• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motor se gasi

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Molim za pomoc.Posedujem motokultivator italijanske proizvodnje sa original intermotorom od 250cc.Kupio sam ga zimus,tako da sam do sad koristio samo plug i ogrtac.Motor je odlican,perfektno radi,ali ponekad nakon 5do10min rada se ugasi,onda moram da sacekam jedno 5min da se oladi,pa tek onda oce da upali,ali opet senakon odredjenog vremena ugasi.To mi se desavalo 2 puta,prvi put sredinom marta,kad sam orao;pa je onda odlicno radio;pa je u subotu kad sam sejo kompir opet krenuo da se gasi.Jedan clan mi je rekao da sipam mesavinu,i da ce to produvati,ali cim sam ga sipo mesavinu,opet je nasto isti problem.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Nisi napisal kolko je star,al to ti je pojava zbog pre slabe svjecice znaci ta koja je gore ima premalu toplinsku vrijednost,stavi jacu pa probaj,ak se bu opet to desavalo onda je bobina na izdisaju.
 

NoNameBoy

Član
Tu od
21 Ožu 2013
Poruka
59
vise podataka daj
koji motor
benzin/mjesavina/disel

ovako je rijec o nekom pregrijavanju, no treba to potvrdit, nac uzrok i rijesit
 

putnicara

Član
Tu od
27 Velj 2013
Poruka
291
kolko se sjećam,sumadinac ima bedogni colibri sa 4taktnim lombardinijem od 250ccm i 8ks,benzinac
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
@sumadinac jesi probal rjesit problem kak?
Jel rjeseno?
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Probavo sam ga resiti,ali i dalje nista,samo mi se javio jos jedan problem.Tatin drug,inace odlican mehanicar mi kaze da je najverovatnije problem u dotoku goriva,da je negde zapuseno,ili se greje membrana na pumpi.Rekao mi je da dam najaci gas nekoliko puta,i da bi trebalo da ga produva.Ucinio sam sto mi je on reko,samo sto sam dao gas direktno na motoru,jel direktno prima,i jaci je nego preko sajli.Nakon nekoliko minuta turiranja i nakon sto sam probudio celo selo,nesto je puklo u motoru,i zasevalo na auspuhu,on kaze da bi trebalo da je probilo.Ali tu mi se javio i novi problem,sam dodaje i oduzima gas,caprko sam po onoj kutijici de se steluje,ali nista.Tako je radio nekoliko dana,bez gasenja,ali sa problemima oko gasa,a od pre neki dan mi je se poceo opet gasiti.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
pa cekaj more kakva pumpa i membrana.zar neide pod prirodnim padom gorivo u karburator.precackaj slavinicu u rezervaru dal nezapusava i sito iznad. neznam napamet ali mi se cini da karburator prima gas preko centrifugalnog regulatora obrtaja. ako je tako verovatno se tu razdesilo nesto sto ler varira.jesi pokusao da popustis sajlu od gasa i upalis pa da vidis dal ce se smiriti sam na leru. ako se zaletanje umiri u tom polozaju stegni sajlu gasa . moze se desiti da ti je od dugog stajanja i sam karburator zeza .pricao sam ti o tome. zaluta povremeno neka trunka ili kamenac i zapusi. nivo goriva im isto moze varirati i hoce preliti pa se ugusi gorivom. neznam kako da ti objasnim i pomognem jer to se sve na licu mesta pregleda i steluje.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ako na ruku prima gas a kad ga na rucici dajes varira onda ti je oslabil feder koji ide s poluge koju sajla pomice na centrifugalnu polugu,stavi tvrdi ili stvarno nekaj ne radi kod centrifugalnog polumjeseca u bloku.
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Mozda i nema pumpu,on je odlican majstor za kola,pa mi je prema kolima to prico,kada skroz smanjim gas,de je ranije bio ler,on se ugasi,a kada ga malo pojacam,tako da se neugasi on se nestabilizuje,odma mi je feder pao napamet,jeste bio labav,malo sam ga zategao,kada motor neradi,onda lepo daje gas,a cim ga upalim javlja se isti problem
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
trebalo bi pogledati i filter vazduha. on ima dosta uticaja na rad i nastelovati smesu vazduha na vijku sa oprugom. onda probati na regulatoru sajli otpustiti kad je upaljen da regulator sam zauzme polozaj koji treba i radi mirno i tu stegnuti sajlu za gas. ako i to nebude radilo probaj od nekog pozajmiti drugi karburatir koji lepo radi pa probaj dal on nezeza celu stvar. veruj mi da bih ga pojeo sad
 

Teslic

Član
Tu od
18 Tra 2013
Poruka
35
Ja imam takav slican motor, ako ne i isti na kosilici imt407, isti problemi su se znali javljati i meni. Hoce cesto da im se zapusi karburator, postoje dvije sitke za gorivo-jedna u rezervaru a jedna u karburatoru gdje sa spaja dovod goriva(crijevo) e ta sitka mi cesto zna zacepiti. Oni imaju metalni rezervoar a posto masina jesen zimu i prolece lezi u garazi onda gorivo ispari a rezervoar polako oksidira i tako iz godine u godinu. Koliko sam samo puta odstranio hrdje iz sitke. Gas mozes rijesiti sa federima na polugi.
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Juce imo slobodnog vremena,pa malo caprko oko motokultivatora,ocistio sam sva sitanca,imalo je dosta taloga,opro rezervar,takodje imo rdje,skinuo svecicu i osmirglo,sve lepo sastavim,natocim gorivo i nece da upali,povlacio 20 puta i nista,evo ko i ovaj cica http://www.youtube.com/watch?v=6j7PohVwgDE a isti nas motor muci,nakraju skinem motor i odnesem majstoru,valjda ce on uspeti da ga popravi.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Prije nego ga skines kupi NOVU svjecicu i prije montaze ju provjeri jel baca iskru i ak je dobra iskra mora palit ak opet ne upali na hladno pod cokom izvadi svjecicu van i pogle jel svjecica mokra ili suha.
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Prije nego ga skines kupi NOVU svjecicu i prije montaze ju provjeri jel baca iskru i ak je dobra iskra mora palit ak opet ne upali na hladno pod cokom izvadi svjecicu van i pogle jel svjecica mokra ili suha.

Ma jos juce sam ga skinuo i otero kod majstora,valjda ce on uspeti da resi problem,dosta mi je vise kidanja zivaca,da otklonim jedan kvar,javi se drugi i tako u nedogled.
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
ja sam na mutu izmedju rezervoara i karburatora ugradio običan plastični prozirni filter goriva!!!
jer znam da rezervoar hrdja i da njime pliva svašta!virujem da bi mi mišići ruku i ledja bili bolje razvijeni da nisam to napravio. :(giggle):
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
struju provjeravaš skidanjem lulice.i potezanjem konopa (bez svićice).mora bacit iskru sa kabela,izmedju 7-8mm i 12mm daleko na masu..
2-3mm nije dovoljno,tako baca i ako je bobina ili namotaji u ofsajdu..
ako je struja ok,a svićicu moči,vuče falš zrak,nešto je počepljeno,ili nivo goriva u čašici nije odgovarajuć...
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Nakon 4 meseca mucenja i bezbroj neuspelih pokusaja da ga popravim,oteram ga majstoru i on ga za dan popravi.Rezervar iznutra zardjo i trunje zapusavalo.Ja sam odma sumnjao na rezervar, zagledo sam,ali nisam video rdju,jer je bila sa strana.Stavio je neki polovan sa maloga labina ili mute,takodje je morao da stavi i novu slavinu,za svaki slucaj je stavio filter i zamenuo je svecicu,sve to zajedno sa radom izaslo 2800din.Odma sam isao da ga isprobam,pokosio votnjak i ogrnuo krompir,lepo radi,nedodaje i oduzima gas i sto je najvaznije negasi se.
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
U zadnje vrema desava se skroz kontra,motor tesko pali,ali kad upali negasi se.Nisam ga koristio od letos,pre 20dana sam kosio sasu sa njim i onda je tesko upalio,ali kad upali jednom,pali na pola kanapa ceo dan,pre neki dan sam teo da ga upalim,ali nisam uspeo,vuko sam 30-40puta,sa i bez sauha,proverio sam sva sita,nije imalo trunja,skinuo sam i auspuh(ranije je lakse palio kad skinem auspuh),sve i svasta sam probavo i nije teo da upali,u cemu moze biti problem
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
cim se malo duze nepali sa nasim gorivom uvek problemi. hoce od aditiva talog da zeza .ili se zalepi iglica u karburatoru. sam benzin vecinom ispari deo lakse zapaljivog benzina i ostaje teze zapaljivi. uzmi spric i probaj svezeg benzina malo ubaci u karburator direktno i pali sa pola sauha. trebalo bi da pomogne
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ispusti sav stari benzin an i novi unutra.
Provjeri i svjecicu ili stavi novu.
 
Na vrh