• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motor Honda GCV 135- nepravilan rad

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Dakle radi se o gore navedenom motoru sa vrtne kosilice.

Upali super ali ima nepravilan rad motora. Stalno se zahuktava i nemože postići krajnji nivo obrtaja dabi mogla kositi. Čim se optereti gasi se.

Šta bi moglo biti??

Nova svijećica.
Karburator očišćen.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Skini filter zraka i probaj kosit,ako je sve uredu trk u pevec ili drugi centar sa uzorkom i kupi novi,ispuhivanje starog nece pomoci.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Onda neznam mozda nesto oko regulatora automatskog gasa kod fergazera ,polugice sa oprugom.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Ako nema nakupina smeća na polužju regulatora, ja i dalje tipujem na rasplinjač. Čisto nije uvijek čisto. Jel se smiri kad dodaš čok. Ne znam koji sistem točno imaš, pretpostavljam automatski čok, al probaj ga blokirat.
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
ne smiri se.ugasi se pod čokom skoro.ne uvijek ali se zna ugasiti.

Kakve veze ima zupčasti remen sa tim? da nije to možda uzrok,
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Zupčasti remen obično nadživi motor, tak da to nije. U ostalom osjetio bi trzaje kod paljenja. Problem je najvjerojatnije u dobavi goriva, motor pati za benzinom, i regulator cijelo vrijeme ispravlja. Moguće je da negdje usisava zrak i jednostavno nema dovoljan podtlak da povuće gorivo. Jel tako od početka sezone ili je to sad počelo. To se eventualno može provjeriti da se prilikom rada naštrcaju svi spojevi između rasplinjača i motora sa npr wd40. Ne znam jel rasplinjač potpuno isti kao i na gcv160, ali još jednom bi provjerio glavnu diznu koja se može izvaditi.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,574
Ima li kakav filter u spremniku goriva? Da se nije tam nakupilo smetja? Na LA300 sam to jedanput doživel.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,562
A zna zafrkavat i mehanizam za gašenje, meni je od pranja zaštekao pa ga nije vraćao do kraja i stalno je trokirala, malo wd-a rješi.
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
nije se tako ponašao.to je maltene preko noći nastalo.dizna je čišćena,a taj filter u spremniku moram pregledati.
čim upali zadimi dosta i onda prestane dimiti,ali nemirno radi,i troši gorivo kao lud.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Onda ti vjerojatno cok zasteka,ne vrati ga dokraja kad ga iskljuci.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,533
Fali mu zraka ili polugice i opruge za dodavanje gasa i čoka nisu pri svome !:icon_rolleyes:
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
operacija riješena.Karburator je bio u pitanju,sad su svi dihtunzi zamjenjeni,nova svjećica,novi filter zraka i vozi miško,ide ko i prije,samo malo bolje ;-)
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
$_59.JPG


Imam slicnu frezu,radi mi probleme, radi samo pod cokom, danas je zacudo radila bez coka, ali se nakon 10 min ugasila i onda opet isto, upali pod cokom radim 2 sec i ugasi se, bez coka nece da upali
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,967
Imao sam sličan problem kao što je kolega prije napisao problem je bio u srednjoj dizni u karburatoru,kad iz sredine skineš veću unutra ima jedna manja koja se zaštopa
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,533
Ako je ta veća dizna kratka, onda je još jedna u tijelu karburatora (jednim dijelom) viri u difuzoru. I ta manja nije zašarafljena , nego je ova donja drži u poziciji. Možeš je pokušati izgurati sa kacavide iz difuzora (prema dole). Ako ne ide onda sa jednom tankom niti (od sajle ) probati progurati (prema gore) i ispuhati.
To što sam napisao ne mora biti tako , nego je od sličnog karburatora takva kombinacija.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
Hvala, ponovo cu otvoriti kaburator i sve pregledati, Ali to nece biti skoro
 

Najnoviji postovi

Na vrh