• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Montažne kuće i iskustva sa njima

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
585
Treba gledati i kvalitetu života sa stanovišta zdravlja na duge pruge. Uvijek dajem prednost prirodnim materijalima..

LP puno sreće s kućenjem..

A koji su po tebi prirodni materijali?

Na forum.hr ima jako dobra i opsežna tema o montažnim kućama, pa tko ima vremena i živaca...
http://www.forum.hr/showthread.php?t=236965

Ja kao pravi balkanac i seljak više volim klasičnu gradnju od montažne. ali treba reći da i montažno i klasično ima mana i prednosti.
A isto tako ne treba zaboraviti da klasične kuće mogi biti i odlično napravljene i katastrofalne ( sa svim pdvarijantama), a isto to se odnosi i na montažne.

Zato bi radije živio u odličnoj montažnoj nego u osrednjoj klasičnoj.

a treća vrsta su drvene kuće od balvana (a i njih ima puno varijacija)- od pravih "sirovih" balvana, do tvornički obrađenik, lameliranih, sa ili bez dodatne izolacije.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Pa svaka drvena je montazna i obratno,i postoji puno varijanti s raznim materijalima,tak da se montazna moze slozit sa jako puno prirodnih materijala,a i umjetnih,po zelji kupca.

Puno ima montaznih kuca al ljudi to ne primjecuju jer izvana izgledaju kao klasicna zidana kuca.
 

Kukuruz

Član
Tu od
4 Srp 2013
Poruka
90
Nevjerujem da ima netko tko nebi ovakvu kuću poželio :icon_eyes:

311wby0.jpg
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,627
Haha, a ak ju veter odnese tam gdje je?
Amerikanci žive u takvim kućama jer su jefti(nij)e, dok njihovi bogataši žive u zidanima.
Mi smo ipak bogatiji (bar duhom) od njih ;)
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Od kolege mama živi u montažnoj kući, i da mi nije rekao ne bih po ničemu prepoznao. To je onaj sistem sa gotovim elementima, mislim da je rekao da je pod krovom bila za nekih 5 dana.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,627
Najveći je "nedostatak" montažnih kuća to kaj ju moraš odjedanput platiti. Ljudi obično ziđu kuće malo po malo, koliko imaju novaca.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Točno tak, plus kaj nemaš nikakve koristi od rodbine kaj zna u rukama držati fandlina i žlicu, tak da kotlovina postaje preskupa:icon_lol:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Točno tak , ali .
Istina da se radi te rodbinske pomoči nije još bog zna kaj zrušilo ali mnoge su kuče ispucale.
Evo vam slučaj jučer ili koji dan kod velike gorice gdje je kraj kuče prošel šlešer -dva pa je sva ispucala .
Također je tu primjer na forumu gdje je čovjek armirao podlogu ostacima od samohodne prikolice .
Da ne spominjem razlike u visinama pa kupaona ispadne 10 cm višlja od soba i ostalih prostorija .
Primjera je na tisuče samo ih se morate prisjetiti .
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Ma stoji to, ali ni struka uvijek nije nemoguća...primjer, pred nekoliko godina urušio se toranj crkve, čista i nesmotrena glupost izvođača saniranja. Izlazile komisije, ove one, inspekcije, da bi službeno izvješće reklo da se toranj urušio zbog salbe gradnje:icon_oak:...jebe tu ludo zbunjenog, toranj koji je stajao 400 godina urušio se zbog slabe gradnje....:icon_pray:
 
P

pepelopez

Guest
Pozdrav! Eto mi sada živimo mjesec dana u novoizgrađenoj montažnoj kući stambene površine 90m2. Cijelim procesom izgradnje smo bili izuzetno zadovoljni, uzeli smo opciju ključ u ruke. Cijena kvadrata se plaća po brutto površini, dakle platili smo ukupnih 109 m2, a cijena po kvadratu je bila 630 €. Cijena visoki rohbau je 470 € te u toj opciji nemate maleraj, centralno, estrih, ni keramiku. U opciji ključ u ruke je sve, osim fasade na coklu kuće pošto izvođač ne zna koje će visine biti vaš temelj. U cijenu nisu uključeni ni temelji, no izvođač ih može napraviti za vas ako nemate neku svoju jeftiniju opciju. Mi smo sami temelje radili. Kuća je kompletno završena u tri mjeseca, uključujući i temelji. Jako smo zadovoljni kućom, topla je, zvučna izolacija je odlična, lijepa. Gradili smo ju na kredit zagrebačke banke, koja ne samo da daje hipotekarni kredit nego daje i povoljniji "zeleni" kredit za montažne kuće. Kuću nam je gradila firma Tutis, podružnica iz Pribislavca čiji je predstavnik bio izuzetno pristupačan, uvijek dostupan te nas vodio kroz čitav proces od projekta do samog kraja te strpljivo odgovarao na sva naša pitanja kojih je bili milijun a i ponekad su se ponavljala. Eto, mi smo zadovoljni, a da treba platiti odmah, da, no danas većina i gradi na kredit pa dignu iznos koji im je potreban. Ako netko ima još neko pitanje rado ću odgovoriti. Pozdrav!
 

mali.alen

Član
Tu od
13 Kol 2012
Poruka
452
Moj susjed preko puta živi u montažnoj kući koja je sagrađena negdje krajem 80ih i mislim da je bosanske proizvodnje. Koliko ja znam i vidim kuća je do dan danas u super stanju, izvana nitko ne bi reko da je kuća montažna, potroši puno manje drva nego ja jer je izolacija odlična. Uglavnom, o kući sve naj...
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Jel ima netko broj ili adresu od tih ih Bosne što rade te montažne kuče,mene drvena zanima?
 

bozo

Novi član
Tu od
17 Sij 2014
Poruka
4
moj savjet je ne bas poslovat s dom projektom...to da daju garanciju i kaj ja znam ne drzi vodu....sogorici mi radili kat kuce zidali i kroviste...brzi jesu rade samo s kooperantima i tu nastaje problem...oni pisu jedno na papir koperant mece nesto lijevo i jeftinije pa za reklamacije su katastrofa...prokisnjavalo joj,pa joj snijeg otkinul dimljak i polomil crijepove na krovu a snijega bilo nest oko 10 cm:(rofl): i shebal nam septicku a sogorica minutu prije tud prolazila...dobro da ju nije zatuklo....dosta su i skupi kaj se tice materijala....limariju katastrofalno odradili,nakraju zvali obrtnika kaj nam je delal na staroj kuci limariju da to sredi...eto iskustvo moje sogorice i nije bas nest a posto zivim pored nje i gledal kak delaju nisu mi se bas cinili nest profesionalni...jedino kaj su joj papire uredno odradili,nacrte,dozvole itd...
 
M

Misko

Guest
Ti si čini mi se pomiješao lončiće... Firma Domprojekt iz Zagreba ima svoje ljude, ne radi s kooperantima i ne bavi se uopće zidanjem, nego samo kućama s drvenom nosivom konstrukcijom...

Znači, očito se radi o nekom drugom, a Domprojekt iz Zagreba je za svaku preporuku. Koliko ih pratim, dobili su sva priznanja za kvalitetu, najaktivniji su u montažnoj gradnji, inovacijama i imaju najbolje sisteme gradnje.. Živio kolega :drink:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
ma kakvi kod montažnih kuča imaš pod dodatnu opremu da ti stave kotače tak da ju možeš seliti po dvorištu pa prema tome to nije nekretnina.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,693
pozz, a šta je z gradevinskom dozvolom, jel se to treba izvaditi ili????
Normalno da ti treba građevinska, sve ti je isto kao i da ideš sa zidanom kućom.
 

Najnoviji postovi

Na vrh