• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivatori s kardanskom prikolicom

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
719
a svi vi se možete sakrit kada ja dođem sa Super Specialom uključim frezu i idem 40 km/h bez problema

hehe momak moj...završit ćeš ti u kakovoj groji pa ce ti bit 40.
znam ja cake, a ne ide ni 25. ni s većim gumama ni s manjim.
 
S

staffmen

Guest
puknuti ovo pod cake mislis na voznju pod frezom ili...?
Pod frezom po mojoj procjeni ide mozda 35 kolko sam videl na nekim filmicima.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,031
ne stavrno ja nisma probo vozit i neznam koliko ide ja u mome selu nemam kamo to probat previše zavoja,glavna cesta ne isplati se
 

BERTOLINI

Aktivni član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
368
U brzoj frezi ide 32km/h sa gumama 15 " i gotovo uvjek vozim u "frezi"po tvrdoj podlozi a vidjeli ste v mojim postovima koliko krcam.Manje pati mjenjač jer se prvi kotači slobodno okreću.Mjenjač ne bi trebao biti u sporom prenosu najbolje da bude u leru.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,548
Malo pretjerujete s brzinama.
S gumama 5,00-15 ide max 27km/h, a s gumama 5,00-12 ide 24km/h, pri 3000 rpm motora, odnosno 936 rpm kardana.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,548
A cake?....

Cake su za one koji znaju (vožnja u leru na dol, rezonantni auspuh, poliranje usisnih kanala na glavi, skidanje filtera zraka, alkohol kak gorivo, kotači od kamiona sa slick gumama...:mrgreen:).
Ja nemam SS-a, pa neznam cake. Vi Zagorci znate sigurno još koju caku više:finga::rolfer:
 
S

staffmen

Guest
danas sam ja mucio svoju 506-icu sat i pol u komadu po zemljanom terenu i makadamu.
isli smo po kamenje za kamenjar do save.
tak se je zagrijal da kad sam mu stisnul gas do kraja ja sam mislil da se bude razletil. Ak onda nije iso prek 30, nikad ni nece.
Steta pa nisam snimio, nisam se sjetio.

kad spominjete tuning
kaj bi bilo kad di ja na 506-icu metnuo rezonantni auspuh od apenca.?
iritira me ovaj zvuk mog auspuha a i grana mi je suplja na par mjesta pa dimi na sve strane.
 
S

staffmen

Guest
kak su krenuli i nju budu za staro zeljezo dali.
Nema vise zajebancije, sad su kamere postavili.
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
znao sam da postoji već tema o tome pa sam tražio i našao sam,
bila je u forumu "ostali priključci" pa koga više zanima neka malo
pročita stare postave,a nakon toga krene sa pitanjima
 
M

mesa_fojnica

Guest
imt 509

pozdrav radni narode,ja sam novi clan,malo sam citao po forumu i svidio mi se nacin na koji ljudi razmjenjuju misljenja,i jedni drugima pomazu,...
imam i ja jedno pitanje::::nedavno sam kupio imt 509,,pa me zanima njegova 4 brzina,u kojim uslovima nju da koristim,smijem li je koristit pod nekim teretom od 500kg vozeci po ravnom asfaltu..ako moze da mi neko odgovori ko ima s ovim iskustva?????
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
mozes je koristiti na ravnom uvek .bitno je da motor se previse nepreoptereti da purnja crn dim . ali vodi racuna na blokade kultivatora. hoce nekad da iskoci pa da skrene u stranu. najbolje je razblokirati ga plocicom direktno na menjacu i onda vuce samo prikolica i lakse je motati. kad ti ustreba pogon na sva 4 izvuces plocicu i teraj. 509 je jako robustan ali i nezgrapan za voznju ali moze povuci i 1Tonu bez problema cak i uzbrdo.ali normalno ne 4 brzinom. najbitnije je da motor radi tecno i neizbacuje previse dima. malomora normalno pod opterecenjem
 
N

nikar

Guest
Tražim kardansku prikolicu za motokultivator Lombardini S.E.P. 530, alesagio 82 mm, 359 cm3
Ako neko zna da li negdje postoji originalna prikolica za ovaj motokultivator. Na njegovoj pločici
nema snage motora, pa ako neko može da mi javi na osnovu ovih podataka koja je snaga ovog motokultivatora i da li negdje postoji kardanska prikolica za njega, bio bih mu zahvalan.

Pozz
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Tražim kardansku prikolicu za motokultivator Lombardini S.E.P. 530, alesagio 82 mm, 359 cm3
Ako neko zna da li negdje postoji originalna prikolica za ovaj motokultivator. Na njegovoj pločici
nema snage motora, pa ako neko može da mi javi na osnovu ovih podataka koja je snaga ovog motokultivatora i da li negdje postoji kardanska prikolica za njega, bio bih mu zahvalan.

Pozz

Cini mi se da postoji fabricka prikolica za nega,a ovde ima diskusija oko tog motora http://www.poljoprivredni-forum.com/showthread.php?t=23439&page=33
 

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
Tražim kardansku prikolicu za motokultivator Lombardini S.E.P. 530, alesagio 82 mm, 359 cm3
Ako neko zna da li negdje postoji originalna prikolica za ovaj motokultivator. Na njegovoj pločici
nema snage motora, pa ako neko može da mi javi na osnovu ovih podataka koja je snaga ovog motokultivatora i da li negdje postoji kardanska prikolica za njega, bio bih mu zahvalan.

Pozz
To sto si napisao je za motora
alesagio 82 mm- to ti je dijametar cilindra
Lombardini (S.E.P). 530 to je model motora sa 359 cm3
i ima snage od 7.5ks

E sad jos kad bi znali o kojem motokultivatoru se radi...
 
Posljednje uređivanje:
N

nikar

Guest
To sto si napisao je za motora
alesagio 82 mm- to ti je dijametar cilindra
Lombardini (S.E.P). 530 to je model motora sa 359 cm3
i ima snage od 7.5ks

E sad jos kad bi znali o kojem motokultivatoru se radi...

Hvala puno prijatelju, da li bi se moglo zaključiti na osnovu fotografija o kojem
motokultivatoru se radi, da ga ja uslikam pa da postavim slike.
Pozz
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Hvala puno prijatelju, da li bi se moglo zaključiti na osnovu fotografija o kojem
motokultivatoru se radi, da ga ja uslikam pa da postavim slike.
Pozz

Ako si u mogucnosti,postavi,ja mislim da znam o kom se modelu radi,ali za svaki slucaj postavi slike
 

ChykaKure

Aktivni član
Tu od
4 Velj 2013
Poruka
284
Pozdrav ekipa, situacija je sljedeca, na SSu imam gume 5x12 rekord, pravimo pogonsku prikolicu nadiferencijal od 125p, felge od fiće sa gumama 145#60#12 hoće li bit problem dimenzija za sinhro pogon dok ne nabavim ripnaste 5x12?
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Pozdrav ekipa, situacija je sljedeca, na SSu imam gume 5x12 rekord, pravimo pogonsku prikolicu nadiferencijal od 125p, felge od fiće sa gumama 145#60#12 hoće li bit problem dimenzija za sinhro pogon dok ne nabavim ripnaste 5x12?

moglo bi biti problema,jer svako odstupanje od jednakosti guma može biti uzrok kvaru.
 

Najnoviji postovi

Na vrh