• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mogu li se prodati kestenovi trupci?

Nixa

Član
Tu od
24 Kol 2008
Poruka
255
Pozdrav,

imam nekoliko hektara kestenove šume koja odavno nije sječena.
Kako osobno nisam upućen u šumarstvo, pitam eto, Vas koji znate više.
Mogu li se kestenovi trupci prodati?
Ako da, kome za koju namjenu.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,928
Niti tam jer su danas betonske. ;)
 
A

AGRIPLUS65

Guest
moz mislit kako jesu,kod mene su radili liniju i isli su samo kutni betonski ostalo u liniji drveni.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,928
A jeb.......
Ko je bliže vatri taj se bolje grije :lol:
 
A

AGRIPLUS65

Guest
a jeb,,, dok ja skuzim prosce par dana ,daj malo pojasni?
 

21yes

Član
Tu od
22 Ožu 2008
Poruka
436
Tko ima žnjoru će prodat elektri kestene za stupove a tko nema neće.
 

Nixa

Član
Tu od
24 Kol 2008
Poruka
255
Što kesten ide samo za bandere?
Ne znam, da li možda pilane koriste kesten za neku građu ili slično...
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
pitaj na pilanama koje u sklopu imaju furnirnicu,cijene su nekad bile dobre sam jbg rijetko je tražen isto ko i kruška.
da imaš šumu oraha to bi bil posel.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
pitaj neke veće preprodavače građe koji imaju pilane, i sigurno ćeš prodat.

Kesten je jako dobar za krovnu građu (puno čvršći i trajniji od ove šugave crnogorice) al je manje tražen jer je dosta skuplji....
 

Nixa

Član
Tu od
24 Kol 2008
Poruka
255
Hvala dečki, budem se bacio malo na telefon pa izivkao par pilana.
 
G

goran2107

Guest
Kestenovi

Zdravo zovem se Goran i zivim u Skopje Makedonija Ja radim sa kestenove,u koliko su kvalitetni imam interes da ih kupim.Pozdrav Goran
 
B

bosniahos

Guest
dal imaš jestive plodove

Koliko ja znam jako dobar i trajan materijal ali jako težak za obradu.Za bandere znam,mada sumnjam da bi netko sam tak na svoju ruku dal da kupuje elektra neobrađene trupce.Postoji sistem nabave a oni uzimaju finalni proizvod.Jedan od naših je spomenul krovnu građu valjda je mislil na interijer jer drugo mogu teško zamisliti mada sam za rata bil u Lici i brat po ganu mi je govoril gledaj ovo je sve drvo moj đeda rućno radil ma prićo mi teško za obradu kaže a radio đeda blanjkaćom.Imaju li tvoji kesteni jestive plodove i o toj ne maloj zaradi moraš razmislit i takva stabla ostavi bar nekoliko.Dok prodaješ nekom silnom poduzetniku prvo ga dobro provjeri u poreznoj i drugdi kakav mu je status da mu nebi tvoji trupci bili zadnji posal prije fajronta.Bez obzira kak sve oko njega velebno izgleda.Ništa na rate,obilježi koju robu želi i koliko odoćno procjani a cijenu prije utvrdi i dogovori pa nek ti odmah plati i to pred tvojim svjedokom.To ti ja prićam iz vlastita iskustva.A ko popušiš neće ti novac vratit ni cijela MC U nija hahaha.:axe::madmana:
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,540
Jedan od naših je spomenul krovnu građu valjda je mislil na interijer jer drugo mogu teško zamisliti ...


ja ipak mislim da se radi o špiravcima (rogovima) i gredama od kestena, imam takvo krovište...i letve od johe...:mrgreen:
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
ja ipak mislim da se radi o špiravcima (rogovima) i gredama od kestena, imam takvo krovište...i letve od johe...:mrgreen:

Ja imam pol građe na kući od kestena, pili se to bez problema samo nesmije bit presuh.

Meni je čak lokani pilar pili na 4x4cm za kolčiće za vinograd....
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,540
Kestenovi...okružljivi...prestarali...
dakle, za drva!!

avsyol.jpg


2u47p06.jpg
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
kestenovi za građu, kod mene su sve grede i rogovi od kestena i prije če propasti temelji nego krovište, e da Darijus kesten je drvo koje ti NE GORI!!! jedino jako suho i jako sitno cijepano inače nemoj računati da se budeš grijao na njega!!!
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,540
kolega karabaja, posječeno sada a u peć će 2016. - 2017.
inače, ako probate mokar kesten nebute se ogrijali kak god da je sitno nacijepan...ali suh može i u cijelim panjevima...
nema ljepšeg nego kad u kaljevu peć uvališ suhu panjčinu od korijena, to puca nutra koda su Mirko i Slavko u akciji...
 

Najnoviji postovi

Na vrh