• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mliječne kvote!?

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Dobio sam iz HPA ovo:

Dodjela kvote iz nacionalne pričuve za kvotnu godinu 2013/2014.

U tablici je navedeno sljedeče:
...
...
Kvota za isporuku mlijeka: 10,089 kg
...
Isporučena količina mlijeka u razdoblju travanj-studeni 2013.: 7,917 kg
...
Korigirana količina isporučenog mlijeka: 7,675 kg
Prekoračenje kvote A na godišnjoj razini: NE
Tražiti dodatnu kvotu A iz nacionalne pričuve: DA

U nastavku piše sljedeće:

PG koje prekoračuje kvotu, sukladno članku8, stavak3. pravilnika o sustavu proizvodnih ograničenja u sektoru mlijeka treba najkasnije do 28. veljače za tekuću kvotnu godinu, HPA podnijeti zahtjev za dodatnu kvotu iz nacionalne pričuve na obrascu 1.
Ukoliko u retku Tražiti dodatnu kvotu A iz nacionalne pričuve stoji "DA" molim popunite Obrazac 1 - Dodjela kvote iz nacionalne pričuve i pošaljite ga najkasnije do 28.02.2014. na adresu HPA...

E sad to meni nije nikaj jasno. Niti sam prekoračio godišnju kvotu, a bome nisam ni tražio dodjelu kvote iz nacionalne pričuve i sad me najviše zanima dali da tražim to dodatnu kvotu, odnosno dal sam ju dužan tražiti ili da zanemarim taj dopis??

I kakvi su penali ako se ne ispuni godišnja kvota?

Molim vas koji ste to dobili, a dobili ste sigurno da mi to malo pojasnite!:icon_scratch:

I dajte me podsjetite koja je bila referentna godina dal 2010. ili 2011. ??
 

Kuba

Član
Tu od
8 Velj 2011
Poruka
175
Pozdrav! :icon_pidu:
Ja mislim da ako se kvota ne ispuni da tu nema posljedica,a za prekoračenje kvote nisam siguran,možda se kvota mora dokupit :(:
 

golman7

Član
Tu od
11 Ruj 2011
Poruka
605
ja nisam dobio nista,,al prosle godine sam imao kontrolu i prekoracenje,,pa sam morao traziti dodatnu kvotu,,,zatrazio sam,poslao upit agenciji i oni mi poslali koliko moram litara zatraziti,otiso na selekciju,predao,ispunio i to je to,,,po meni posalji i gotovo,,nista te ne kosta,,
2011g je kvotna
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
A kaj ja znam koliko da tražim kad nisam ni ovu kvotu ispunio, od 2011. do sad smo smanjili krave što zbbog bolesti, što zbog financija, sad bi kupili 2 krave, jer ova kaj sad imamo su katastrofa i moraju na klanje.

Zanima me kakvi su penali ako se ne ispuni kvota? Ako ih ima, vezano uz premiju?

Inače, 9 mjeseci je mlijeko bilo I. razred, samo 3 mjeseca je bio ll. razred i to ne zaredom.

Neznam kako i to utječe na premiju?
 

golman7

Član
Tu od
11 Ruj 2011
Poruka
605
za penale ti neznam,,,ja sam poslao mail,agenciji,,putem mail-a,mi poslali koliko moram upisati kvote,,sa tim otiso na selekciju,,ili ih nazovi telefonom,mozes i tako,,
 
Na vrh