• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mogu li oštetiti motorku ako cjepanice režem "bočno"?

sonofanarchy

Član
Tu od
9 Lip 2019
Poruka
42
Koji ti je kut na lancu? Je bar 25?
Ima tzv. cross cut chain ono klasično što mi koristimo i tzv. ripping chain na 10 stupnjeva koji se koristi za baš pilane te s motorkom ,ameri vole to raditi koliko sam gledao. Alaskan chainsaw mill se zove.

 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,377
Ovo piljenje daski s motorkom mi je jedna od većih gluposti....kubik piljenja na pilani kad smo mi zadnje trupce pilili bilo je 35 kn/m3. A da ne pričam o debljini reza....
Koja budala pila po toj cijeni, kod nas je ta cijena ali u KM, kuna x skoro 4. Pogotovo na velikoj pilani koja potegne struje 3 puta vise dok je pokrenes nego sto vrijedi taj posao
Za one koji razmišljaju da je piljenje na mjestu bolja opcija izmišljena je pokretna pilana.
Imal sam priliku učestvovati u radu na jednoj takvoj, a i na jednoj stacionarnoj. Po mom sudu ovo s prave pilane je bolje i ravnije ispiljeno.
Muha sve je to do majstora, stanja pilane i naostrenosti pila.
Nekada davno, pa bem ga i nije davno dok se nisam bavio ovim cime se bavim napilao sam se motornom pilom greda i greda i to sa husqvarnom 61 koja je i dan danas u zivotu. Tada se nije imalo gdje ni rezati na pilani, a ni sa cim voziti balvan od 10m. Samo u rezanju uzduz nikad cijelu vodilicu ne naslanjati vec samo do poslovice vodilice i nema problema. I jos je bolji izostren lanac ako hocemo ljepsu gredu da dobijemo.
 
Posljednje uređivanje:

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,547
cijena na pilani kod mene je 250 kuna za kubik, tak da je to ustvari bliže 35 eura...za tu lovu (35 kuna) bi mi se isplatilo vozit u ZG...traktorom!
 

Najnoviji postovi

Na vrh