čini pregrubo, al nisam naročito pametan po tom pitanju :)

meni se pokazao najbolji od 5,5mm ali posto sam nabavio mjesaonu na monofaznu struju lakse je mlinu na situ od 6 mm prosao bi I od 6,5mm ali onda ostane jedan dio jecma i psenice cjeli. :(
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
zavisi kakvog mlina imaš...kod mene na mješaoni je 7kW trofazni i sito 8mm,pa mi još uvijek melje malo presitno...;)
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
zavisi kakvog mlina imaš...kod mene na mješaoni je 7kW trofazni i sito 8mm,pa mi još uvijek melje malo presitno...;)

u potpunosti se slazem jer trofazni od 7kw je jak motor i zrnje ga ne uspije zaustavljati ( opteretiti) nazalost ja nemam trofaznu struju i moram se zadovoljiti sa monofaznim od 3kw a sad uvesti trofaznu struju radi 3-4 krmace 10-tak tovljenika i 1 nerista na vidim svrhe.....
 

budo

Novi član
Tu od
18 Stu 2010
Poruka
23
poz

pozz novi sam tu i htio bi praviti mjesaonu za hranu imam neki mlin koji mi goni traktor mellje sve sa klipom pa me interesuje koliki obrtni moment ide uspirale koja mjesa i koja snaga motora recimo jeli ima iko neke nacrte neke preciznije mjere o mjesaoni stim da bi trebao ako ko ima ii precnik spirale koja mjesa recimo na mjesaoni od 400- 500 kg unaprijed hvala
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
pozz novi sam tu i htio bi praviti mjesaonu za hranu imam neki mlin koji mi goni traktor mellje sve sa klipom pa me interesuje koliki obrtni moment ide uspirale koja mjesa i koja snaga motora recimo jeli ima iko neke nacrte neke preciznije mjere o mjesaoni stim da bi trebao ako ko ima ii precnik spirale koja mjesa recimo na mjesaoni od 400- 500 kg unaprijed hvala


Šta hraniš sa tim kukuruzom gdje je samljeven i klip :scratch
Znaš li da takva prekrupa nije dobra za ishranu!?
Istina je da tako dobiješ više mase ali je hranljiva vrijednost puno manja nego od prekrupe čistog zrna. Osim toga komuša (oklasak) sadrži dosta lingnina koji je ne svarljiv i ne rastvorljiv i kao takav samo opterećuje probavni sistem!
 

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
u potpunosti se slazem jer trofazni od 7kw je jak motor i zrnje ga ne uspije zaustavljati ( opteretiti) nazalost ja nemam trofaznu struju i moram se zadovoljiti sa monofaznim od 3kw a sad uvesti trofaznu struju radi 3-4 krmace 10-tak tovljenika i 1 nerista na vidim svrhe.....

ja sam imo sito 2,5 mm i za poludit bilo doćekat da izmelje makar je moror 6 kw sad je 4 ili5 i gotovo duplo prije i neizbacuje više osigurače ali nebi mljeo krupnije
 

Najnoviji postovi

Na vrh