• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

molim pomoc

orada

Član
Tu od
6 Ruj 2010
Poruka
42
trebam pomoc vas iskusnih poljoprivrednika naime firma u kojoj radim kupila bi traktor koj bi nam sluzio za ciscenje snjega i rasipavanje soli a ujedno bi ljeti kosio manje povrsine trave i cistio cetkom asvalt po potrebi pa sad sam u dilemi sta kupit naime trebaju nam i svi prikljucci ralica rasipac kosilica cetka .asvaltna povrcina je cca 16000 kvadrata cijena naime nije uvjet al ko i cvi htjeli bi sto manje para potrosit . Stoga molim ako neko ima kakvu preporuku
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
vama bi trebao traktor između male i srednje klase,znači od 40 do maksimalno 60 ks.Za to je najbolje uzeti nešto s prednjim hidraulikom ako ćete staviti ralicu na njega.Na tržištu se nudi velik broj traktora u toj klasi i svaki proizvođač ima takav traktor.Naravno,cijena i kvaliteta su uzajamno proporcionalne veličine.

ovako naprimjer:
 

Prilozi

  • Image00001.jpg
    Image00001.jpg
    16.6 KB · Pregleda: 142

orada

Član
Tu od
6 Ruj 2010
Poruka
42
stima toga sam i ja svjestan da nam treba traktor od 40 konja n vise ali ima li neko konkretan primjer
 
A

AGRIPLUS65

Guest
dal je ta asvaltirana povrsina parkiraliste ili cesta?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,392
'Kili, pa kakvih bijednih 40 ... 60ks???
Pa za to je neki HST traktor od 25 ks više nego stvoren.
Ako komunalci mogu s jednim-dva tomeka očistiti manji grad od snijega, za hektar i pol dovoljan je motokultivator.

Kupite si rabljenog Yanmara ili Kubotu, ili pak novog LG-ja
 
A

AGRIPLUS65

Guest
i kaj bu onda nakon drugog snjega samo prolaze delal po parkiralistu ,moj gazda ima zetora 70 konja pa je zajebancije vec na drugom malojacem snijegu,kad mu je vec dosta takav traktor zakaj nebi uzel tubera od labinprogresa ,a ne janmara ,kolika kolicina snjega pada kod vas?
 

orada

Član
Tu od
6 Ruj 2010
Poruka
42
ma ja sam mali poljoprivrednik pa me gazda pitao s obzirom da se bar malo razumijem u traktore kaj bi bilo dobro za kupit a da bi radio te cetri operacije .
 

orada

Član
Tu od
6 Ruj 2010
Poruka
42
idem u gudovec na sajam pa bum tam razgledavao malo prikupljao informacije mislio sam da ce se vise ljudi ukljucit u ovu temu ja sam cak razmisljao da kupe case od 60 konja samo neznam dal ima sa prednjom hidraulikom radi ralice i da on tjera cetku i rasipac a za kosnju da se kupi manja kosilica onakva kakvu koriste u zrinjevcu jer povrsina za kosnju i nije toliko velika a bojim se da bi ju traktor zagazio
 
A

AGRIPLUS65

Guest
a da onda razmisli o manjem traktoru i frezi za snjeg.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
jesi razmišljal o nekom reverzibilnom AGT-u, Tomici, i sl traktorčićima. To je po moje čisto dosta/i previše za takav posao...
 

orada

Član
Tu od
6 Ruj 2010
Poruka
42
a neznam moram vidjet kaj se nudi ja mislim da ralica nebi smjela bit uza od 2 metra a za to vec mora biti veci traktor
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,503
A jel dolazi u obzir prima tt traktori ???
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,289
sori moras mi pojasnit kaj je to prima tt taraktori

Prima tt traktori su ti ubiti Tomo Vinković traktori serije 800
sa nekim kozmetičkim izmijenama, proizvode se pod istim krovom gdje se je i proizvodio Tomo Vinković, samo što je sad drugi vlasnik koji je promijenio ime
iz Tvornice traktora Bjelovar u Prima tvornica traktora.....
 

orada

Član
Tu od
6 Ruj 2010
Poruka
42
evo bio na sajmu ajme kakve su cjene kome oni misle prodat sad te traktore a nema kapitalnih
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
a kaj veliš na sonaliku to ti je internacional 4x4 oko 60 ks dosta povoljan a pogledaj si i mtz-a ak hočeš čistu snagu isto cijena realna.
 

Najnoviji postovi

Na vrh