• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator Labin Progres servis i održavanje

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
915
Logicno ispod lima, ali mi nije jasno za sta sluzi ovaj lim? Zastita kartera?
 

Mirsad

Član
Tu od
21 Ožu 2020
Poruka
92
Evo mene opet,rastavio motokultivator po pola,lamela dobra,malo prljava i masna,ocistio,i stavio korpu da ocistim,imam drugi problem ocu da rastavim mjenjac i skinem sve sarafe i rucke poskidam i pokusavam da podignem poklopac udara u nesto,sagnem se ispod jedino moze smetat rucke od blokade i kardana,poklopac se moze dici oko 3 cm da li neko zna kako da ga dignem...
 

Mirsad

Član
Tu od
21 Ožu 2020
Poruka
92
20200419_141542.jpg 20200419_141612.jpg

Evo slika jedino sto sam mogo primjetiti je ovo... od sta je ovo zupcanik nemam pojma ako neko zna neka napise,nalazi se odma na samoj sredini mjenjaca vidi se na slici 1.
Visi se na slici da pola 1 zuba fali
Da li se isplati ovo traziti i popravljati ako neko una kolika je cijena ovog zupcanika u njegovj zemlji hvala.
 

Marin84

Novi član
Tu od
5 Stu 2019
Poruka
8
Molio bi pomoć, imam Goldoni 610D te mi se desilo da se jedna kotač ne okreće kod pogona tj.kada je ugašen kultivator može ga se slobodno okretati rukom da li je tu prošao neki zupčanik ili nešto drugo?
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ima li taj model diferencijal? Ako ima, to je normalno. Kad su oba kotača u zraku, samo diferencijal omogućava da se vrtnjom jednog prema naprijed, drugi okreće prema otraga. To lako provjeriš.
Ak nema diferencijala, onda je nekaj popustilo.
 

Marin84

Novi član
Tu od
5 Stu 2019
Poruka
8
Mislim da ima diferencijal, ali problem je šta taj kotač uopće se niti ne vrti kada ubacim u brzinu...mislim da je nešto popustilo tj. otišao planetarni zupčanik...
 

Mirsad

Član
Tu od
21 Ožu 2020
Poruka
92
Ako imas rucku za blokiranje/speru diferencijala onda imas diferencijal,da li ti kad ubacis u brzinu blokiran taj tocak ili sta ?
 

Mirsad

Član
Tu od
21 Ožu 2020
Poruka
92
Da li trese ovako kad ides u najbrzoj brzini da li taj tocak ide lijevo desno ili tako nesto da trese
 

Mirsad

Član
Tu od
21 Ožu 2020
Poruka
92
Evo mene opet sastavio frezu,sve ocistio i uradio opet udjem da frezam opet isti ku..r...c da li neko zna kako da provjerim da li je ova lamela dobra,znal neko koja je optimalna debljina grafita ili koji je vec materijal na njoj.Opet sam je rastavio i skinuo lamelu pa ako neko zna pa da izmjerim
 

frenki1012

Član
Tu od
16 Sij 2018
Poruka
91
Evo krenuo u sređivanje prikolice pa ima par problema, ruda je zapekla, koliko je važno da to oslobodim? Mislim vozio sam prikolicu tako bez problema.
IMG-20200424-WA0015.jpg
 

frenki1012

Član
Tu od
16 Sij 2018
Poruka
91
Drugo, ovaj dio je pojela hrđa, izlaz kardana.
Što s tim? Težina zamjene toga, level amaterski. Eh da prikolica je Metalac Ivanjica.
IMG-20200424-WA0012.jpg
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,060
Rudo ti je jako bitno ako mislis na onaj okretni dio, stavi nafte nutra ili onoga protiv ruzine, u rupu stavi dugacku polugu i razradit ces
 

Najnoviji postovi

Na vrh