• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivatori s kardanskom prikolicom

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
592
Hobit kaže:
Zaboravio sam napomenuti da planiram kupiti novo.Al hvala.Trazeci pod Goldoni naletio sam na Lombardini,pa Labinprogres i naso ono sto me zanima.Model je MTK GREEN 3LD510 RS-DIESEL- 14ks-EL.PALJENJE-SVIJETLA i sa kardanskom prikolicom bi me izasao oko 34000kn.Ako nebi uzimao sa el.paljenjem i svijetlima 3000kn manje.E sad, dali je ovo dobar izbor,kakva su iskustva. Meni se osobno cini ok,sam nisam siguran za cijenu. Ima li kakva konkurencija kod drugih proizvodaca...


Ovakvih sličnih (ali marke Goldoni, kupljenih 80tih) je u mom selu bilo nekoliko, i mislim da su svi imali istu manu: ne vrte se prednji i zadnji kotači istom brzinom, zadnji se vrte brže, tako da prikolica gura traktor (zato takva kombinacija ide i preko 20km/h, samo je pitanje koliko dugo.
Druga mana su im traktorske gume na zadnjoj osovini, koje nemaju baš neku veliku nosivost (cca 500kg).
Imam sličnu prikolicu, samo je vučemo sa Tomo Vinkovićem, pa znam da nemogu puno nakrcat na takve gume, pa smo kasnije stavili auto kotače(felge i gume).
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
jeli vam poznato da IMT 509 ima skrivenu 4. brinu koja je brza ko sam ... cini mi se da pod punim gasom moze ici 45 km/h, nekad kad sam ga koristio uvjerio sam se u to.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Ja radio jednog i nije je bilo u getribi :scratch
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
tvornički on nema taj polozaj, nego kao kilnac sam cuo da se ona ploca prosijece i onda iz trece se rucica samo gurne ravno naprijed u neki novi polozaj i to je to, sta je sad unutra ja neznam, vjerovatno neki međupolozaji zupcanika, i vjerovatno nije preporucljivo to koistiti, ali je islo.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
powershift kaže:
jeli vam poznato da IMT 509 ima skrivenu 4. brinu koja je brza ko sam ... cini mi se da pod punim gasom moze ici 45 km/h, nekad kad sam ga koristio uvjerio sam se u to.
ej!..kad se sjetim , mnoge imtejce a i ostale sam posramio s labincem od 14 konja :lol: ,samo mora mati 15 cola gume .

Edit.
To se vozilo tako da se getriba od stroja stavila u ler i uljučio pogon freze ,tzv. pod frezom .
Ovako to ide kod labinca , vjerujem da je isto i kod IMTja
 

yzf ico

Član
Tu od
12 Velj 2009
Poruka
118
da poznato mi je ima prijatelj ide 40 kmh. interceptor :D samo treba prorezat lim :mrgreen: fabrička blokada :mrgreen:
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
ne ne, bez pogona sa prskalicom koja nema pogon, samo pogon od mtk
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Da nema položaja to znam ali nije bilo ni viška zupčanika tak da ...
Sad mi je žal kaj to prije nisam znal možda bi malo bolje obratil pažnju.
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
da da ima imt tu skirevenu brzinu i kaze samo prorezo lim i masina ide ko luda,samo neznam kako to,ali kaze kad bi se tako vozio duze ispo bi mu karad ipak je to prebrzo......
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,058
ljudi ma to je barem jednostavno isključi se prednji pogon i stavi u brzinu za frezu samo to je jako OPASNO i NEPREPORUČLJIVO to je u zavojim smrt :twisted:
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,698
Zato se na kuki naprave graničnici da se ne preklopi u zavoju
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,058
mtd001 kaže:
Zato se na kuki naprave graničnici da se ne preklopi u zavoju


ah jesi pametannn :lol: a sta če ti graničnik ako sletiš s ceste????? :scratch :?:
 

21yes

Član
Tu od
22 Ožu 2008
Poruka
436
Hehehe, pa da ga ne sfrče, joj, joj krumpironja pa ti baš ništa ne znaš! :lol:
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,698
Kada ga sfrče onda će znati čemu služi graničnik ,pa će onda biti :madmana:
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,058
istina mlad sam(14) ali ja ne vozim nikada tako, meni je stari reko da se tako ne vozi i ja ne vozim nema potrebe zvat vraga :twisted: on dođe sam :lol:
 
S

staffmen

Guest
Motokultivatori sa pogonskim prikolicama

potegne on do 25...ide ko 533
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,058
a svi vi se možete sakrit kada ja dođem sa Super Specialom uključim frezu i idem 40 km/h bez problema
 

Najnoviji postovi

Na vrh