• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Moja mehanička radionica

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,631
Nove su 7...8kn/kg, masa oko 14,5kg/m. Znači 100...120kn/m.

Po oglasima je takvo željezo 4...5kn/kg.
 

bozic.hrvoje

Aktivni član
Tu od
1 Lis 2013
Poruka
303
ovako, imam u planu raditi novi radni stol ( pank) pa ako bi mi mogli savjetovati koje cijevi ( dimenzije) najbolje koristiti?
 

bozic.hrvoje

Aktivni član
Tu od
1 Lis 2013
Poruka
303
pa za neke klasicne stvari ( da se moze nekaj na njemu rastaviti, sastaviti, pobrusiti.. , na njega bi isao samo skripac od nekih pomagala..daske ili osb ploce bi stqvio na njega
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Inače bravarski pankovi se delaju od profila, ali kad se doma dela onda od cijevi, ja bi ti preporučil cijev 80x80 ili 100x100, sad opet zavisi kak buš to krojil i švasal. Ali minimalno 3mm mesa mora biti.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Bog te vidio, pa neće na njega traktor parkirati i rastavljati, da mu treba 100x100?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,631
Moj pank bude imal noge od 50x50x5 vinkla, jer takvoga imam. Inače CIJEV 40x40x2...2,5 je OK.
Važnije je napraviti jaku gornju ramu ili gusto postaviti noge,akmiskiš tući po njemu.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Ma sve je to ok, ja pričam o bravarskim pankovima, ja imam gore šeraštuk od 40kila.Kaj mi treba kad nekaj stegnem da mi se sve sprehiti i trese, mora biti fixno sve.
I imam mali pank od 50x50 cijevi za sitna odlaganja i rastavljanja sa blažuljkom od 3cm.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Meni je tata napravil pank od cijevi 50x50 i u njega smjestil dvije ladice, takav me poslužil do kraja, ja sam mu samo ploču promjenil i pofarbal ga.
Ja sam svome sinku napravil od cijevi 60x40 noge, a gore pod ploču 40x40, takve sam cijevi imal i ni jedan nejde nikud. Naravno, za pod su zatiplana oba.

Kaj se tiče tuči po panku ni to nije problem da je neznam kak od slabih cijevi napravljen. Pank nije za tuči, za tuči je trček, a ako zatreba i po panku se more mlatiti samo treba na nogi mlatiti i moreš ko sivonja tuči i nejde nikam.
 

bozic.hrvoje

Aktivni član
Tu od
1 Lis 2013
Poruka
303
na radni stol imam u planu postaviti drvenu gornju pa vas molim za preporuke sto traziti za staviti gore.. ako ke moguce da bude iz jednog komada. rama stola je 200x80cm
 

Najnoviji postovi

Na vrh