• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mješaona stočne hrane

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
Kod preživara ishrana nije tako jednostavna kao što ti pišeš, a pogotovo ne kod muznih krava.

samo ti melji na 4 i neboj se,objasnjenje u temi hranidba stoke
 

stihlMS660

Član
Tu od
18 Stu 2010
Poruka
276
di ću tamo naći objašnjenje? pa ima preko 60 stranica na temu :s:
morat ću sutra sve pročitati ;)
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
Pozdrav ljudi,
trebao bi mi savjet i preproruka.
Imam mline na kamen s kojima uskoro pocimam meljet zitarice usluzno.
Uglavnom ljude zanima ili mljevenje brasna za kruh ili stocna mljeva, pa me zanima sta bi u ovom segmentu stocne mljeve mogao unaprijedit.
Konkretno razmisljam o mjesaoni, jer ne mogu mlit zitarice zajedno jer mi mlinovi moraju ostat cisti.
Kakva mjesaona bi mi trebala ako bi je upario sa mlinovima na kemen?
Ima li tko za punudit, sta gledat na njuskalu, eventualno kako napravit?
Volio bi da ima i dozatore za vitamine i ostale dodatke ishrani...
Okvirno mislim da bi mi odgovarao volumen cca 500-800kg.
 

TOSO

Član
Tu od
26 Lip 2013
Poruka
43
A što ti treba od te mješaone

Ma meni ne treba ništa nego je kolega kupio polovnu neki dan pa kaže da mu ne uvlači dobro kukuruz, ide jako sporo. E sad ja neznam na kojem principu to radi i zašto ne uvlači pa ako može neka pomoć (može i na pp).
 

dane

Član
Tu od
29 Lip 2008
Poruka
342
Ja iam skjoldovu mješaonu (ima slika na 3 stranici), može biti da je nešto negdje zaštopano. Trebao bi provjeriti dovodnu cijev od mlina do mješaone ako je kao i moja
 

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
Mi isto imamo skjold
treba vidit kakvo je sito kodnas je bilo sito 2mm sto je nepotrebno i bila je užasno spora metnili smo veče sito i sad je ok makar nije prebrza
i treba vidit da nevuče zrak na cjevi
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Ja bi samo postavio pitanje koje glasi: koja mjesaona je bolja verikalna ili ove kose-horizontalne?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,631
Sa zračnim umješavanjem...je najbolja.

Ova horizntalna s kontra spiralama je isto OK.
Ma OK je onakva kakvu imaš (za svoje potrebe).
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ako imaš visinu bolje miješa vertikalna ali sporije melje jer mora dizati masu . Horizoltalna je niža i netreba visina na mojoj je ciklon iznad deke (vertikalna) .
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
Ja imam vertikalnu od KK od 1t i zadovoljan sam s njom :). Za sat i pol, dva ju cijelu napunim. Jedan kolega ima i vagu na njoj, 5000kn je dao za vagu :).
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
Kad sam ja kupovao mješaonu i raspitivao se za te veće mješaone svi mi govorili da je horinzontalna bolja.
Moja je kapaciteta dva puta po 30 kg i dnevno miješa dvije tone hrane :(rofl):
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
130 krmaca nahrani za 45 min a tov i odojke hrani cijeli dan ( 10 do 12 obroka). S njom imam posla otprilike pola sata dnevno:(nod):
 

Najnoviji postovi

Na vrh