• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Modeli staja, nadstrešnica i ostalih gospodarskih objekata

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
825
Evo ja se malo bavim crtanjem 3D modela štala i nadstrešnica u programu SketchUp evo par slika za početak to bi bila štala za ovce za vrijeme ljeta na ispaši, mogla bi biti i za zimu kad bi se unutar zidova naslagale bale i ovi gornji dijelovi kod krova podaskali.:D:

Scarontalazaovce2_zpsaed5c4f9.jpg


Scarontalazaovce1_zps80f89dcb.jpg


Scarontalazaovce3_zpsa30ab375.jpg


Scarontalazaovce4_zps586382af.jpg
 

AcaAleksic

Član
Tu od
2 Lip 2014
Poruka
233
Ja sam postavio bale okolo, ali za krave koje su u vezanom sistemu, odlična stvar ako kod tebe nema jakih vetrova.. Ali ne bih ti preporučio da ovce dodju u kontaktu sa balama, desi mi se da se krava odveže i odmah kreće da jede "zid"... Ovde se vidi, nenam bplju sliku trenutno..

1848c0c5654882223e797ea028248ed6.jpg
 

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
825
Moram priznati da super izgleda i domišljato je s obzirom da je jako jeftino.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Ova drvena konstrukcija što se vidi to je nosiva i tu još ide krov ili je nešto drugo u pitanju
 

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
825
Konstrukcija je od metalnih cijevi i rađena je po slikama koje sam našel na netu.
 

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
825
Evo još jedan model koji sam započel, več sam napravil cijeli objekt, ali me zanima koje je vaše mišljenje.

Ovo su mjere
Scarontalaremake4_zps37167dac.jpg


Ovo je prednji cio štale i glavni ulaz, a sastrane je drugi izlaz gdje bi se nadovezala nadstrešnica za krunjenje i mljevenje žitarica i tam bi se napravila septička jama.
Scarontalaremake2_zps6bec1969.jpg


Na ovoj je prikazan hodnik kroz štalu koji je širok 2m, a ovi ostali prostori su za koce i mene zanima koji bi bio bolji način, jel bi bilo bolje staviti zidove od cigle u visini od 1m, metalne zidove od cijevi ili nešto drugo i kolka je najbolja površina za koce tj tu bi se trebali rasporediti koci za krmače i prasce i za tovljenje.
Scarontalamjere_zpsc2f1f938.jpg


Na ovoj zadnjoj slici su dva izlaza na kraju, ovaj doljnji je za izvoz gnoja i tam bi se nalazila hrpa sa gnojem, a gornji je za ispust svinja van u ograđen prostor.
Scarontalaremake1_zps441e7260.jpg

Scarontalaremake3_zps47f470d6.jpg
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Takav objekat ako bi bio za svinje obavezno mora biti na rešetkastom podu, jer ubit ćeš se dok sve to ručno očistiš.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
A zašto je pod kutem, iz dva dijela? To se prestalo raditi prije 40-50 godina, puno lakše i jeftinije je izvesti prostor iz jednog komada, tj, u jednoj liniji, naročito zbog krovne konstrukcije, a i onda se pad poda vrlo jednostavno izvede. Prostor mora biti funkcionalan, da se, po potrebi, u njega može ući i s manjim utovarivačem (može ti crknuti krmača, ko će je izvući na ruke?), pa bi po mom mišljenju trebao imati dva velika ulaza, a manje izbaciti, samo ove dobro izolirati. A i prozore bi mogao ubacit. Što kaže Šanana, rešetka obavezno, pa se može jama napraviti i ispod objekta, tu se isto ostvare uštede, nema dodtanog kopanja, nepotrebnog cjevovoda, manji utrošak betona...
I krunjenje i mljevenje izbaciti, mala mješaona stočne hrane, sipaš zrno u nju, a ona odradi ostatak posla.
Zid od cigle ti je skup, preskup, a čelične konstrukcije iziskuju održavanje, a nisu bome ni one jeftine. Iskreno, moj je savjet drvena konstrukcija na betonskoj podlozi. Minimum betona koliko struka dozvoli, sve ostalo montaža.
 
Na vrh