• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mladi u poljoprivredi EU

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
Trazeci po internetu neke informacije i po NN-ma nisam nasao nista sto bi dalo odgovor na moje pitanje.
Pricao sam i sa nekim kolegama koji imaju farme,ali oni o tome blago receno nemaju pojma.

Moje pitanje je vezanu za poticaje ili neke pogodnosti za mlade poljoprivrednike.
Sad bas ne znam kako definirati mlade,jer vidim da se negdje mladi poljoprivrednici vode do 40 godina starosti. Ali eto uzmimo to za granicu neku.

Mogu pitanje odma formirati ovako, ima li u EU kakvih potpora za mlade za ulazak u poljoprivredu?
Odnosno da zelim imati proizvodnju sad cu navesti primjera radi: proizvodnja i prodaja jaja, kozjeg mlijeka, mesa kunića ili otvoriti OPG postoje li kakve pogodnosti?
Ima li tu ulogu i obrazovanje tog koji zeli nesto raditi u poljoprivredi?

Trazeci po internetu nisam naisao na nista konkretno, pa pitam ovdje jer mozda netko tu zna nesto.
Ako netko ima bilo kakvu informaciju neka napise,hvala. ;)
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Neslužbeno je formirana Udruga mladih poljoprivrednika,koja ima za cilj iskoristiti takve fondove.Ja sam negdje pročitao podatak da će mladi koji budu preuzimali OPG moći dobiti do 50 000 eura,no ne znam sad gdje.Možda je to bilo i na nekom od letaka u duhu propagande razdoblja pred referendum. Svakako će bit sredstava,a oni koji pokažu ozbiljnost će ta sredstva vjerujem moći i dobiti,jer ipak se radi o EU natječajima a ne ovim našim koje provode lokalni šerifi po svojim pravilima.
 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
Za obrazovanje imas ovdje
http://www.csk.hr/
A za kojekakve potpore ....

Imam vec neki vocnjak,to mi je hobi vise.
A i stocarstvo i ratarstvo mi je primarna stvar.

Taj csk.hr nije los, po meni je to fantasticna stvar.
Tko to voli i tko radi u jednom od dva "smjera" koja se tamo nude, mislim da je prava stvar da ih gazda tamo uputi na doskolovanje.

Budem pokusao naci neki e-mail pa poslati upit na neku adresu.
 

tihomir-bj

Član
Tu od
10 Tra 2011
Poruka
76
Trazeci po internetu neke informacije i po NN-ma nisam nasao nista sto bi dalo odgovor na moje pitanje.
Pricao sam i sa nekim kolegama koji imaju farme,ali oni o tome blago receno nemaju pojma.

Moje pitanje je vezanu za poticaje ili neke pogodnosti za mlade poljoprivrednike.
Sad bas ne znam kako definirati mlade,jer vidim da se negdje mladi poljoprivrednici vode do 40 godina starosti. Ali eto uzmimo to za granicu neku.

Mogu pitanje odma formirati ovako, ima li u EU kakvih potpora za mlade za ulazak u poljoprivredu?
Odnosno da zelim imati proizvodnju sad cu navesti primjera radi: proizvodnja i prodaja jaja, kozjeg mlijeka, mesa kunića ili otvoriti OPG postoje li kakve pogodnosti?
Ima li tu ulogu i obrazovanje tog koji zeli nesto raditi u poljoprivredi?

Trazeci po internetu nisam naisao na nista konkretno, pa pitam ovdje jer mozda netko tu zna nesto.
Ako netko ima bilo kakvu informaciju neka napise,hvala. ;)

Bas vezano uz tvoje pitanje sudjelovao sam 3 dana na seminaru u Karancu u slavoniji gdje su nam na tu temu francuzi držali predavanje.
Ako te zanima slobodno mi se javi pa te uputim u detljae sto i kako.
jaic.consulting@gmail.com tj www.jaic-consulting.com
 

opgivana

Član
Tu od
7 Ožu 2014
Poruka
33
Mladi sam poljoprivrednik. Bavim se stocarstvom (ovcarstvo). 28 leta mi je i preuzeo sam farmu od roditelja. Trenutno brojim 96 rasplodnih ovaca (cistokrvnih solcarsko - jezerske pasmine) za koje imam svu potrebnu dokumentaciju, rodovnike i itd. Pasnjaci su eko. Pa me zanima, posto u okolici nitko ne zna i nikoga nije brige za to. Kako doci do tih potpora. Iz selekcijske sluzbe su mi samo rekli da postoje dva programa, do 50 000 eura i do 200 000.. Pa me zanima di i kako se informirati o tome.
 

Najnoviji postovi

Na vrh