• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mješaona stočne hrane

amok

Novi član
Tu od
11 Kol 2011
Poruka
6
Pomoc

Molim vas ako neko zna kakav je sistem rada ove mjesaone. Prijatelj je dobio mjesaonu i samo ove fotografije. Medjutim, ne zna kako je postaviti i kako radi, na kojem principu. Ako je se neko susretao sa ovim strojem da mi objasni kako to radi.

Unaprijed zahvalan.

Fotografije u prilogu.
 

Prilozi

  • Image0861.jpg
    Image0861.jpg
    27.5 KB · Pregleda: 426
  • Image0862.jpg
    Image0862.jpg
    21.2 KB · Pregleda: 349
  • Image0863.jpg
    Image0863.jpg
    19.9 KB · Pregleda: 370

Ivica Blagaj

Član
Tu od
13 Velj 2011
Poruka
470
Ivica, od kolikog su ti kapaciteta silosi i kako ih puniš????

30t, 15t, 10t
Punim ih pokretnim transporterom odozgora, imam transporter 8m na postolju sličnom elevatoru.
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
30t, 15t, 10t
Punim ih pokretnim transporterom odozgora, imam transporter 8m na postolju sličnom elevatoru.


vidim da imas dosta iskustva i stvarno ti cestitam kako si to uspio sloziti zanima me od koliko su kilovata ovi motori na puznicama za vađeje žita iz silosa, posto ja nemam trofaznu struju dali bi se moglo staviti jedan monofazni od 1KW ili 1,5 KW dali bi bio dovoljan da pokrene punu puznicu???
obako na slici si je tesko dokuciti velicinu koje su dimenzije silosi?
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
stvarno super napravljeno i skombinirano a ako smijem pitati čime se ti baviš kad imaš tolke silose i mešaonu
 

Ivica Blagaj

Član
Tu od
13 Velj 2011
Poruka
470
vidim da imas dosta iskustva i stvarno ti cestitam kako si to uspio sloziti zanima me od koliko su kilovata ovi motori na puznicama za vađeje žita iz silosa, posto ja nemam trofaznu struju dali bi se moglo staviti jedan monofazni od 1KW ili 1,5 KW dali bi bio dovoljan da pokrene punu puznicu???
obako na slici si je tesko dokuciti velicinu koje su dimenzije silosi?

Hvala..najbitnija je volja :)
Bilo bi ti dosta, ne vrti se to teško..ove pužnice su fi 100.. Ovi moji motori su 1,1kw ali 970 okr., tak da ako je tvoj motor 1400okr. i kad ga zreduciraš na 400okr. pužnice još mu utrostručiš snagu.

I da, na pužu 8m fi 160 imam 3,5kw motor (trofazni) koji nosi 40t/h pod kutom od 50-60 stupnjeva i ide bez problema..
 
Posljednje uređivanje:

Ivica Blagaj

Član
Tu od
13 Velj 2011
Poruka
470
stvarno super napravljeno i skombinirano a ako smijem pitati čime se ti baviš kad imaš tolke silose i mešaonu

Hvala, da bilo je nekoliko kombinacija i premještanja dok nije došlo u postojeću poziciju.. :)

Haha "tolike silose"..pa u nje stanu 2 kamiona žita (koja količina :) )
Imam proizvodnju svinja i tov junadi. Inače silose punim par puta godišnje dok dokupljujem žitarice.
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
pa dobro ovo za 2 kamiona žita ali je to opet 55t i to još sve pod krovom i automatizirano samo pališ i gasiš sklopke a ono radi opet ima i s tim posla ali je sigurno lakše nego nositi vreće i kante
 

Ivica Blagaj

Član
Tu od
13 Velj 2011
Poruka
470
pa dobro ovo za 2 kamiona žita ali je to opet 55t i to još sve pod krovom i automatizirano samo pališ i gasiš sklopke a ono radi opet ima i s tim posla ali je sigurno lakše nego nositi vreće i kante

A preporod je, prije sam uvrečaval, pa na vagu pa u mlin.. :rolleyess:
a sad samo sviram po tipkama ko po harmoniki.. :D
Šalim se, a idu posije, soja, premix, suncokret i te komponente ručno koje su u vrečama..ali zato se u onaj T1 sabirni može kipati iz vreće da ju netreba nositi na mlin..
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Hvala..najbitnija je volja :)
Bilo bi ti dosta, ne vrti se to teško..ove pužnice su fi 100.. Ovi moji motori su 1,1kw ali 970 okr., tak da ako je tvoj motor 1400okr. i kad ga zreduciraš na 400okr. pužnice još mu utrostručiš snagu.

I da, na pužu 8m fi 160 imam 3,5kw motor (trofazni) s koji nosi 40t/h pod kutom od 50-60 stupnjeva i ide bez problema..

kako se krecu cijene puznica sa elektromotorom???

mislim napraviti vodoravni silos 6x2x2,5 koi ce biti pregrađen na tri dijela pa mi zato trebaju tri puznice od hm...2,5m ili mrvicu vise da bim dobio pad sa cijevima jer je usipni koš na mojoj mješaoni 1,3m hm....trebati ce mi četvrta puzniva od 2,5 m ..... preskupo za moju malu proizvodnju...:cry:
 

Ivica Blagaj

Član
Tu od
13 Velj 2011
Poruka
470
kako se krecu cijene puznica sa elektromotorom???

mislim napraviti vodoravni silos 6x2x2,5 koi ce biti pregrađen na tri dijela pa mi zato trebaju tri puznice od hm...2,5m ili mrvicu vise da bim dobio pad sa cijevima jer je usipni koš na mojoj mješaoni 1,3m hm....trebati ce mi četvrta puzniva od 2,5 m ..... preskupo za moju malu proizvodnju...:cry:

a pužnica te dođe oko 500kn/m, kučišta ležajeva ti još trebaju, ploče za završetak vanjske cijevi, tokarene osovine za unutarnju cijev, remenice, nosač-napinjač za el motor, farba, odlazne cijevi, sklopke itd..

Ja sam kupovao rabljene motore kao i svu drugu opremu za el. ormare, a i pužnice sam većinom imao doma polovne.
 
Posljednje uređivanje:

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
a pužnica te dođe oko 500kn/m, kučišta ležajeva ti još trebaju, ploče za završetak cijevi, tokarene osovine za cijev, remenice, nosač-napinjač za el motor, farba, sklopke itd..

Ja sam kupovao rabljene motore kao i svu drugu opremu za ormare, a i pužnice sam većinom imao doma polovne.

našao sam na njuškalu da ih dela netal-herceg provam se raspitati koliko dođe od 100mm 2,5m sa monofaznim motorom ....

ili .... skinuti krov na garazu i napraviti tri silosa vanjska podignuta za 1,5m od poda na koima bim na visini od 2m postavio plasticne cijevi preko koih bim punio mješaonu ... ako bim dobro napravio kao bi mlin trošio tako bi zrnje dolazilo kad se napuni usipni kos ako su cijevi dosta uronjene vise nebi zrnje izlazilo meni nije bas toliko bitna receptura....
E! sad dolazi problem cime puniti silose koi bi bili visoki oko 4-4,5m .... :cry:
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
kod mene su dva silosa po 18 tona nutra u sklopu mješaone u jednom kukuruz a u drugom tritikale..puževi nose u ovu žutu kutiju tu ide 60 kg i onda znam več otprilike dok treba manje gdje je kolko kg, uglavnom meni funkcionalno...ovaj smeši na desno nije spojen sa kutijom jer imam nutra tritikal špricani protiv žižaka a otrovu je karenca 2 mj a špricali pred 1 mj bila užasna navala žižaka...

P9050466.jpg

P9050467.jpg
 

VetMed

Član
Tu od
22 Lip 2009
Poruka
38
Hvala, da bilo je nekoliko kombinacija i premještanja dok nije došlo u postojeću poziciju.. :)

Haha "tolike silose"..pa u nje stanu 2 kamiona žita (koja količina :) )
Imam proizvodnju svinja i tov junadi. Inače silose punim par puta godišnje dok dokupljujem žitarice.

Odlicno uradjeno, svaka cast. Posto kazes da se bavis tovom junadi, zanima me koji ti je sastav smese za tov junadi, sta sve ide od komponenti i u kom procentu. Hvala unapred.
 

Ivica Blagaj

Član
Tu od
13 Velj 2011
Poruka
470
Odlicno uradjeno, svaka cast. Posto kazes da se bavis tovom junadi, zanima me koji ti je sastav smese za tov junadi, sta sve ide od komponenti i u kom procentu. Hvala unapred.

Mislim da bi to bilo off topic..pošto ima otvorena tema nešto tipa ishrana stoke ili sl..
Miješam svašta, i u raznim varijantama, za skroz malu telad (100kg) jedna receptura, 200kg druga, pa super koncentrat itd.. Uglavnom telad hranim smjesama + sijeno, pa neki prijelazni periodi pola smjesa a pola hrana za veću junad iznad 250kg, koju hranim superkoncentratom pomiješanim sa siliranim zrnom kukuruza i kukuruznom silažom + sijeno, slama ili sjenaža.
 

VetMed

Član
Tu od
22 Lip 2009
Poruka
38
Mislim da bi to bilo off topic..pošto ima otvorena tema nešto tipa ishrana stoke ili sl..
Miješam svašta, i u raznim varijantama, za skroz malu telad (100kg) jedna receptura, 200kg druga, pa super koncentrat itd.. Uglavnom telad hranim smjesama + sijeno, pa neki prijelazni periodi pola smjesa a pola hrana za veću junad iznad 250kg, koju hranim superkoncentratom pomiješanim sa siliranim zrnom kukuruza i kukuruznom silažom + sijeno, slama ili sjenaža.

OK, u pravu si, otisli bi u drugu temu. Izvinjavam se i administratorima. Pogledacu u temi o ishrani stoke. Pozdrav.
 

Ivica Blagaj

Član
Tu od
13 Velj 2011
Poruka
470
našao sam na njuškalu da ih dela netal-herceg provam se raspitati koliko dođe od 100mm 2,5m sa monofaznim motorom ....

ili .... skinuti krov na garazu i napraviti tri silosa vanjska podignuta za 1,5m od poda na koima bim na visini od 2m postavio plasticne cijevi preko koih bim punio mješaonu ... ako bim dobro napravio kao bi mlin trošio tako bi zrnje dolazilo kad se napuni usipni kos ako su cijevi dosta uronjene vise nebi zrnje izlazilo meni nije bas toliko bitna receptura....
E! sad dolazi problem cime puniti silose koi bi bili visoki oko 4-4,5m .... :cry:

Po meni nemoj raditi na principu da uranjaš cijevi u mlin, nekad kad-tad počet češ raditi smjese po recepturi, odnosno imat češ potrebu vagati komponente pa si odmah gledaj da sustav prilagođavaš tome. Mješanje ovak bez točnog omjera....... :?
Nije loš taj princip da podigneš silose pa da iz njih materijal odlazi prirodnim padom samo u tom slučaju nemožeš postaviti automatiku ako bi se za nju odlučio, nego moraš bit kod šubera i gledat na vagu... :drinkers:
A punjenje nije neki problem...imaš na raspolaganju transporter, elevator, puhalin....ili izbiješ od gacije navoz ko na vuglenicu pa puniš silos direktno iz prikolice... :blackeye
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
HAHAHA..... iako ne razmen zagorski jer sam samo zagorski zet ali sam skizio!

puhalnik bi bio najbolje rijesenje ali ja nemam trofaznu struju!!!! a i puzni transporter bi treba biti barem 9-10m dug i za to pokretanje bi treba neki jaci trofazni motor:madmana::madmana::madmana:

što se tiče recepture ja u Istri nemem proizvodnju kukuruza zato njega stavim u vrcami to je vec određena mjera superkoncetrat je isto uvrecan jos mi ostane ječam i zob a to ide u omjeru 1:1 vise manje ... imam ja silos (sanduk) od drveta napravljen za 26 m3 (kubika) ali mi je malo dislociran e sad ili mliti kod sanduka ili nositi smeljeno .....
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
kod mene su dva silosa po 18 tona nutra u sklopu mješaone u jednom kukuruz a u drugom tritikale..puževi nose u ovu žutu kutiju tu ide 60 kg i onda znam več otprilike dok treba manje gdje je kolko kg, uglavnom meni funkcionalno...ovaj smeši na desno nije spojen sa kutijom jer imam nutra tritikal špricani protiv žižaka a otrovu je karenca 2 mj a špricali pred 1 mj bila užasna navala žižaka...

P9050466.jpg

P9050467.jpg


od čega ti je napravljen silos?????
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
betonski silos , več zidovi bili samo smo dozidali ovaj sad poprečni i nutra jedan zid na pola i eto ti dva silosa po 18 tona, sa ciglom zidano i nutra izolacija...
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
kod mene su dva silosa po 18 tona nutra u sklopu mješaone u jednom kukuruz a u drugom tritikale..puževi nose u ovu žutu kutiju tu ide 60 kg i onda znam več otprilike dok treba manje gdje je kolko kg, uglavnom meni funkcionalno...ovaj smeši na desno nije spojen sa kutijom jer imam nutra tritikal špricani protiv žižaka a otrovu je karenca 2 mj a špricali pred 1 mj bila užasna navala žižaka...


koim se srestvom riješavaš "žižaka" ja sam se sluzio Actelikom ali nije bas bilo rezultata peoblem su zidovi od siporeksa i drveni sanduci-
 

Najnoviji postovi

Na vrh