• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator Labin Progres servis i održavanje

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,200
Da krivo sam se izrazio....mislio sam....ma nije bitno...dizne...ulosci dizna...bosh majstor...???
 
Posljednje uređivanje:

Mirsad

Član
Tu od
21 Ožu 2020
Poruka
92
Mislis dizne ? , Mjesa mi rad motora , nekad gas jaci nekad se oce ugasit i tako varira Da li je to do dizne ?
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
897
Ako ide malo plavog dima pod pun gas nije nista "strasno", provjeri ulje, odradi par sati onda opet provjeri ulje. Crn dim je loš znak, lose karike... Generalka motora ti umnogome znaci od stanja cilindra i klipa, ako je cilindar los, onda je pitanje koliko se to isplati raditi...

Znam komsiju koji je radio "osvježavanje" motora pormjena karika , dihtunga... izaslo ga oko 100 eura motor je kao nov, ali je cilindar bio ok...

Što se tiče mjenjaca... sve zavisi u kakvom je stanju...
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,033
Dobar motor ne dimi, dimi toliko da se ni ne vidi, vise dima losiji motor nebitno o boji dima, boja dima samo govori koji dio motora ne valja, ili sustav goriva ili trosi ulje


A kontra navoj da to može meni je automatski kada kažeš zašarafit na desno...obično se napomene kontra
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,572
Samo mala rezimacija sa izvučenim pasusima iz navedenih postova! Krećem od posta 1456.

....a moja čim u zemlju mjenja zvuk, kad krena tvrda zemlja jerdnostavno stane mtk.

Post 1458.

...a freza samo stane i nikud ne ide dok ga ne podignem...

Post 1463.

...onda na nizbrdici osjetio iskakanje iz reduktora oke, kad je freza pod teretom proklizne neki zupčanik i freza poleti nizbrdo i nakon nekoliko metara opet uhvati...

Post 1466.

Dobro motor može ići hah još dugo...


Post 1468.

....ona vuče kardansku prikolicu djubreta uz nagib po velik.

Post 1474.

U mene je sve tvrdo ko zemlja jedva ga povučem.

Post 1476.

...ne odvaja lamelu i kvačilo nema svrhu.

Post 1488.

....i to ona stvarno puna uz brdo ide ko raketa.

Post 1499.

Motor na niiskim i malo višim obrtajima dimi plavo a kad dam pun gas mješa crni plavi....
Koliko košta remont motora, mjenjača da ga vratim u skoro fabričko stanje.

Post 1501.

Koliko sam vidio ni kapi ne troši koliko sam nasuo toliko i ima... o i ne gubi snagu ni malo....

Post 1505.

Misliš dizne ? Mješa mi rad motora, nekad gas jači nekad se oče ugasiti i tako varira da li je to do dizne?

Mene su vazda ucili da je crn dim dobar motor... znaci citav zivot u nedoumici...

🙄 🥴😶🤑✍🤡😵 itd ''?''
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
897
Dobar motor ne dimi, dimi toliko da se ni ne vidi, vise dima losiji motor nebitno o boji dima, boja dima samo govori koji dio motora ne valja, ili sustav goriva ili trosi ulje


A kontra navoj da to može meni je automatski kada kažeš zašarafit na desno...obično se napomene kontra
Ko kaže da je njegov motor dobar :hahah::hahah: . Pogrešno sam se mozda izjasnio, naravno da je najbolje kad ne dimi uopste, nisam ja mislio da dimi non stop, ali ono neosjetno plavi dim kad izadje nije strasno, a ako dimi kao kad ide zaprasivanje komaraca nije vazna boja uopste, znam odlicno da trosi vise ulja nego nafte :hahah::hahah:

Ali kakav god da je dim, odmah kod majstora, odradi zamjenu karika pa vidi rezultate... Ako nisi nikad nista pipao rukom oko toga nije preporucljivo otvarat motore od bilo cega ako nisi gledao. Drugo, nema tu nikakvog ravnjanja glave brate :D bar nisam cujao za to... :D
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,712
Kakav bi ti bil dizel da ne dimi? Mora da dimi, na ekološki način:
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,033
Pa lijepo govorim covijeku da nade majstora, meni je ovo vec postalo cisto smjesno, ja vise ne znam sta toj jedanom masini nije, sad dimi plavo sad crno sad klizi lamela a drugi dan pali gume kako vuče, iskreno dobio sam dojam da nas covijek zeza i sa druge strane kompa se smije kako nas nateze na foru :hahah:
 

Mirsad

Član
Tu od
21 Ožu 2020
Poruka
92
Ja ne lazem,jednostavno masina se raspada ali vuce ne mogu objasnit jednostavno javit cu vam kad dodje majstor ..
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Mirsad

Član
Tu od
21 Ožu 2020
Poruka
92
Eto sutra cu vozit djubre pa cu snimit par klipova kako vuce i da dimi ... ako mi ne vjerujete...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Toma49ka

Član
Tu od
28 Ožu 2020
Poruka
81
Goldoni 14ks isao gledat ulje za mjenjac. Plasticni cep onaj cetvrtasti kljuc 13. Tko stavi taj plasticni cep, na sav metal. Pukla plastika, i propalo u nutra. Propala i ona mala sipkica za mjerit kaj se nalazi na cepu.
Ispustio ulje u nadi da ce izac mjerac, ali sam komad plastike, malo majoneze i sitne spene.
Sad sljedi najveca glupost. Odsarafio ona 4 vijka i 2 matice kaj su poklopac mjenjaca. Otpustio kocnice da mogu malo dignut taj poklopac. Ne moze se dignut jer zapinje nes u nutra. Valjda onaj birac brzina. Vratio nazad, i naravno sad ne valja ni jedna brzina. Bas sam se usosio. Cekam nekog dobrog majstora. Koliko mogu kostat ruke za namjestanje mjenjaca? Cepdolazi postom iz Zg sl tjedan, navodno postoje 2 cepa. Uzeo sam sa duzom sipkom, pa cu je skratit aj preduga. U Ka niko nema cep

Pokusavam poslat video ali nece mp4 datoteku. Koji fajl mora bit za video
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
897
Sjecas li se u kojoj brzini ti je bio mtk kad si makao poklopac ? pokusaj malo da saltas dok ne udje...
 

Toma49ka

Član
Tu od
28 Ožu 2020
Poruka
81
Znam. Motike, odnosno donji kardan u 2.brzini, rucica za brzohodne, rucica za brzine je u rikvercu. Micem ih ali ide u prazno. Neznam kako poslati video
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh