• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mljekomati kao izvor zarade na malim farmama

B

banijac

Guest
Zanimaju me mišljenja oko mljekomata na malim farmama 0d 15-30 grla, koje polagano dobijaju odbijenice naših mljekara. Polako se pojavljuju po Lijepoj našoj, a u zemljama Europe su hit.
 

mali gazda

Član
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
93
bojim se da će biti teško rasprodati dnevnu količinu mlijeka od npr. 20 -25 krava dnevno na mužnji neznam mi smo isto malo o tome razmišljali ali kod nas bi ljudi radije kupili mlijeko u trgovini makar bilo i bez kvalitete nego na mljekomatu mislim da kod naših građana nije to još dovoljno uhodano , a što s mlijekom koje se ne proda opet povlači dodatan posao oko sireva i opet prodajom , neznam opet puno ulaganja, muke oko sveg tog a rezultat ??????
 
B

banijac

Guest
Razumijem..i mene isto to muči...ali svaki dan gledam red ispred mljekomata na jednoj tržnici u ZG, kod mene ga još nema...grad je od cca 15-20 tisuća ljudi...dosta ljudi kupuje od bakica na placu...pa sve više razmišljam o tom...pogotovo kako Vindija baš i ne plaća...i pitanje je vremena kad će prestat dolazit kod mene...nisam pametan...a opet ak ne uletiš na vrijeme...poslije čovjeku žao...
 

podravec :)

Član
Tu od
18 Ruj 2011
Poruka
492
evo za primjer šolčić ima jedini mljekomat u bjelovaru i ne uspije prodati više do 300 l na dan, tak da sem skeptičen pogotovo u za manja mjesta
 

čiko

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
266
Ulog velik min 25t eura a još veći ulog živci za dobivanje dozvola za mljekomat, poznato vam je to :roll:
Ima i u Karlovcu mljekomat, prošlo godina dana od postavljanja, litra 6kn. Vlasnik neće o novcima ali kaže da mu se zasada isplati, prodaja se povečava

Jedan video kako to radi
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=8MxUSpNaG84[/YT]
 
Posljednje uređivanje:
K

kemicar

Guest
Ja se čudim što ljudima nisu interesantni. Kad bude u mojoj okolici svo mlijeko ću kupovati na njemu. 6 kn/l je možda previše obzirom da otkupljivači kupuju za oko 3 kn ili?
 

mali gazda

Član
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
93
dal to na ovom videu treba pritisnut i tipku stop kad je boca puna to mi se baš i ne sviđa moglo bi se desit da tog mlijeka bude više okolo nego u boci dok se ljudi to ne ispraksiraju ili je doziranje kompjuterski određeno npr. od 1l
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,666
Ulog velik min 25t eura a još veći ulog živci za dobivanje dozvola za mljekomat, poznato vam je to :roll:
Ima i u Karlovcu mljekomat, prošlo godina dana od postavljanja, litra 6kn. Vlasnik neće o novcima ali kaže da mu se zasada isplati, prodaja se povečava

Jedan video kako to radi
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=8MxUSpNaG84[/YT]

bilo je o tom mljekomatu govora u Poljoprivrednoj emisiji pred jedno 3 ili 4 emisije. Ulog je prilično velik, čovjek je rekao da za sada proda oko 60-70 lit. dnevno po 6 kn/l. Znači to je nekih 400 kn dnevno u prosjeku od kojih moraš oduzet troškove struje, mjesta za mljekomat, transport mlijeka do automata(on ima u jednom pravcu oko 20km) održavanje samog automata i ko zna šta još. Nek mu ostane pola od toga to znači da mu treba oko 2.5 do 3 god. da otplati sami mljekomat. Kad bi mogao prodavati oko 150-200 lit. onda bi to bio pravi biznis, u god. dana bi otplatio stroj i stavljao bi lijepu lovu svaki dan u džep.
 
B

banijac

Guest
Mislim da je također veliki problem neinformiranost ljudi oko kvalitete mlijeka u dućanima...prije sveg sam pokrenuo ovu temu iz razloga ako dođe do otkazivanja ugovora od strane mljekare...što onda...prodat krave...strojeve...kome?...za koje novce?...kako preživjeti?...tanka je linija egzistencije u ovoj državi...a bolja vremena ne vidim...
 

dane

Član
Tu od
29 Lip 2008
Poruka
342
Nadajmo se da do toga neće doći


Imao sam negdje cijene od mljekomata moram potražiti po računalu pa stavim ,ti sam biraš kakav mljekomat hoćeš oćeš 10l ili 200litara laktofriz ili kovanice ili papirnate da ima svoje boce ili ne a po tome i ovisi cijena mljekomata
 
Posljednje uređivanje:

mate22

Član
Tu od
18 Lis 2009
Poruka
420
otvoren je jedan i u ogulinu, gradu od 10ak tisuća. nakon početnog entuzijazma, sve je to malo splasnulo. Mljekomat je kod Plodina i na početku kad god sam išo u Plodine netko je točio mlijeko. U zadnjih mjesec dva, nikad ne vidim da netko toči. Takvi su naši ljudi trenutno, ipak je ono uvozno iz trgovine 4,5 kn, a ovo je 6kn, neš ti pameti
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
Kaj tu košta 24 000 euri,to je križanac frižidera,aparata za kavu i 200 literne bačve a softver u njemu je na razini onog v mobitelu od 300 kn!
 

čiko

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
266
Ulog je prilično velik, čovjek je rekao da za sada proda oko 60-70 lit. dnevno po 6 kn/l. Znači to je nekih 400 kn dnevno u prosjeku od kojih moraš oduzet troškove struje, mjesta za mljekomat, transport mlijeka do automata(on ima u jednom pravcu oko 20km) održavanje samog automata i ko zna šta još. Nek mu ostane pola od toga to znači da mu treba oko 2.5 do 3 god. da otplati sami mljekomat. Kad bi mogao prodavati oko 150-200 lit. onda bi to bio pravi biznis, u god. dana bi otplatio stroj i stavljao bi lijepu lovu svaki dan u džep.
E drage nam kumice sa placa imaju svoje prste u tome, ima video nadzor pa se moglo vidjeti što se radilo konkurenciji. Što misliš zašto ima mrežu oko mljekomata? :mrgreen:
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,666
Nisam bio na placu tak skoro pa neznam ni gdje se nalazi aparat, a mrežu nisam skužio da ima
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,529
nisu kumice nego dičurlija...
a i "pošten narod" si je kabla za struju nabavio...:finga:
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
579
mljekomat za 24 000e mi se čini prodavanje lima i magle.
Čini mi se da bi jeftinije bilo stavit mali kiosk, bačve sa mlijekom sa slavinom i jednu sisatu snajku unutra da toči i naplaćuje mlijeko. manji je početni ulog, a i stroj je multi-funkti.
 

Najnoviji postovi

Na vrh