• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

moj strojevi

stjepan

Član
Tu od
30 Lip 2009
Poruka
189
neka dođu evo ima par tabli slobodnih, a vijerujem da bih i Presoflex iznajmio svojih 300 hektara, moj kolega mislim da bih jako brzo odustali i pobjegli glavom bez obzira.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Pisao sam vec na forumu, jedan sto radi 600 ha je uzeo 18 jutara od covjeka u brdima. Na toj parceli su prije par godina vezali kombajn za JD-a sajlama da se ne prevrne u zetvi. Samo vi kupite zemlju, otici ce to, makar i za trajne nasade. Neki dan citam, prije 10 godina je nasa zupanija imala godisnju proizvodnju 18 000 t jabuka, a sad 110 000 t.
 

stjepan

Član
Tu od
30 Lip 2009
Poruka
189
Pisao sam vec na forumu, jedan sto radi 600 ha je uzeo 18 jutara od covjeka u brdima. Na toj parceli su prije par godina vezali kombajn za JD-a sajlama da se ne prevrne u zetvi. Samo vi kupite zemlju, otici ce to, makar i za trajne nasade. Neki dan citam, prije 10 godina je nasa zupanija imala godisnju proizvodnju 18 000 t jabuka, a sad 110 000 t.
jel to možda zemlja u majaru, što je radila ekipa s mlinca.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Nije, al si blizu, na Ovcari, tabla sto ide direkt u brdo, vidi se dobro s ceste za Levanjsku. A to sto su u Majaru radili, ako mislimo na isto, nema od toga nista. To je radio Kajmic, veliki poljoprivredni ekspert. Decki s Mlinca, tj. Brataljenovici su samo radili pripremu. Genije je mislio tamo ljesnjake sadit, a prije rata je to isto pokusao PIK i odusto nakon par pokusa. Na istom mjestu.
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
Znaci tamo radis 3 jutra za cijenu jednog mog. Jel moze biti toliko losa zemlja?
 

stjepan

Član
Tu od
30 Lip 2009
Poruka
189
Znaci tamo radis 3 jutra za cijenu jednog mog. Jel moze biti toliko losa zemlja?
pogledaj gore video, i zamisli da čitav dan oreš i ne možeš usjajiti daske pluga, a možeš misliti kolika je potrošnja tu,
 

stjepan

Član
Tu od
30 Lip 2009
Poruka
189
Nije, al si blizu, na Ovcari, tabla sto ide direkt u brdo, vidi se dobro s ceste za Levanjsku. A to sto su u Majaru radili, ako mislimo na isto, nema od toga nista. To je radio Kajmic, veliki poljoprivredni ekspert. Decki s Mlinca, tj. Brataljenovici su samo radili pripremu. Genije je mislio tamo ljesnjake sadit, a prije rata je to isto pokusao PIK i odusto nakon par pokusa. Na istom mjestu.
da mislim na brataljenoviće, radi i Bitunjac u Čenkovu takve zemlje.
 

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
Meni licno je bezveze kad neko pusti da zemlja zarasta a neda nikom da radi ...

Moja da je ...jabi reko.....Oces radit.....Radi al krci i odrzavaj
Mi u selu isto muku mucimo sa zemljom.Svi se bave zemljoradnjom pa smo prinudeni ic u susjedno selo.Tamo je vecinom starije stanovnistvo pa se moze nac.Trenutno za zemljiste godisnje izdvajam 200 evra za poljoprivredu i 150 evra gdje mi je kiosk

Nakupi se izdataka pa da se bas gleda neka racunca pitanje koliko bi se nama sitnima isplatlo radit poljoprivredu
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Rade svi, meni je sad lik obecao 10 jutara u Slobodnoj Vlasti i mislim da cu i uzet. Cuj, poticaj je isti u ratarstvu, kvaliteta je takva kakva je, pa se prilagodis s kulturama. Iako u brdima zna biti dosta dobar kukruz. Klima je drugacija, vlaga se duze sacuva, tamo je zetva psenice uvijek 10-ak dana od nase, tako da ima i to svojih prednosti. Samo je daleko.
 

stjepan

Član
Tu od
30 Lip 2009
Poruka
189
u slobodnoj su fiine zemlje lako obradive, znam ja dogro taj dio a poznam i ljude pošto sam surađivao 10 godina s njima dok sam vozio stoku.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Jel znas koga kojim slucajem da odustaje od poljoprivrede, da bi dao zemlju u arendu?
 

stjepan

Član
Tu od
30 Lip 2009
Poruka
189
Jel znas koga kojim slucajem da odustaje od poljoprivrede, da bi dao zemlju u arendu?
Gore Levanjska, Slobodna i taj dio mislim da Norbert pokupi svu zemlju,
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Pokupio je dosta, ali ima jos ljudi, samo treba naletit. Navodno da je on i dosta upisao sto ni ne radi, znas kako je, ljudi svasta pricaju. A tamo je i jeftina zemlja za prodaju, Vidim da se na njuskalu vrti komad od 4,3 ha za 13 500 eura, u Cenkovu. Ovaj jedan je u Slobodnoj kupio staru kucu, 7 jutara zemlje, 3 jutra pasnjak i 2 jutra sume za 16 000 eura. Pa jbt, samo sa sumom moze sve isplatit skoro. Tako kad naleti treba imat spremne novce i odma iskesirat.
 

stjepan

Član
Tu od
30 Lip 2009
Poruka
189
Pokupio je dosta, ali ima jos ljudi, samo treba naletit. Navodno da je on i dosta upisao sto ni ne radi, znas kako je, ljudi svasta pricaju. A tamo je i jeftina zemlja za prodaju, Vidim da se na njuskalu vrti komad od 4,3 ha za 13 500 eura, u Cenkovu. Ovaj jedan je u Slobodnoj kupio staru kucu, 7 jutara zemlje, 3 jutra pasnjak i 2 jutra sume za 16 000 eura. Pa jbt, samo sa sumom moze sve isplatit skoro. Tako kad naleti treba imat spremne novce i odma iskesirat.
taj u Čenkovu je nabio cijenu pošto misli da će Marko to kupiti, marko je kupio sve za sitne pare, a kupio je i Čušićevu kuću i zemlju.
 

Najnoviji postovi

Na vrh